Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBC KladnoJežci HM
5:6(1:1, 1:1, 3:4)
so 25. 2. 2023 14:00 @ Kladno u ZS, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A
725_20230227_150202.jpg

Drama až do posledních vteřin! Ježci si odváží z Kladna 3 body

Po dlouhé zimní pauze se jako první ježčí tým představila juniorka. Ta na podzim ovládla svoji divizi a postoupila tak do elitní nadstavbové skupiny, kde ji los k prvnímu zápasu určil kladenské Rysy, kteří doma ještě neprohráli a za podzim neinkasovali více jak tři branky.

HBC Kladno : Ježci Heřmanův Městec 5:6 (1:1,1:1,3:4), střely 34:26

Utkání začalo velice svižně. Kladno, narozdíl od většiny týmů z divize východ, při rozehrávce velice agresivně napadalo obránce a na to Ježci nebyli připraveni. V brance heřmanoměstecké však dokázal podržet výborný Čára, a tak to byli Ježci, kteří dokázali jako první rozvlnit brankovou síť. Po kombinaci první lajny se prosadil na podzim gólově mlčící PILAŘ. Kladno však neustáválo ve svém tlaku, a tak se na vyrovnání nečekalo dlouho, přečíslení 2 na 1, využil Patera s Bauerem na 100% - 1:1. Nutno podotknout, že to rozhodně nebyla jediná gólová šance domácích. Ti se však nechali v závěru první periody vyloučit a na řadu přišla nejúspěšnější přesilovka podzimu. I v ní hrála kladenská obranná čtveřice velmi aktivně a díky tomu se otevřela prázdná svatyně Křemenáka před Pilařem, který však se svojí pověstí chladnokrevného střelce poslal míček vysoko nad. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhé třetiny vstoupili Ježci mnohem lépe. Především první formace začala vozit obranu domácích jako na horské dráze a ta si pomáhala prohřešky proti pravidlům. Hosté tak měli čas na diktování hry v početní výhodě, avšak po jedné z nich pláchnul obraně Slavík a poslal Kladno do vedení. To však kladenským nezůstalo dlouho, ke slovu se dostal také ŠMÍD, který zakončil přesně mezi betony brankáře Rysů. Do konce druhé části se nic podstatného nestalo. Rozhodnout se mělo ve třetí třetině. 

První využití přesilovky přišlo až po další změně stran. SEDLÁK si narazil míček se svým dvorním nahrávačem Šmídem a nemýlil se - 2:3. Kladno ale nedalo svoji kůži lacino a tak po gólech Slavíka a Drechslera otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch. Že však třetí třetina nebude časem gólmanů potvrdil znovu hostující ŠMÍD. Napjatá třetí třetina měla dospět ke svému vyvrcholení, přišlo vyloučení hostí. Kladno si vzalo oddechový čas. Perfektně sehraná přesilovka znamenala jediné, Patera poslal ránu jako z děla, kterou ještě Kučera tečoval a na to hostující Čára nemohl dosáhnout. Na střídačce Ježků zavládl smutek a touha po vyrovnání. Tentokrát si timeout vzali v poslední minutě oni. Trenér Kozel vyslal na hřiště šestici hráčů bez gólmana v zádech. Kachlík bohužel nevyhrál vhazování, Ježci však ukázali ohromnou touhu po vyrovnání a míček vybojovali. Musílek si vyměnil míček se Šmídem, napřáhl a ač jeho pokus domácí brankář dokázal vyrazit, PILAŘ na druhý pokus míček usměrnil mezi tři tyče. 43 vteřin před koncem tak bylo vyrovnáno. To ale nebylo vše. Ihned po dalším vhazování se Ježci opět dostali do útočného pásma. Obrana domácích zaskočená z obdrženého gólu začala tropit chyby a nedostala oranžovou kuličku pryč. Pět sekund před koncem měl šanci Kachlík, jehož střelu dokázali domácí zblokovat. Míček se však odrazil k Čapkovi, který ho dokázal ještě před sirénou vyslat na branku, před kterou stál tečující KACHLÍK a na střídačce obou týmů zavládl chaos. Ježci fantasticky dokázali otočit zápas v jeho posledním momentu a odváží si tři body.

Jiří Kozel (trenér): "Povedená zimní příprava, nepovedený přechod na hřiště, kdy na třech trénincích jsme se sešli vždy v jiné sestavě a hned ostrý start na Kladně. Hřiště na kterém jsme doposud nehráli. Skvělá prostorná kabina, krásný areál i hřiště už jen předvést pěkný hokejbal. A to se podle mě povedlo a zásluhu na tom mají oba týmy. Za celý podzim jsme nepotkali mužstvo, které by nás napadalo, všichni hráli blok ve středním pásmu a tady jsme si museli zvyknout hodně rychle na tvrdý forčeking. Ustáli jsme to a hru jsme postupně vyrovnávali. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, diváci byli určitě spokojeni i když ti naši u webové aplikace prý kolabovali ;o)). Ten závěr se prostě musí zažít to nejde prostě slovy popsat. Minutu před koncem máte nůž na krku, vyrovnáte při hře v šesti a vteřinu před koncem vyhrajete - nádhera. Před kluky opravdu musím smeknout Kladno mělo tři nabušené pětice, my jsme od poloviny zápasu hráli víceméně na dva útoky a ani v závěru se nezdálo, že by jsme byli pomalejší, či slabší v soubojích."

Sestava:

Čára - Holý, Čapka, Musílek, Zmek, Pilař, Kachlík, Šmíd, Hladký, Kozel, Sedlák, Zlesák, Baumgartner.