Související zápasy

Ježci Heřmanův Městec
799_20231026_143155.jpg

Velký víkend je tu - sobota i neděle ve znamení špičkového hokejbalu!

Víkend podzimních prázdnin znamená klid hokejkám pro mládež s výjimkou juniorů. Ti přivítají v sobotu KOVO, které dokázali v minulém kole udolat v Praze 5:2. Proloží tak dva duely A týmu, na které bude radost přijít.

Vicemistr ČR - Letohrad - přijede k nám!

Kdo sleduje hokejbalovou extraligu, tak jistě i bedlivě sledoval skvělou jízdu letohradských Jelenů loňskou sezónou. Klub s jedním z nejhezčích hokejbalových areálů a z tradiční sportovní bašty z podhůří Orlických hor v minulosti několikrát s naším týmem měření sil podstupoval. Více však na úrovni svého B týmu. V minulosti i na trenérské lavičce Letohradu působil ježčí trenér, když Kamil Mlejnek vedl tento tým v extralize. A také někteří hráči oblékali i náš dres, stejně jako naši ten letohradský. Naposledy jsme mohli vidět mezi námi Jakuba Cvejna, který ve středu poskytl zajímavý rozhovor před víkendem.

Velké měření A týmů nabídl FinalFour loni v červnu, kdy náš A tým vybojoval největší úspěch ve své pohárové účasti. V boji o bronz však letohradským podlehl vysoko 1:7, i když dlouho favorita zlobil. Od té doby se celky příliš nezměnily, až na pár jmen. Většina hráčů Ježků si tehdejší zápas jistě dobře pamatuje. Rozdílem může být fakt, že část našeho týmu, co tehdy nastoupila, už odmontovala košík a prolomila osmnáctiletou hranici svého věku. Bude tak důstojnějším soupeřem? Ukáže nám sobota od 11:00.

V neděli pak úřadující MISTR 1.LIGY

Kometa Polička je dlouhé sezóny stabilní týmem 1.LIGY a je i jeho absolutní špičkou. V loňské sezóně dokráčela přesvědčivě pro titul mistra. A nutno doda, že i zaslouženě. Opory tohto týmu jsou stálicemi v top statistikách soutěže a i když letos zatím nejsou na samotném vrcholu tabulky, tak patří k nej týmů tak jako tak. Osmá příčka může být spíše matoucí.

Kometa má totiž odehrány pouze čtyři zápasy. Doma smetla Zlín 9:0, vyloupila nováčka z České Třebové 7:0, aby následně překvapivě padla doma s Brnem 3:6. Z Mladé Boleslavi už další tři body však dovezla (3:2). Na soupisce má hned 31 jmen a je tak trochu zahaleno tajemstvím, jakou sestavu zvolí zkušený trenér Pavel Štefka právě proti nám.

Poslední duely byly vždy více v režii našeho soupeře. Loni na podzim jsme sice doma vzdorovali statečně (2:4) a v prvním jarním kole dokázali i soupře porazit (4:3), ale závěrečná facka před play-off (1:12) jasně ukázala vysokou kvalitu Komety. Dlouhodobá bilance je však jasně na straně soupeře. Uvidíme tedy v neděli ve 14:00.

Junioři opět s KOVEM, tentokrát doma

Poslední hrací kolo zamířila naše juniorka na Palmovku, kde dlouho nemohla najít recept na pražany. Kovo odolávalo a my nehráli vůbec dobře. Naštěstí povedená druhá třetina (4:0) zlomila zápas v náš prospěch a tři body z Prahy dovezeny byly za výhru 5:2. V sobotu po pohárové lahůdce od 14:00 tak můžete zůstat a podpořit naše mládí v boji o návrat na druhé místo v tabulce.