Související zápasy

Velký obrat a tři góly v posledních dvou minutách! Semifinále se stěhuje do Berouna za stavu 1:1

Dalším soupeřem v play-off měli být Ježkům po úspěšném čtvrtfinále Kelti. S těmi má juniorka příznivou bilanci z nadstavby, v obou případech vyhráli rozdílem tří branek, play-off je však jiná soutěž, o čemž se měli Ježci přesvědčit velmi brzy.

SEMIFINÁLE - zápas č. 1

Ježci Heřmanův Městec : SK Kelti 2008 3:4 (3:0,0:3,0:1)

O tom, že Kelti spoléhají na svůj aktivní styl hry a vysoké napadání, Ježci věděli, ale i tak je to v prvních minutách zaskočilo. Přesilovka, která zůstala nevyužita, je však vrátila do hry. V osmé minutě vybojoval míček na modré čáře Hladký, posunul ho na Musílka, s jehož střelou si Kupec nedokázal poradit, míček ale musel ještě dorazit SEDLÁK a domácí byli ve vedení. V další minutě se za podražení na trestnou lavici poroučel Krbec. Tentokrát už přesilovková četa domácích předvedla svoji show naplno, střelcem se po bezchybné přihrávce Šmída stal opět SEDLÁK - 2:0. Ten ještě neměl dost a tak netrvalo dlouho a po spolupráci s Hladkým uzavřel hattrick - 3:0. Tříbrankové vedení ale silně ovlivnilo herní nasazení především ve druhé třetině. Kelti se dostali ke konci první části do přesilovky, ve které si vytvořili slibnou šanci po souhře Taufera s Krbcem, druhý jmenovaný orazítkoval tyč.

Druhá patnáctiminutovka byla zahájena neúspěšnou pokračující přesilovkou berounských. Nemuseli však čekat dlouho a začala jedna velká Taufer show. Poprvé se obtočil kolem branky a poslal míček přesně nad beton Páva. O 4 minuty déle se jmenovaný hráč objevil mezi kruhy a zavěsil přesně k tyči. A aby toho nebylo málo, o minutu a půl později dorovnal střelecký účet Sedláka. Hororová třetina Ježků byla u konce.

V té třetí Ježci alespoň obrazně srovnali hru, blízko ke gólu měl zejména Šmíd, který z úniku nastřelil tyč. Další velkou šanci měl Holý po perfektní přihrávce Pilaře, ale Koudela byl neomylný. A tak si 40 sekund před koncem vzal míček Denis Krbec a střelou od modré rozhodl první čtvrtfinále.

SEMIFINÁLE - zápas č. 2

Ježci Heřmanův Městec : SK Kelti 2008 3:1 (1:1,0:0,1:0)

Do druhého utkání měli Ježci mnoho co změnit. Kelti byli jasně aktivnější a rychlý start předvedli i tentokrát. Volný Horel 8 vteřin po začátku propálil Páva - 0:1. Postupně však byla znát i velká motivace domácích, kteří tento zápas nutně potřebovali vyhrát. Na vyrovnání se nečekalo příliš dlouho, kombinaci první formace zakončil PILAŘ.

Prostřední část utkání ihned ze začátku přinesla dlouhou přesilovku 5 na 3 pro Kelty. Tu však obětavě odehrála dvojice Kozel - Šmíd společně se Sedlákem, respektive Musílkem. I Páv se zaskvěl vynikajícími zákroky. Po zbytek třetiny měli domácí mírně navrch, Daníček i Málek se drali do zajímavých situací, ale bez kýženého efektu.

Možnost přesilovek byla nabídnuta i heřmanoměsteckým, ti však pouze snižovali svoji procentuální úspěšnost, protože se jim vůbec nedařilo. Hrálo se až do krve, hráči si nedarovali jediný centimetr hřiště. A jak to bylo v sobotu, tak se to rozhodlo i v neděli, v posledních chvílích utkání. Vojtěch Šmíd na sebe natáhl hráče Keltů a naservíroval perfektní žabku pro JANA PILAŘE, který prostřelil Koudelu podruhé. V následné powerplay přidal třetí gól ŠMÍD a série je tak vyrovnána.

Jiří Kozel: „Play-off je jiná soutěž – neustále jsme si to opakovali a po úspěšném čtvrtfinále si říkali, tak zase tak jinačí to není. První zápas, první třetina – přestáli jsme počáteční tlak Keltů a šup 1, 2, 3:0. Co se tak asi může stát, jde to samo. Až na konci druhé třetiny jsme po vyrovnání na 3:3 jsme možná pochopili slova, která jsme si opakovali. Kelti nás navíc vytrestali v samotném závěru, což se polykalo hodně hořce, zvláště když se zdálo, že jsme začali i my hrát nadoraz.

Do druhého zápasu i přes hororový start a v 8 vteřině 0:1 jsem cítil, že už hrajeme jinak, byla to bitva se vším všudy, přestáli jsme dlouhatánské oslabení 5na3 a tentokrát byli my, kdo rozvlnil síť za brankářem v samotném závěru.

Nemůžeme hrát na krásu, musíme bojovat o každý kousek hřiště, nikomu nebude platné, že po zápase ví, že mohl udělat o krok navíc a zabránit nebezpečné situaci. Musí ho udělat na tom hřišti. Série se přesouvá do Berouna, nás trápí pár omluvenek, ale jedeme se o to zase porvat a nechat na hřišti vše!“

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Zmek, Kovář, Pilař, Kachlík, Šmíd, Hladký, Kozel, Sedlák, Daníček, Málek, Zlesák