Ježci HMHBC Tygři Mladá Boleslav
3:4 po prodl.(0:0, 3:1, 0:2 - 0:1)
ne 7. 4. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

Z bojovného utkání nakonec bereme bod

Letní počasí nabídlo v neděli souboj našeho Áčka s Tygry z Mladé Boleslavi. Soupeř s sebou přivezl kvalitní sestavu, která již od začátku nasadila vysoké tempo a hrál se bojovný a kvalitní hokejbal. Naše sestava, posilněná návratem kapitána Peciny, tak musela přidat plyn, a i když tabulkově přijel slabší soupeř, vůbec to tak nevypadalo.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Tygři Mladá Boleslav 3:4pp (0:0, 3:1, 0:2, 0:1)

Oba celky vlétly do hry s velkým nasazením a bojovalo se o každý centimetr hřiště. Ztracené balóny ihned znamenaly protiútok a obrana v čele s brankáři měla plné ruce práce. Důrazný soupeř nám nabídl dokonce dvě přesilovky, když se na trestnou lavici v 7. minutě poroučel hostující Šíma a v minutě třinácté Pišinger. Nicméně ježčí družina přesilovým hrám příliš nedominuje, navíc balóny tvrdé jako puky kombinaci příliš nepřidaly, a tak z početních výhod nebylo nic. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Rychlé tempo hry pokračovalo také ve druhé třetiny. Jako první kapitulovali domácí Ježci, když se šikovně v čase 20:45 prosadil mladoboleslavský Šíma – 0:1. Zdálo se, že teploty atakující hranici 30 ° Celsiovy stupnice a houževnatý soupeř pomalu získávají nad Ježky převahu. Tento předpoklad však vyvrátil všude přítomný KACHLÍK, který se dokázal bravurně zorientovat v předbrankovém prostoru a prostřelit Fukárka poprvé – 1:1. Vyrovnávací gól naši skupinu nakopnul a čtyři minuty později našel Šmíd svého parťáka BĚLOUŠKA, jenž se střelou bez přípravy nemýlil – 2:1. V tomto momentě zápasu jsme začali mít mírnou převahu. Svou střeleckou formu potvrdil o minutu později HEJL, když hostujícímu gólmanovi nedal blafákem šanci – 3:1. Po druhé třetině to vypadalo, že se dostáváme na koně.

Finální perioda však byla ukázkou píle a odhodlání hostujících. V čase 37:23 se šikovně uvolnil střelec první branky Šíma a předložil balónek do prázdné brány Pecovi (ne Pécovi, tj. kapitánovi našeho A-týmu – poznm. redakce) – 3:2. Stále jsem však byli ve vedení a věřili jsme ve vítězství. Potvrdilo se ale, že závěry vyrovnaných zápasů nám příliš nejdou, a tak 2 minuty před koncem přišlo smolné oslabení a v něm opět chvilka hostí – 3:3. Zápas tak putoval do prodloužení. V něm jsme nezahráli dobře. Již v čase 46:45 se míček odrazil opět k Pecovi, který jej se štěstím dostal za Synkova záda a Tygři mohli slavit – 4:3. Závěrem nutno zmínit, že i přes prohru jsme neodehráli vůbec špatný zápas. Soupeř měl svou kvalitu a bod, který jsme získali může být v celkové tabulce i tak cenný.

Sestava:

Synek (Dvořáček) – Zeman, Pecina – Musílek, Menc L. – Holý, Böhm – Trojek, Kopriva P. – Šmíd, Běloušek, Macenauer – Pilař J., Kachlík, Pilař T. – Hejl, Novelinka L., Jošt – Škoda, Blažek, Kozel.

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Vajdy:

"S Boleslaví jsou to opravdu velmi vyrovnané krásné zápasy, výjimkou nebyl ani tenhle. Pro oko diváka to musela být špičková podívaná. Hrajeme skvělé dvě třetiny, a pak přijde strach o výsledek a ten nám srazí hlavy. Necháváme se zbytečně vylučovat v útočném pásmu, a to je jednoduchá rovnice k další prohře v závěru. Škoda. Pevně věřím, že do posledních dvou kol jdeme řádně poučeni a příští závěr zápasu zvládneme podstatně lépe. Soupeři děkujeme za fér zápas."