Juniorka a dorost bojovali s Hostivaří, starší žáci vyloupili Svitavy

Mládežnickým kategoriím pomalu ale jistě vrcholí jednotlivé soutěže. Juniorka tentokrát zajížděla do pražské Hostivaře, byla však značně oslabena o trenéra Kozla, který odcestoval se staršími žáky do Svitav. V neděli naopak hostivařští navštívili heřmanoměsteckou Ježkovku, kde se utkali s domácím dorostem.

TJ Sršni Svitavy vs Ježci Heřmanův Městec 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Starší žáci měli na svitavském stadionu již od začátku velkou herní i střeleckou převahu. Trápení v koncovce ukončil v šestadvacáté minutě MICHAL MAREČEK, kterého o minutu déle napodobil po souhře s Vodehnalem JAKUB PEŘINA. Další gól již nepadl a to i díky skvěle chytající Vašákové. Starší žáci tak nadále drží krok s týmem Pardubic a jsou na prvním místě své tabulky.

Sestava:

Vašáková, Šulc – Kápička, Mareček, Mataj, Roztočil, Studnička, Tvaroh – Horálek, Korbel, Kozel, Kuklík, Mrázek, Peřina, Tlapák, Vodehnal

Jiří Kozel, trenér starších žáků: „Další nepříliš povedené utkání. Soupeře se nám povedlo přestřílet, přehrát, ale nedokázali jsme to gólově vyjádřit. Proti byla obětavost soupeře a jejich neskutečný brankář, který nám několikrát dokázal, že pokud míček ještě není za brankovou čárou, tak je nesmysl se radovat. Spousta nepřesných přihrávek pokazila i celkový dojem, přitom nemám pocit, že by se hráči nesnažili, nebo nebojovali, ale prostě to nešlo...důležité však je, že ačkoliv se nám úplně nedařilo, tak jsme zápas ubouchali a vzadu s jistým výkonem brankářky Š. Vašákové udrželi nulu."

HBC Hostivař vs Ježci Heřmanův Městec 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Chybějícího Kozla na střídačce Ježků nahradilo trenérské trio Brabec, Sedlák, Bičík a vedlo se jim náramně. Již ve třetí minutě šli Ježci do vedení po střele JANA PILAŘE. Hostivař zbraně neskládala a několikrát se dostala do slibné šance, především Mikšovský a Ferfecki trestuhodně zahodili své šance. Heřmanoměsteckým však k navýšení skóre ani přesilovka nepomohla. V čase 14:39 byl navíc vyloučen Zmek.

Hostivař na rozdíl od Ježků přesilovku proměnila a byl to Mikšovský, který se radoval z úspěšné trefy po střele od modré. Vyrovnaný stav však dlouho netrval, Kozel vyhrál vhazování na VÍTA MUSÍLKA a ten Ježkům vrátil vedení zpět. Do další slibné šance se dral Šmíd, ale nedokázal si prudký míček zpracovat ideálně. V posledních momentech druhé periody se do závaru před bránou dostal Hladký s Bakusem, ale domácí Drahoš byl proti dalšímu skórování.

Třetí třetina byla jako na houpačce. Domácí hráči chtěli vyrovnat a to se jim také podařilo zásluhou Houšky. Při oslavě gólu se však Ilušák provinil proti pravidlům a šel si odpykat dvouminutový trest. Hosté tentokráte přesilovkou nepohrdli a byl to znovu PILAŘ, který prostřelil Drahoše. Minutu před koncem však dokázal z bezprostřední blízkosti Prager propálit Páva a bylo opět vyrovnáno. Už to vypadalo, že nastane prodloužení, ale to by Ježci nesměli mít JANA PILAŘE, který slavil hattrick! Ježci tak stoupají tabulkou nadále vzhůru a jsou nyní na druhém místě nadstavbové skupiny. Ta je však velmi zamotaná a pro přímý postup do play-off bude třeba bodovat i v dalších zápasech.

Sestava:

Páv – Musílek, Čapka – Kovář, Málek – Zmek – Pilař, Kachlík, Šmíd – Bakus, Kozel, Hladký – Bičík, Řivnáč, Zlesák

Matěj Řivnáč, útočník juniorů: „Byl to velmi těžký zápas, hlavně fyzicky na tom byly oba týmy výborně. Závěr byl jako na horské dráze, ale myslím si, že zkušenosti našeho týmu rozhodly. Závěry nám jdou a opět jsme to dokázali. Doufejme, že ve výkonech posledních zápasů budeme pokračovat:“

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Hostivař 1:4 ( 0:1, 0:1, 1:2)

Dorost se také utkal s Hostivaří, ale na domácí půdě. Domácí chtěli navázat na výkon ze zápasu se Svítkovem a do jisté míry se jim to dařilo, i přesto ve čtrnácté minutě skóroval hostující Bár. V minutě pětadvacáté ho napodobil Nestrojil, ale Ježci neskládali zbraně a i oni se dostávali do slibných šancí. Ve třetí třetině však ještě navýšili Hrodek se Skálou. Lístek střelců uzavřel po krásné kličce domácí MICHAL MAREČEK. Kaňkou na dobrém výkonu je zranění Vojty Vodehnala, kterému přejeme brzké uzdravení.

Sestava:

Boháč (od 23. minuty Slaný) – Málek, Roztočil, Švadlenka, Němeček, Kubátová – Flídr, Horálek, Klíma, Mareček, Peřina, Řivnáč, Starý, Vodehnal, Zavadil

Matěj Řivnáč, kapitán dorostu: „Po poctivé zimní přípravě je na týmu znát obrovské zlepšení, ale jsme velmi mladý tým, a tak je pochopitelné, že nebudeme hrát o titul. Hostivař ukázala, že je lepším týmem, ale my jsme si znovu dokázali, že se těmto týmů můžeme herně vyrovnat a potrápit je.“