Ježci HMHBC Svítkov Stars Pardubice B
2:3(1:0, 0:1, 1:2)
ne 24. 9. 2023 18:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

B tým po dobrém výkonu na body nakonec nedosáhl

Rezerva se představila poprvé doma. Kádr doznal změn, zapojena je řada mladých tváří. A zápas se Svítkovem bavil, měl tempo i kvalitu. Sportovně přiznejme, že díky přístupu z obou stran. Na 2.ligu jsme viděli velmi zajímavé utkání.

Ježci HM B v. Svítkov Stars B   2:3  (1:0, 0:1, 1:2)

Sestava:
Menc (Levinský) – Holý, Kovář – Zmek, Čapka – Macháček, Bohatý – Čejgl „C“, Kozel, Sedlák – Škoda , Bohm, Blažek – Bičík, Kopriva, Hladký

Tentokrát jsme odehráli velice dobré utkání. První třetinu jsme ovládli opticky my a po typické „Blažkovině“ (Nevím, co s míčkem, zkusím alpský slalom a třeba trefím víko) jsme se ujali vedení 1:0. Tento hubený náskok jsme drželi až do konce první sirény zásluhou genetické mutace Petra Mence, který vystřihnul několik akrobatických zákroků, po kterých by většina 20letých kluků ještě ten den skončila na pohotovosti s kloubní deformací. Ve druhé třetině se hra dosti vyrovnala, hrál se aktivní hokejbal, šance se střídaly na obou stranách. V klíčovém okamžiku se Böhm ocitl sám před hostujícím brankářem, ale jeho projektil se mezi tři tyče nevešel. Bohužel místo klidu z navýšení náskoku přišla na řadu nedisciplinovanost. Agilně hrající Patrik ŠKODA si pro tento zápas zvolil herní styl modelu KODIAQ a jako medvěd tlapou skolil dotírajícího protihráče za naší svatyní. Následný verdikt rozhodčího byl proti jeho chundelaté srsti a z původního trestu 2+10 se nakonec vyklubalo 5+OK. Svítkovští se této příležitosti nezalekli a již po necelé minutě „šatňákem“ tři sekundy před druhou sirénou srovnali stav na 1:1. Do poslední části vstoupili hosté s posíleným sebevědomím a pokračující čtyřminutovou přesilovou výhodou. Ta se jim z hlediska produktivity vydařila skvěle a dvěma zásahy obrátili skóre ve svůj prospěch na 1:3. Netrvalo dlouho, soupeř ukázal cit pro fair-play a po úderu hlavou nám věnoval stejnou příležitost v podobě pětiminutové přesilovky. Z ní jsme narozdíl od soupeře vytěžili pouze po pěkné kombinaci snížení z hole Kozla. I přes závěrečný tlak v posledních minutách naše snaha vyšla na prázdno, a tak všechny body putovaly do svítkovské kabiny.

Závěrem bych vyzdvihnul náš výkon, ač body nepřinesl, vytvořil alespoň pevnější základy sebedůvěry pro další zápasy. Stejně tak si pochvalu zaslouží tým pod vedením Martina Bláhy, který se na hřišti prezentoval sympatickým výkonem a celkově přidal na atraktivitě zápasu.

Hodnocení zápasu hlavního trenéra Lukáše Vajdy:
"Do utkání jsme vstoupili aktivně, v dobré náladě. Hokejbal, který hráli oba mančafty, prostě musel bavit. Po individuální chybě jsme o vedení přišli, přesto se kluci nevzdali a hráli jsme až do konce. Klukům patří velký dík za výkon a pevně věřím, že pokud se budeme dál scházet v podobné sestavě, která je co do počtu vyrovnaná i kvalitou, body brzy přijdou. Velmi si vážím především juniorů, kteří začali tvořit kostru obrany a útoku, což je pozitivní do dalších let."