848_20240417_142324.jpg

Žáci, dorost i juniorka vítězně!

Dva sobotní domácí zápasy a jeden dlouhý nedělní výjezd do Opavy. To vše přinesl další víkend hokejbalových radovánek, během nějž nejstarší mládežnické celky neprohrály a navíc se junioři vyhoupli do čela nadstavbové tabulky.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Hradec Králové 1988 2:1 (0:1,2:0,0:0)

Starší žáci na svém hřišti přivítali třetí Hradec Králové. Sestava Ježků oslaben o zraněného Vojtu Vodehnala musela od 15. minuty dotahovat, prosadil se hostující Kania. Netrvalo to však dlouho a v minutě 20. srovnal LUKÁŠ MRÁZEK. Obrat dokonal MICHAL MAREČEK. Třetí třetinu si Ježci pohlídali a i díky ní vyhráli 2:1

Sestava starších žáků:

Šulc, Vašáková - Kápička, Mataj, Roztočil, Tvaroh - Horálek, Korbel, Kozel, Kuklík, Mareček, Mrázek, Peřina, Tlapák

Jiří Kozel, hlavní trenér starších žáků:"Dvě třetiny jsme byli lepší a ačkoliv šel soupeř do vedení hráli jsme dál trpělivě a věřili, že díky aktivitě zápas překlopíme. Ve třetí třetině jsme, ale začali hrát až příliš ze zadu, byli často pasivní a soupeři tak dali dost šancí, které ale zase dali vyniknout našemu brankáři D. Šulcovi."

Ježci Heřmanův Městec vs SK Kelti 2008 2:1 (0:0,1:1,1:0)

Na heřmanoměsteckou půdu zajížděl také první tým juniorské tabulky - Kelti z Berouna. Ti do zápasu vstoupili lépe a během první třetiny si vynutili několik vyloučení, avšak přesilovky se jim nepovedlo proměnit. Ježci jejich běhavému stylu hry kontrovali svojí silou v osobních soubojích, ze kterých Kelti odpadávali jak hrušky při sklizni. 

První gól přinesla právě jedna z přesilových her Keltů, z bezprostřední blízkosti se prosadil Chromek. Ježci zbraně neskládali a několikrát zavřeli berounské do jejich pásma na dlouhé desítky vteřin. Vyrovnání přišlo po vyhrané buly Kozlem na PATRIKA BAKUSE, který nejprve zpracoval míček ze vzduchu, poté jako Daniel Voženílek zkusil pozornost Kupce z nulového úhlu, a mohl se radovat - 1:1. Další závar před brankou Keltů obstarala znovu druhá formace, ale ani Mareček, ani Kozel míček za Kupce nedopravili. Situace navíc vyeskalovala v potyčku.

Během třetí třetiny se zápas ještě více vyhrotil, a tak nepřinášel mnoho šancí, ale spíš souboje u mantinelů. I přesto se do hezké pozice dostal po přihrávce Šmída JAN PILAŘ a potvrdil svoji pozici nejlepšího střelce juniorky. Keltům se příliš nedařilo dostat se do nějakého tlaku, během něhož by mohli vyrovnat. Naopak nastala další šarvátka a na trestnou putoval Čapka s nejproduktivnějším hráče soupeře. Ježci si konec utkání pohlídali a posunuli se do čela juniorské tabulky.

Sestava juniorů:

Páv - Musílek, Čapka - Kovář, Zmek - Mareček - Málek, Roztočil - Pilař, Kachlík, Šmíd - Bakus, Kozel, Hladký - Bičík, Řivnáč, Zlesák

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: "Utkání asi nepřineslo příliš pohledných akcí, ale určitě se bylo na co dívat. Chvilku to připomínalo Formule 1 a chvilku bojové sporty. Maximální nasazení obou týmů přineslo playoff hokejbal, který musel bavit. Oba týmy se dostávaly do tlaku, ale i brankáři byli pozorní a dokázali si poradit i v složitých situacích. Nakonec my splnil náš brankář přání ze začátku utkání a pustil o jednu branku méně než jeho kolega na druhé straně...příště řeknu raději o dvě, je ale pravdou, že úplný závěr utkání jsme si již pohlídali a vyhráli."

SHC Opava vs Ježci Heřmanův Městec 0:1 (0:0,0:0,0:1)

Boj předposledního s posledním čekal dorost na neznámém opavském hřišti. Domácí Ježky překvapili svou hrou a heřmanoměstečtí se celý zápas ne a ne vzchopit. Výhru Ježků musel až v polovině třetí třetiny zařídit MICHAEL STARÝ

Sestava dorostu:

Slaný, Boháč - Málek, Roztočil, Švadlenka, Flídr, Klíma, Kozel, Kubátová, Mareček, Němeček, Peřina, Starý, Václavík, Zavadil

Jiří Kozel, hlavní trenér dorostu: "Utrpěli jsme vítězství. Soupeř byl po většinu utkání překvapivě o trošku lepší, nebo spíš aktivnější a určitě víc chtěl a bojoval. Hodnocení bych tak rozdělil na dvě poloviny zatímco v utkání jsme byli bez energie, nedokázali si obsazovat hráče, u všech míčku byli druzí, nekomunikovali a nevěděli co chceme hrát, tak u McDonaldu jsme byli úplně jiný tým, plný energie, u kasy první, obsadili bez problémů rychle stoly, komunikovali a každý věděl co chtěl...vítězný pokřik, tak spíš měl asi zaznít zde."