764_20230829_072914.jpg

V šestnácti MISTREM SVĚTA! Václav Kachlík hráč s vlastním hashtagem...

V červnu bronzové medaile v juniorské extralize, v červenci pak zlato z MS do 18ti let. To vše v pouhých šestnácti letech. To vše ještě ve věku dorostence. To vše se starty v prvoligovém A týmu. A to vše s neopakovatelnou povahou, která si vysloužila vlastní hashtag #svenouskemvsrdci

Rodí se nám hvězda, říkali už od neútlejšího věku o Václavu Kachlíkovi. Nepřehlédnutelná postava v každém kolektivu a při každé příležitosti. Na svůj věk s obdivuhodnou vyspělostí a individuálními dovednostmi ve hře. Nebojácný, i když někdy dokonale mladistvě zmatený. Přesto velký parťák, spoluhráč a jeden z velkých srdcí v kabině. Trojlístek MISTRŮ SVĚTA vám v předsezónním rozhovoru uzavírá VÁCLAV KACHLÍK.

PŘEDSTAVUJEME TROJLÍSTEK MISTRŮ SVĚTA - STÁLE JUNIOŘI a dnes i opory A týmu v 1.LIZE!

Jaké bylo léto Vendo? Chytal jsi BRONZ? Nebo jsi se pekl DOZLATOVA?

lastně oboje. Na konci června jsem chytil bronz a pak jsem se na začátku července opekl dozlatova.

Vendo jsi ještě dorostenec, ale svou kategorii výrazně převyšuješ. Ve 14 zápasech jsi nasbíral 37 bodů (12 golů a 25 asistencí). Jaká byla tvoje minulá dorostenecká sezóna?

Sezóna byla pro mě osobně velmi vydařená. Náš tým se sice nedostal ani na finálový turnaj, ale na to, že v našem týmu bylo pouze 7 dorostenců, jsme se dostali poměrně daleko.

Rosteš do krásy :-) Stal jsi se prvním centrem u juniorského týmu. Na křídlech nejlepší hráče soutěže Vojtu Šmída a Jéňu Pilaře. Měl jsi úctyhodnou bilanci 27 zápasů = 41 bodů (14 gólů a 27 asistencí). Jaký to je s nimi a bez nich?

Jak Vojta Šmíd tak i Jan Pilař jsou nejlepšími hráči své kategorie, takže s nimi po boku to je jedna báseň. A bez nich? To si nedokážu ani představit.

Premiérově jsi posbíral i starty v A týmu v 1.LIZE. Máš i vítězný gól proti Poličce. Jaké je to hrát za muže a proč jsme tě neviděli více?

Dá se říct, že je to úplně stejný jako za juniory, neboť mám po boku oba mé spoluhráče z nižší kategorie. Minulou sezónu jsem ještě hrál za dvě kategorie, takže jsem nestíhal hrát i za A tým.

A pak přišla reprezentace a společně s Vítkem Musílkem a Jéňou Pilařem světové zlato…

Už jenom to, že jsem se dostal na první kemp bylo pro mě neuvěřitelný a pak po boku mých dvou velkých kamarádů se stanu mistrem světa. Popíšu to dvěma slovy ,,splněný sen''.

Bylo pro tebe MS největším zážitkem hokejbalové kariéry? Bylo doma, hodně fanoušků…

Bez pochyby to byl největší zážitek mé kariéry a s podporou domácích fanoušků, kterých na každý zápas přišly stovky, to bylo nezapomenutelný.

A jaké cíle si dáváš do nové sezóny. Juniorka míří vysoko? V A týmu v 1.LIZE bude ještě více více Venda vidět?

V nové sezóně se s juniorkou pokusím znova zabojovat o titul a v A týmu chci hlavně nastoupit do co nejvíce zápasů.

A do budoucna? Máš nějaký velký ježčí sen, který by jsi chtěl zažít? Cíl?

Chci abych se společně s našim A týmem dostal až do Extraligy hokejbalu.


VELKÉ DĚKUJI - ať další růst jen potvrzuje velkou radost z hokejbalu! A ať jsi stále takový, že kolem tebe vznikají unikátní hashtagy - tak #svenouskemvsrdci