HC Jestřábi PřeloučJežci HM
2:4(0:1, 2:2, 0:1)
ne 14. 4. 2024 16:00 @ Přelouč, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Rezerva si pomalu ale jistě rezervuje druhé místo

Tentokrát naše ježčí rezerva nastoupila do duelu s Jestřábi Přelouč. Na horké půdě domácích borců v zeleném si chtěli Ježci pomoci k udržení druhé příčky, kterou těžce vybojovali v předešlém utkání s Chlumcem. Od prvních minut bylo jasné, že v bílých rukavičkách to jen tak nepůjde a nebýt Novelinky v brance, místo vysněných 3 bodů by Ježci jeli domů s nehezkou vzpomínkou.

HC Jestřábi Přelouč vs Ježci Heřmanův Městec 2:4 (0:1,2:2,0:1)

Že se v Přelouči schyluje k zajímavému duelu, jasně naznačovala, už hodinu před začátkem zápasu, velmi početná fanouškovská základna ze strany Ježků, která dorazila podpořit svou rezervu v boji o udržení 2. příčky. Na tribuně chyběl jeden hlas v podobě Filipa Lebdušky, jenž si odbyl znovuobnovenou premiéru ze Ježky. Za mohutného ohlasu všech fandících se do prvního útoku rozeběhli domácí. Ačkoli heřmanoměstecká rezerva přijela se zkušenostmi nabitým týmem, tak musela uznat, že zkušenosti domácího celku jsou o level dál. Dlouho hledala cestu z obranného pásma a nebýt fantastického Novelinky, který doslova čaroval, tak mohlo být po prvních deseti minutách rozhodnuto. Do útoku se Ježci začali probouzet až o pár minut později. Jen co se trochu rozkoukali, předvedla 2. lajna akci, která by se neztratila ani v anketě Zlatá Helma. Ondřej hladký v předbrankovém prostoru našel perfektní zadovkou naprosto nehlídaného Lubomíra Mence, který už jen vpravil míček do odkryté branky jako dopis do poštovní schránky - 0:1.

Druhá třetina už vypadala z pohledu hostujícího týmu daleko lépe. Na hřišti už bylo k vidění pět hráčů, co opravdu táhli za jeden provaz a vzájemně se doplňovali. To potvrdil v čase 18:33 Petr Blažek, ten dokázal jednou rukou dorazit střelu Lukáše Novelinky přesně mezi betony Smekala - 0:2. Od té doby hráli modrobílí s větším klidem na holích a vypadalo to, že Přelouč už jen tak do něčeho nepustí. Spoustu času se hra pohybovala okolo Smekalovy branky. Když už byla hra na druhé straně, tak si střelce vychutnával svými zákroky Novelinka. Nepříjemnosti přišly jen díky nedisciplinovanosti a častým vyloučením. Osudné se stalo oslabení 4 na 3. Domácí se těžko prokousávali do pásma, kde číhala připravená ježčí obrana. Ve 27. minutě už domácí dokázali předvést taktéž pohlednou gólovou akci, na jejímž konci stál Štefanský - 1:2. Za 20 sekund se míčku ujal Vorba a skóre bylo vyrovnané - 2:2. To Ježky nepoložilo, ba naopak po svém návratu z trestné lavice dokázal prostřelit Smekala Patrik Škoda a vrátil vedení zpět hostům - 2:3.

Ve třetí třetině chtěli být domácí opět aktivnější ve snaze vyrovnat duel a při nejhorším ho poslat do prodloužení. V cestě jim stál semknutý tým z Heřmanova Městce, který se hnal za třemi body. Pro domácí bylo obtížné vytvořit si nějaký stálý tlak a když už se zmohli na větší nápor, tak si museli připadat jako ve šmoulí vesničce, protože hráči v modrobílém byli zkrátka všude. Situaci jim neulehčoval ani maskovaný muž s číslem 1 na zádech. Situaci z předminulého zápasu v Pardubicích, kdy Ježci ztratili vedení 3:2 pár sekund před koncem, měl v hlavě asi každý. O to radostnější bylo vidět Dominika Macenauera v úniku proti opuštěné kleci 20 vteřin před koncem - 2:4. Na tento gól nahrával Lubomír Menc, který si za utkání připsal 1+2 a své bývalé spoluhráče rozhodně nepotěšil.

Sestava:

Novelinka Petr (Menc Petr) - Holý, Kovář - Menc Lubomír, Bičík - Čapka, Kopriva Jan - Škoda, Macenauer, Kopriva Petr - Blažek, Novelinka Lukáš, Hladký - Lebduška, Kozel, Novák

Hodnocení trenéra B-týmu Lukáše Vajdy:

Výhra za tři body z Přelouče těší vždy, jenže máme ještě nějaké herní neduhy, které bude třeba odstranit. Nicméně jsme zápas odmakali na 100%, což znamená udržení druhého místa v tabulce. Zápas měl parametry play-off, a tak je to dobrá příprava na vrchol sezóny. Soupeři přejeme mnoho úspěchu do dalšího kola.”

Hodnocení kapitána B-týmu Petra Blažka:

“Zápas s Přeloučí začal ve velice svižném tempu, byť hlavní jádro Jestřábů je tvořeno hráči blížících se hranici důchodového věku. I tak nás v prvních minutách přehrávali. Nicméně poté jsme se dostali do tempa a vstřelili gól. Ve druhé třetině zápasu jsme měli na minutu krizi a zkušení Jestřábi ji neváhali proměnit a srovnali. Naštěstí Škodis rychle odpověděl a dostal nás zpět do vedení. Zbytek zápasu jsme ubránili a v závěru přidali gól do prázdný. Pochvalu zaslouží Petr Novelinka a Luboš Menc jejich výkony by mohli okupovat první příčky v radegast indexu.

Závěrem bych chtěl celému týmu poděkovat za podaný výkon a postup do play-off. Nemalá pochvala patří také skalnímu jádru fanoušků kteří nezaváhali a přijeli nás podpořit.”