Dorost zaskočil první Svítkov, junioři přerušili sérii proher a vyloupili Kladno!

Další víkend přinesl zajímavá střetnutí pro oba nejstarší mládežnické celky Ježků. Zatímco junioři chtěli zvrátit svoji sérii nešťastných proher na Kladně, dorostence čekal soupeř okupující první místo tabulky. Ti se však trochu nečekaně postarali o výsledek víkendu!

HBC Kladno vs Ježci Heřmanův Městec 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Na heřmanoměstecké juniory jejich sok ze sousedního místa tabulce dle očekávání vlétl, během prvních dvou střídání byl jasně aktivnější, ale Ježci se v čele se skvělým Pávem ubránili a také zaveleli dopředu. I na druhé straně však stál kvalitní brankář, domácí Štěpánek se činil především při dvou pokusech Kachlíka. I přesto to byli Ježci, kteří šli do vedení. Jan Pilař poslal míček mezi kruhy, kde si s ním skvěle poradil VOJTĚCH ŠMÍD0:1. První vyloučení bylo vzájemné, po šarvátce Musílka s Šimůnkem následovala hra 4 na 4. V té se dobře před Páva natlačil Jedelský a zakončil přesně - 1:1. Ježci i tak byli po zbytek třetiny aktivnějším týmem a dali svému výkonu na Kladně slibný základ.

Druhá perioda začala brzkým vyloučením domácího Drechslera, a tak měli Ježci výhodu přesilové hry. V té se k obrovské příležitosti dostal Bakus, avšak nezakončil přesně. Svoje zaváhání však napravil v minutě čtyřiadvacáté, kdy namazal ŠMÍDOVI a bylo to opět o gól. Výhodu přesilové hry si vyzkoušelo i Kladno po vyloučení Kachlíka, avšak bez kýženého efektu.

Třetí třetina potvrdila trend celého zápasu. Ježci vyčkávali, neměli kam přes uzavřené střední pásmo spěchat, i tak ale po Kovářově střele dorážel JAN PILAŘ1:3. Po Šmídově sekání se znovu hrálo oslabení v neprospěch Ježků. V tom po závaru před brankou již do odkryté klece Ježků, ale Filip Kovář baseballovým úderem odvrátil snížení. Naopak na druhé straně zvýšil golfovou ranou VÁCLAV KACHLÍK a Ježci si tak závěr utkání pohlídali.

Sestava:

Páv - Musílek, Čapka - Kovář, Zmek - Mareček - Pilař, Kachlík, Šmíd - Bakus, Kozel, Hladký - Bičík, Řivnáč, Zlesák

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: "V nadstavbě se nám zatím nedařilo odehrát kvalitně celé utkání a vždy nám vyšla třeba jen jedna třetina. Toho jsme se v tomto utkání vyvarovali a až na samotný začátek, kdy nás Kladno v prvních dvou střídáních zatlačilo jsme byli lepším týmem, který si vypracoval daleko více gólových příležitostí. Zradila nás však koncovka a tak Kladno žilo až do konce utkání, kde jsme soupeři ještě nabídli přesilovou hru, kterou jsme však ubránili a následným čtvrtým gólem zápas rozhodli."

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Svítkov Stars Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Dorost přivítal lídra soutěže ze Svítkova. Už od začátku se Ježci prezentovali obětavým výkonem, opřeným o výborného MATOUŠE SLANÉHO, který dovolil svítkovským vstřelit pouze jeden gól z pětačtyřiceti pokusů. Na druhé straně se úspěšnými střeleckými pokusy prezentoval VODEHNAL MÁLKEM a senzace byla na světě. Ježci sesadili Svítkov z prvního místa a obstarali jim teprve druhou porážku v sezóně.

Sestava:

Slaný, Boháč - Málek, Roztočil, Švadlenka, Flídr, Kubátová, Louvar, Mareček, Němeček, Peřina, Řivnáč, Starý, Vodehnal, Zavadil

Bohuslav Kubát, hlavní trenér dorostu: „Neuvěřitelná bojovnost, kterou se prezentujeme od začátku soutěže konečně byla odměněna. K bodům proti lepším týmům nebylo již několikrát daleko, ale vždy něco chybělo – někdy kousek zkušeností, někdy kousek štěstí. Tentokrát se sešlo vše a kluci porazili dosavadního lídra tabulky a dokázali si, že všechna ta práce na tréninku není zbytečná.“

Zdroj fotky: Instagram @hbckladno