Ježci HMHBC Hradec Králové 1988
0:5(3:1, 3:1, 3:2)
so 25. 3. 2023 12:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Výhra bez třech bodů

První polovinu nadstavby Ježci uzavřel se soupeřem jim velmi známým. Hradečtí Piráti, které heřmanoměstečtí na podzim dvakrát porazili, přijeli navíc v dost okleštěné sestavě, a tak pro domácí byl cíl jasný.

Ježci HM v. HBC Hradec Králové  9:4  (3:1, 3:1, 3:2) ... 0:5 kontumačně

Tento cíl se hned v první minutě vzdálil, kdy po nepozornosti Páva skóroval přes celé hřiště Palán. To bylo pro domácí studenou sprchou Hned v dalším střídání se z vyrovnání radoval Kozel, gól však nebyl uznán. Na vyrovnání jsme si tak museli počkat do druhé minuty, kapitán ŠMÍD po kombinaci s Kachlíkem mířil přesně. Ten samý hráč si své další dva klenoty nechal do deváté minuty a byl to on, kdo musel vrátit kšiltovky vhozené na hřiště fanouškům – 3:1 .

Do druhé části měli Ježci za úkol navýšit vedení a odskočit ve skóre. A na čtvrtý gól se nemuselo čekat dlouho, MUSÍLEK si seběhl mezi kruhy a Sedlák mu naservíroval přihrávku na zlatém podnose – 4:1. O nedlouho později si domácí vyzkoušeli i přesilovku, tentokrát ze svého obvyklého místa pálil PILAŘ a přesně – 5:1. I hradečtí se přihlásili o slovo, nedůraz v ježčím oslabení potrestal Palán – 5:2. Těsně před sirénou se konečně prosadil i KOZEL, kterému krásnou nahrávku poslal navrátilec do sestavy Hladký. Do šaten se tak šlo za stavu 6:2.

Začátek třetí části vyšel lépe hradeckým, kteří zásluhou Pospíšila využili i svou druhou přesilovku. Ježci však znovu dokázali odskočit, nejprve perfektní žabičkou vybídl Pilař ŠMÍDA, o dvanáct vteřin později skóroval KOZEL. Stoprocentní využití přesilovek Ježků v zápase zařídil SEDLÁK, který stejně jako Pospíšil o pár minut později vymetl růžek branky. Ježci se tak mohli radovat z výhry 9:4. Ne však na dlouho…

Bohužel v následujícím týdnu přišla špatná zpráva pro Ježky, když zápas byl kontumován ve prospěch Hradce Králové 5:0. M. Holý totiž obdržel dva vyšší tresty v předchozích zápasech a nesměl do zápasu nastoupit, čehož si realizační tým nevšiml.

Jiří Kozel: „Při vědomí, že soupeř nepřijel v plné sestavě jsme odehráli takový bezstarostný zápas, kdy jsme chtěli hrát hlavně dopředu, ale směrem zpět jsme byli nedůrazní. Naštěstí jsme dali více gólů než soupeř a tak jsme vyhráli. Příště takto hrát však nemůžeme.

O body jsme nakonec přišli vlastní neznalostí – je to poučení pro příště. I takové věci se stávají, snad to na nás nedolehne. Stále máme vše ve svých rukách, ale tabulku jsme zamotali pekelně."