Ježčí zpravodajství

Rozšířené filtrování
Zobrazeno 1 až 10 z celkem 866 článků.
870_20240630_205334.jpg

Roky nezastavíš: #5 Ježčí Chára – Jan Čapka

Posledním zpovídaným končícím juniorem je plejer, kterého rozhodně nepřehlédnete. Svou výškou ční nad všemi hráči na hřišti. Není ale velký jen postavou, ale především duchem. Pro tým obětuje mnohé, udržuje pohodu na lavičce a v poslední sezóně se skvěle prezentoval také v B-týmu. Znám je také díky svému vtipu, kdy zvládne glosovat a komentovat i ty největší průsery. Stejně zručně a s důvtipem obírá protihráče o balónek jako pokládá otázky v rozhovorech. Jeho nástrojem je hokejka stejně jako pero! Dámy a pánové, poslední z juniorské dynastie – budoucí Záruba 2.0 – Jan “Čapíno” Čapka.

872_20240703_125927.jpg

Ježčí sezóna je u konec a jsme připraveni na další!

Hokejbalový klub SK Ježci letos úspěšně uzavřel svou jubilejní 25. sezónu. Po uplynulém čtvrtstoletí můžeme hrdě konstatovat, že se podařilo vybudovat komunitu, která přivedla ke sportu nejednoho heřmanoměsteckého kluka či dívku, vyprodukovala hned několik mládežnických českých reprezentantů a svůj prapor zapíchla na polích celé republiky! V mužských kategoriích hraje druhou nejvyšší soutěž a sbírá cenné kovy v regionu. Především se však podařilo vybudovat velkou partu lidí, sportovců a nadšenců, kteří jsou pro mnohé druhou rodinou. Za to náleží všem trenérům, vedoucím, hráčům, hráčkám, rodičům a funkcionářům obrovské díky! Klub by samozřejmě nemohl fungovat bez významné podpory města, partnerů a sponzorů, ale také fanoušků a příznivců, kterým patří nemenší poděkování!

871_20240702_120438.jpg

Čtvrtstoletí s Ježky!

Tato sezóna byla z pohledu klubu již dvacátou pátou! Již čtvrtstoletí brázdí hráči v modro-bílých dresech hokejbalová kolbiště. Nyní je na čase to trochu oslavit, vzpomenout na úspěchy i neúspěchy a společně se potkat!

869_20240627_214150.jpg

Roky nezastavíš: #4 Lídr zlaté generace - Vojtěch Šmíd

Lídr, kapitán, opora - tím vším byl pro tuto generaci Vojtěch Šmíd. Bezesporu jeden z nejnadanějších Ježků, co se kdy proháněl po hokejbalových hřištích v České Republice. Služebně nejstarší člen letošní juniorky vyčníval svou hrou již odmala, coby kapitán dovedl Ježky k mnoha úspěchům, kanadské bodování mnohokrát zapsalo jméno Vojtěch Šmíd na samotný vrcholek a o to větší ztráta to pro mládežnické kategorie bude, když tomuto tryskovému motoru s číslem 7 odeberete přívlastek junior a zařadíte ho pouze mezi muže. Do sbírky úspěchů bychom mohli zařadit bronz z U20, tituly jako mistr ČR, vicemistr ČR i loňský bronz z Extraligy Juniorů. Od dob, kdy byli Ježci nazýváni trpaslíky, ušel se svým týmem velkou cestu, která nebyla vždy jen dlážděná úspěchem, ale občas to byla cesta velmi trnitá. Každá rána však posílila mužstvo, a to pak ukázalo celé České Republice, že Heřmanův Městec rozhodně není jen městem na úpatí Železných hor, ale ukázalo se jako město, které dělá z hráčů opravdovou rodinu. Za veškerými slovy uznání, o kterých my tu dnes můžeme s hrdostí psát, stojí jeden velmi silný tým. A co by to byl tým bez správného kapitána? Tímto příspěvkem by se tedy slušelo vznést jedno poděkování Vojtovi, který nosil po dlouhé roky kapitánské C na hrudi. DĚKUJEME!!!

865_20240617_212014.jpg

Roky nezastavíš: #3 Místní bekhendový mág - Daniel Zlesák

Do třetice jsme položili pár otázek velkému objevu ze světa cukrařiny. Jeho mlsné dobroty se mnohokrát ocitly jako hlavní bod debaty v Ježčí šatně a obměnily tak čistě sportovní témata. Daniel Zlesák, kterému nikdo neřekl jinak než “Zlesi”, je znám svou aktivní hrou. K Ježkům se přidal jako jeden z posledních, svým humorem dokonale zapadl do kabiny, svou aktivní hrou deptal soupeře z celé ligy a svým velmi osobitým stylem si dokázal získat věrné příznivce. Žádný tým se neobejde bez hráčů, kteří jsou schopni odvést tu černou práci, a i proto si Ježci velmi cenili svého Zlesiho. Ačkoli jméno Zlesák nebylo v kanadském bodování tím nejzmiňovanějším, na hřišti vždy zanechalo znamenitý dojem. Málokdo dal ve své kariéře více branek svým bekhendem, než Daniel Zlesák, svou vynalézavostí přišel na účinnost této nenápadné střely a proměnil ji ve smrtelnou jedovku.

864_20240609_111228.jpg

Roky nezastavíš: #2 Základní stavební jednotka - Adam Páv

Druhým vyzpovídaným je Adam Páv. Kluk, který letos odehrál svou třináctou sezónu v ježčích barvách, řadí se tedy mezi jedny z těch nejdéle hrajících juniorů. Adam odchytal v ježčím dresu nesčetně zápasů, během nichž dokazoval své kvality, rozdával radost, ale přidělal i pár vrásek nejen trenérům. Jeho brankářský styl byl v určitých chvílích naprosto infarktový, přesto s ním dokázal vynulovat mnoho soupeřů. Za svými spoluhráči stál v časech úspěchů i neúspěchů. Během několika let svou branku dokázal zavírat stále víc a víc. Od dob, kdy Ježci prohrávali o deset a více gólů se dostal až k bodu, kdy sbíral čistá konta a bojoval o nejlepší brankářská procenta v celé lize. Rozmluvit ho byl nadlidský úkol, srandu však nikdy nezkazil a jako parťák do kabiny byl nenahraditelný. Okolo něj se v týmu prostřídalo mnoho brankářských konkurentů. Svým zenovým klidem, a především svými výkony to byl právě on, kdo se udržel na pozici jedničky až do Juniorů.

863_20240605_095808.jpg

Starší žáci se do nejlepší šestky v ČR neprobojovali

První červnový víkend tohoto roku byl ve znamení kvalifikačního turnaje na MČR pro kategorii starších žáků. Toho se zúčastnili také naši hráči pod taktovkou trenéra Jiřího Kozla. Turnaj se konal v pražských Čimicích, ale pro naše borce nedopadl nejlépe. I tak však předvedli sympatické výkony, bojovnost a odhodlání vyhrát či otočit utkání za nepříznivého stavu. Jednotlivé zápasy hodnotil trenér Kozel následovně.

862_20240603_122655.jpg

Roky nezastavíš: #1 Srdcař s velkým odhodláním - Lukáš Kozel

Třetím duelem s ústeckou Elbou neskončila jen sezóna pro naše juniory, touto prohrou se uzavřela mládežnická kapitola pro pět bojovníků v ježčích barvách. Od tohoto okamžiku bude pětilístek Kozel, Páv, Šmíd, Zlesák a Čapka nastupovat pouze mezi dospělými. Krom jednoho už si všichni zmínění odbyli své premiéry mezi muži, vždy však nastupovali s vědomím, že na ně čeká poněkud mladší parta, se kterou se sejdou minimálně každou sobotu, aby sehráli utkání se svými vrstevníky napříč celou republikou. Tato možnost úniku mezi dospělé již přestala být jen možností, nyní to bude pro pětici statečných cesta bez možnosti návratu. Ačkoli jako chlapi bývalí svěřenci Jiřího Kozla už pár let vypadají, stále se mohli nazývat juniory. O toto označení definitivně přijdou 1.6., kdy oficiálně končí sezóna. Každý si sebou za těch pár let, co se proháněl po Ježkárně ve všech věkových kategoriích, ponese kupu vzpomínek. Nejvíce by se jich dalo očekávat od Vojty Šmída, který si poprvé oblékl dres s Ježkem na hrudi ve svých necelých pěti letech. Vzhledem ke zkouškovému období na vysoké škole a ke stále probíhajícím maturitám na školách středních jsem jako prvního vyzpovídal Lukáše Kozla, jenž si své maturitní povinnosti stihl splnit.