Související zápasy

Ježci Heřmanův Městec
827_20240311_210619.jpg

Junioři v 11 lidech bojovali v Berouně, dorost se trápil v koncovce

Tento víkend se do akce vrhla i druhá nejstarší mládežnická kategorie, dorostenci na domácí půdě přivítali hradecké Piráty. Juniorka měla úkol neméně těžký, v oslabené sestavě zavítala na hřiště jejího loňského přemožitele z play-off.

SK Kelti 2008 vs Ježci Heřmanův Městec 2:1 (1:0,0:0,1:1)

Junioři kvůli rozsáhlé marodce odcestovali do Berouna v pouhých jedenácti lidech. Ti se museli vypořádat se skvěle fyzicky vybaveným soupeřem. Již od začátku bylo vidět, že Kelti budou chtít napadat a dařilo se jim to. Navíc z protiútoku se již ve druhé minutě prosadil Černý. Ježci zbraně neskládali, avšak proti jejich skórování byl výborně chytající Koudela, kterého však zachránila po střele Bakuse tyč. Kelti si vyzkoušeli i přesilovou hru, během ní však nebyl Adam Páv nijak zásadně ohrožen.

Ježci se hnali za vyrovnáním, ani velmi dobře sehraná přesilovka jim v tom však nepomohla, Pilař z dobré pozice minul. Do zajímavé situace se po kombinaci se Šmídem dostal i obránce Zmek, obrana domácích však jeho pokus odvrátila. Na druhé straně se musel Páv také blýsknout některými zákroky. Skvělí brankáři tak byli proti změně ve skóre.

Největší šance heřmanoměsteckých přišly v úvodu třetí periody, kdy měli Ježci opět výhodu přesilové hry. V té dostal perfektně nalito Bakus, Koudela si však s jeho střeleckým pokusem spolehlivě poradil. Další šance byly po střelách Musílka, ale nic z toho. V čase 37:30 si navíc vyměnili víc než slova Krbec se Šmídem, a tak oba na čtyři minuty putovali na trestnou lavici. Za Šmídem po čase dorazil i Pilař a Kelti tentokrát nabídnutou výhodou nepohrdli, o gól se postaral Janošek. Jiskřička naděje v hostech svitla po krásně vymetené šibenici JANA PILAŘE, ale Kelti závěrečný nápor nedovolili a vítězství uhlídali.

Sestava:

Páv – Musílek, Mareček – Kovář, Zmek – Roztočil – Pilař, Kachlík, Šmíd – Zlesák, Kozel, Bakus

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: "Pěkné, rychlé a tvrdé utkání. Nadstavba jasně dokazuje, že se setkali TOP týmy. Utkání opět rozhodly doslova detaily a možná i trošku štěstíčko. Loni jsme ho touto dobou měli vrchovatě a rozhodovali tím jedno utkání za druhým, ale v play-off nám došlo a poroučeli jsme se ven. Proč by to tentokrát nemohlo být třeba obráceně? Z týmu cítím, že nám porážky vadí, chceme s tím něco udělat a že nám to prostě není jedno. Nemusíme propadat panice hrajeme lépe než na podzim, s větší chutí a věřím, že odměna přijde dřív, nebo později - stále to je příprava na nejdůležitější část sezóny."

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Hradec Králové 1988 1:3 (0:0,1:2,0:1)

Dorostenci odehráli dobré utkání s Hradcem Králové, ve kterém je však doslova vychytal hostující Charvát. Byli to právě Ježci, kteří šli do vedení, po spolupráci Starého a Marečka se prosadil MÁLEK. Poté už skórovali pouze hosté a potvrdili tak svoji tabulkovou roli favorita.

Sestava:

Slaný, Boháč – Málek, Roztočil, Švadlenka, Horálek, Klíma, Kubátová, Louvar, Mareček, Peřina, Starý, Vodehnal, Zavadil