Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
Ježci HMElba DDM Ústí nad Labem
3:2(0:0, 1:1, 2:1)
so 22. 4. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Ježci vyhráli juniorskou nadstavbu

Souboj druhého s prvním sliboval zajímavou podívanou. První vzájemný duel herně ovládla jednoznačně Elba, která však v základní hrací době nedokázala vsítit více než gól, a tak se po brance Kachlíka prodlužovalo. Tentokráte bylo v sázce mnohem víc.

Ústí na nic nečekalo a vrhlo se na domácí tak, jak tomu bylo měsíc zpátky v městě nad Labem. Zámek z ústecké strany však nebyl tak důsledný, a tak se i Ježci dokázali dostat do slušných možností, nebezpečnou akci si vypracovala dvojice Sedlák - Kozel. Soupeři si toho jinak moc nedovolili, a tak se na akci čekalo až do 14. minuty, kdy se ústečtí dostali do nebezpečného protiútoku, odměnou jim bylo vyloučení Kozla. Přesilovka jim však nevydržela dlouho, na straně druhé byl potrestán Kincl a hrálo se ve čtyřech.

Trest Kincla odstartoval dlouhou šňůru vyloučení hostujícího týmu, hned tu druhou se Ježkům povedlo proměnit, kapitán ŠMÍD vzal roli střelce na sebe a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Vyrovnání na sebe však nenechalo dlouho čekat, vyhraná buly a perfektní střela Kincla znamenala, že na výsledkové tabuli svítilo po druhé třetině 1:1, neboť Ježci nedokázali proměnit další přesilovky.

A tak přišla třetí část, ve které na sebe tentokrát vzal zodpovědnost Vyhlídal a skóre bylo otočeno. Domácí však nepanikařili, i nadále se většina herního času odehrávala v přesilovkách. V jedné z nich ukázal VÁCLAV KACHLÍK, že by se neztratil ani v baseballu, kdy trefil míček ze vzduchu přesně do protipohybu Koudelky. Zbytek zápasu se dohrával trochu opatrněji, Ježci věděli, že Elba musí získat pro výhru v nadstavbě body 3, a tak se nikam nehnali. Když už to vypadalo, že utkání opravdu dojde do prodloužení, ukázal se i Jan Pilař, který našel úplně volného KACHLÍKA a ten bekhendem poslal míček do šibenice. V Ježkárně propukla radost. Třiadvacet vteřin před koncem dokázali Ježci rozhodnout o vítězi nadstavbové části.

Jiří Kozel: „40 minut jsme chtěli utkání vyhrát a potvrdit první místo po základní části. Posledních 5 minut jsme již chtěli uhrát, alespoň bod, který by nás k této metě přiblížil a my nakonec udeřili, tak jako již několikrát v poslední minutě zápasu. V zápase jsme měli asi více ze hry a daleko více slibných situací, ale také jsme měli více přesilových her, takže ta převaha byla dána také těmito situacemi. Jsme rádi, že poslední utkání v HK si můžeme užít, následně máme týden volna a pak všichni společně do svého prvního play-off, které je jak se říká úplně jiná soutěž. Věřím však, že naše nastavení je po celou sezónu již v tomto módu, protože koukáme vždy jen na ten další zápas s velkým respektem k soupeři, obětavě, týmově a na hranici možností – takže pouze musíme tyto prvky udržet i ve zbytku sezóny…nepotřebujeme vyhrát všechny zápasy, ale stačí jen ty domácí ;o)).)“

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Zmek, Kovář, Pilař, Kachlík, Šmíd, Hladký, Kozel, Sedlák, Málek, Vohralík, Zlesák