818_20240204_201955.jpg

Změny ve výkonném výboru Ježků - část 2. Dominik Macenauer

Druhým, již zmiňovaným příchozím členem výkonného výboru (VV), je Dominik Macenauer. Dominik je nebezpečný útočník, proti kterému rozhodně nechcete hrát a vždy ho raději vidíte po svém boku než v soupeřově týmu. Jeho tvrdost a chytrá hra mu přináší nejen kanadské body, ale také jednu z hlavních rolí v mužském A-týmu. Jeho ochotu odskočit si a vypomoci B-týmu, nyní jistě rád doplní touhou pomoci Ježkům ve VV. Zde se budou očekávat jeho zkušenosti ať už z hokejbalové Extraligy nebo řízení zápasů v podobě sudího.

Ahoj Dominiku, kdo byl tím hlavním iniciátorem, který ti položil otázku, abys vstoupil do VV?

Ahoj, v listopadu jsem se potkal s Pepou Kozlem a tehdy mi to lehce nastínil, s tím, že jsem si mohl vše promyslet a připravit si nějaké dotazy, připomínky, případně vize.

Do VV vstupuješ společně s parťákem z útoku Ondřejem Bělouškem, byl to jeden z důvodů proč jsi nabídku do VV přijal?

  Již na první schůzce mi Pepa řekl, že má v plánu oslovit i Ondru a určitě i to byl důvod, proč jsem do toho šel.

  Byly i jiné důvody, proč jsi hozenou rukavici nenechal ležet a stal jsi se členem VV?

   Důvodů bylo více. V první řadě letos je to 10 let od doby co jsem přestoupil do „Heřmaňáku“ a za tuto dobu mi klub přirostl k srdci, hodně mi dal, ať jsou to kamarádi, zkušenosti, myslím, že i díky progresu v Ježcích jsem si mohl zahrát extraligu, je to tedy ode mě bráno, že bych tomu klubu mohl dát také něco zpět. Dalším důvodem byly ohlasy na zlepšení různých interních procesů směrem hráči versus vedení a zpět, kde jsem i já viděl určitý potenciál a jako hráč jsem pro to měl velké pochopení. V poslední řadě jsem asi i pochopil Pepu, že s určitými věcmi je třeba pomoct, je pravda, že když do toho nyní více vidím, nechápu, jak se to do teď dalo vše zvládat ve dvou, třech lidech.

   Máš nějakou vizi, které by jsi chtěl společně s VV dosáhnout v nadcházejících letech?

    První věc, která mě napadne, jsou nové kabiny. Aktuálně se na tom začalo pracovat a věřím, že se nám podaří vše co nejdříve zorganizovat, aby se začalo stavět. Druhá vize, která mě napadne hned s tou první, je zapracovat na povědomí klubu, společně s Ondrou se chceme pustit více do sociálních sítí a webu, kde tedy budu Ondrovi, který to dostal na starost, co nejvíce k ruce.

    Jaká bude tvá úloha ve VV?

     Hlavní úlohou by měla být komunikace z klubu směrem k republikovému a regionálnímu svazu hokejbalu, sondování přestupů, kde to tedy ale vždy bude řešit celý výbor, zaměřím se na interní komunikaci mezi všemi kategoriemi a vedením a pomoc se sociálními sítěmi.

     V podzimní části jsi byl jedním z tahounů našeho A-mužstva, jak by jsi podzim zhodnotil?

      Já osobně jsem hodně nespokojený, myslím že jsem zůstal hodně za očekáváním alespoň z osobního hlediska. Co se týká týmu, jsem spokojen až na pár výkyvů. Odehráli jsme slušná utkání, víme, kde máme rezervy a doufám, že na tom na jaře zapracujeme.

      Tým zakončil úvodní polovinu 1. ligy na druhém místě, vyvíjí se sezona prozatím dle tvých představ?

       Vzhledem ke sloučení divize východ/západ se to dle mě vyvíjí až nad očekávání dobře.

       Za poslední roky se do A-týmu zapojují daleko více junioři a dorostenci. Nejednou jsi měl někoho z nich pod svými křídly v lajně, jak se ti hraje po boku “mlaďáků”?

        Na tohle mám jednoduchou rovnici – čím více Juniorů u mě v lajně = tím méně musím běhat. Myslím, že je to win win rovnice, já nejsem tolik unaven a klukům nahraju na nějaké ty kanadské bodíky. (smích)

        V podzimní části sis připsal 10 utkání za A-tým, 3 zápasy za rezervu, 1 duel v Českém poháru, to vše jsi podtrhl 3 starty v Extralize za Letohrad. Na jaro ti přibyla funkce ve VV, pověz nám, zbývá ti čas i na odpočinek, nebo jsi pořád v jednom kole?

         No comment. (smích)

         Zimní příprava probíhá u Ježků v plném proudu, kombinuješ ji ještě s něčím individuálně?

          Za mě je letošní příprava skvělá a já si ji tedy užívám, i když skoro vždycky končím na defibrilátoru (naštěstí vím, že vedle mě skoro vždy sedí náš záchranář Jošťák a vím, že by mě v tom nenechal), snažím se cvičit i individuálně a od února k tomu přidám běh.

          Co očekáváš od jarní části, máš nějaké osobní přání, které bys chtěl, aby se vyplnilo?

           Očekávám hlavně, že si zahrajeme dobrý zápasy, budeme fungovat jako tým a z pozice VV doufám, že se mi podaří naplnit cíle, které jsem si dal.

           Já ti děkuji za rozhovor a přeji ti mnoho zdaru v hokejbale napříč všema ligami, kde se vyskytuješ a samozřejmě i ve výkonném výboru Ježků.

            Díky za rozhovor!