Rezerva vstoupila do sezóny prohrou, mládež se naopak radovala

2.LIGA pro náš B tým odstartovala na hřišti extraligové rezervy Letohradu a byť náš tým odvedl bojovný výkon, tak favorit si všechny body pohlídal. U mládeže přišla druhá velká výhra starších žáků a také dvě výhry žáků mladších. Povedenou premiéru hlásí i přípravka.

2.LIGA mužů

SK Hokejbal Letohrad B v. Ježci HM B  4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Premiéra trenéra Lukáše Vajdy a celkem statečný výkon na půdě favorita s řadou nových tváří. V brance dostal úkol pomoci nováčkům zkušený Petr Novelinka, jeho bratr Lukáš šel coby stabilní tvář A týmu tým rovněž podpořit a coby nový kapitán vedl tým do boje MARTIN ČEJGL. Z osvědčených jmen jako je Tomáš Mach a Petr Blažek by tak výčet loňské podoby B týmu končil. Přichází totiž čas generační obměny a tak tu máme s A týmem koketující trio Čapka - Holý - Bohatý, ale i mládežnické naděje Zmek, Kovář, Hladký a Bičík. Zkušenosti by týmu měl nosit navrátilec do sestavy Marek Pavlíček a dravost pak Jan Kopriva.

Samotné utkání nabídlo celkem vyrovnanou úvodní třetinu, kdy se podařilo na úvodní gól domácích kontrovat dobře sehranou přesilovkou v režii Martina Čejgla s asistencí Ondry Hladkého a gólovou střelou Milana HOLÉHO - 1:1. V druhé části domácí přeci jen přebrali aktivitu na svou stranu a povedlo se jim i vstřelit dvě branky. V závěrečné části přidali čtvrtou, ale poslední slovo měl opět po přihrávce Čejgla Lukáš NOVELINKA - 4:2. Celkově soupeř aktivnější, ale pro náš B tým dobré znamení do sezóny, které je třeba potvrdit v dalších zápasech.

Hodnocení nového kapitána Martina Čejgla Vám doplní mozaiku utkání: "S novou sezónou přišlo i pár změn. Klub si nevzal ponaučení z českého hokejového nároďáku a na pozici trenéra angažoval zahraniční akvizici a to konkrétně chorvatského ctižádostivého Luku Vajdiče. Naopak došlo k rozvázání smlouvy s heřmanoměsteckým Džegrem Kamilem Mlejnkem, který se podobně jako Iphone 15 stal aktuálně žhavým zbožím pro hokejbalový trh. Na dálku mu děkujeme za famózní reprezentaci klubu a přejeme mu, aby se mu v jiném týmu nedařilo tak skvěle jako u nás. Poslední změnou oproti loňsku je širší začlenění postpubertálních dorostenců, kteří mají v této soutěži ideální příležitost okusit dospělý hokejbal a nasbírat nové zkušenosti. To vše k prezentaci klubu a nyní krátké info k našemu prvnímu letošnímu mistráku v Letohradě. Již z předzápasového zápisu bylo zřejmé, kdo bude v zápase dominovat. Domácí se od prvních minut prezentovali snahou o organizovaný kombinační hokejbal. Naše hra naopak odpovídala kvalitou polskému kuřeti, a tak jsme vše vsadili na bojovnost. V této disciplíně jsme obstáli na jedničku, a díky obětavému výkonu jsme soupeři nedali nic zadarmo. Ačkoliv nás soupeř po celý zápas přehrával ve všech směrech, konečný přívětivý výsledek 4:2 není zas tak špatný. Bereme to jako malou bezvýznamnou odměnu za naše nasazení."

Liga starších žáků

Jestřábi Přelouč v. Ježci HM   1:13 (0:2, 0:7, 1:4)

Celkový poměr střel 30 ku 5 v náš prospěch jasně hovoří o průběhu utkání. Skóre otveřel už po minutě Dalibor NOVÁK - 0:1 a i když na něho navázal Patrik MATAJ - 0:2, tak dlouho nebylo i přes převahu dopřáno další radosti. Ta naplno propukla v třetině druhé, kdy jsme soupeře rosztříleli 7:0 a jasně tak určili výsledek zápasu. V závěrečné části jsme ještě čtyři branky přidali, za soupeře čestný úspěch zaznamenala Barbora Kaderová.

Přebor mladších žáků

Liberec a Přelouč mladší žáci nešetřili, Pardubice naopak dali kanára nám

Sestava: Šarlota Vašáková, Damián Šulc - Jaroslav Rožek, Lukáš Zavadil, Štěpán Dvořák, Filip Mareček - Matyáš Janeček, David Novotný, Eduard Pecháček, Jaroslav Horečka, Vojtěch Honek, David Kuchař, Jáchym Štefek, Jonáš Štefek, Tomáš Bíža

Výsledky:

Ježci x HBC Liberec 2:1

Již ve druhé minutě zápasu jsme se ujali vedení gólem Jáchyma Štefka. Soupeře jsme hodně tlačili v jeho obranném pásmu, ale nedařilo se nám vůbec trefovat branku. V deváté minutě Liberec srovnal a zápas se dost zdramatizoval. Střeleckých pokusů bylo dost, ale štěstí nám nepřálo. Zápas jsme zlomili až minutu před koncem - prosadil se David Kuchař.

Ježci x HC Jestřábi Přelouč 6:1

Zde jsme očekávali daleko těžší zápas, ale to co se nám nedařilo proti Liberci (střelba), to proti Přelouči vycházelo náramně. Střelecky jsme se prosadili hned šestkrát, a to na vítězství bohatě stačilo. Góly 2x Tomáš Bíža, Jonáš Štefek, Jáchym Štefek, Matyáš Janeček, David Kuchař.

Ježci x HBC Pardubice 0:6

Třetímu zápasu předcházela dlouhá pauza a doslova jsme vytuhli. První půli jsme ještě prohráli těsně 0:1, ve druhé nás už soupeř totálně přejel. Nicméně první turnaj jsme zvládli nad očekávání a děkuji všem za bojovnost ve velkém vedru, uvedl trenér Ondřej Honek

Heřmanoměstecký pohár přípravek

Přípravka doma 2x výhra / 2x prohra - celkové skóre 17:15

Trenér Ondřej Honek popsal první turnaj zcela přesně: "Již z časných příjezdů soupeřů bylo vidět, že jsou všichni natěšení chytit hokejku a rozdávat radost. První dva zápasy jsme si nedokázali vytvořit moc šancí a bohužel z toho byly 2 prohry. Pak ale nastoupil úplně jiný tým, který se rozhodl protivníka nešetřit!"

Sestava: Damián Šulc - Tomáš Bíža, Vojtěch Honek, Jonáš Štefek, Filip Mareček, Jakub Michálek, Daniel Procházka