762_20230825_132652.jpeg

V sedmnácti letech MISTREM SVĚTA! Jan Pilař roste pro velký hokejbal

V červnu bronzové medaile v juniorské extralize, v červenci pak zlato z MISTROVSTVÍ SVĚTA. Nejprve lehké zklamání, poté velká euforie. JÉŇA PILAŘ je už dnes klubovým TOP útočníkem.

Mocný rod Pilařů nám přivedl k hokejbalu už čtyři tváře. Bratrů plno a postupně zanechávají klubovou stopu nesmazatelnou. Nejstarší PATRIK byl bijcem jako hrom, druhý v pořadí TOMÁŠ je základní kámen prvoligového A týmu a dorůstá právě JÉŇA. A dorůstá až přerůstá. Ač ještě s mřížkou, už dnes víme - tohle je náš MISTR SVĚTA, tohle je extra hráč pro JUNIORY i A TÝM!

Pro pořádek: nejmladší MATOUŠ má deset let - za jak dlouho budeme číst o něm???

PŘEDSTAVUJEME TROJLÍSTEK MISTRŮ SVĚTA - STÁLE JUNIOŘI a dnes i opory A týmu v 1.LIZE!

Jaké bylo léto Jéňo? Chytal jsi BRONZ? Nebo jsi se pekl DOZLATOVA?

Myslím si, že léto vyšlo dle očekávání. Začalo to úspěchem na mistrovství světa a následovaly spousty zážitků, díky kterým toto léto uteklo jako voda.

Máš za sebou premiérovou sezónu coby junior a ač benjamínek měl jsi nejen v juniorce, ale i v A týmu velký prostor - 21 zápasů za áčko, 2 za béčko a 30 za juniorku to je pořádná porce. Jaká byla ta loňská sezóna?

Loňská sezóna se dle mého názoru vydařila. Dostali jsme se jak s A týmem tak i s juniorkou do play-off. A i když play-off nevyšlo dle očekávání, tak je to cenná zkušenost do nadcházející sezóny.

Ty sám jsi zažil skvělou sezónu. V kanadském bodování jsi v nadstavbě kraloval celé ČR, měl jsi o dva body víc i než nezastavitelný střelec Vojta Šmíd. V play-off jsi střílel důležité góly. Spokojenost s kategorií juniorů a sám se sebou?

Jsem rád, že jsem byl platný pro tým, ale osobně bych osobní statistiky radši nahradil zlatým kovem pověšeném na krku. Bohužel to tuhle sezónu nedopadlo a je nutno dodat, že i bronz je pro nás velikým úspěchem. V Juniorech máme skvělou partu, a tak si na nic nemůžu stěžovat.

Byl jsi ohromně vidět i v A týmu (21 zápasů - 17 bodů = 6 gólů + 11 asistencí). Jaká byla pro tebe 1.LIGA?

1.liga je pro mě určitě veliká zkušenost, která má obrovský podíl na mém seberozvoji. Přeci jenom se hraje v rychlejším tempu než v juniorce, a tak se dá očekávat, že každá minuta na hřišti je pro mě obrovským přínosem.

A pak přišla reprezentace a společně s Vítkém Musílkem a Vendou Kachlíkem světové zlato…

Jedním slovem neskutečné. Bylo to mé první mistrovství světa, navíc s mými nejlepšími kamarády a jelikož se to konalo u nás v Čechách, tak k dokonalosti chybělo málo.

Následoval samotný turnaj, kde se ukázala velikost konkurence, a taky se to projevovalo na výsledcích. Každopádně jak turnaj běžel, náš tým se po malých krůčcích zlepšoval a nakonec se z toho stala spanilá jízda ke zlatu.

Bylo pro tebe MS největším zážitkem hokejbalové kariéry? Bylo doma, hodně fanoušků…

Bezpochyby se tato událost zaryla v mé paměti do konce mého života. Vyhrát mistrovství světa s takhle skvělou partou a pod tak skvělým publikem je sen. Nicméně hokejbalové ambice se snažím mít vysoké, a tak doufám, že to nebyl můj poslední takový zážitek.

A jaké cíle si dáváš do nové sezóny. Juniorka míří vysoko? V A týmu v 1.LIZE bude ještě více více Jéňa vidět?

Tak určitě si kladu na nacházející sezónu velké cíle. V Juniorce by jsme měli útočit na kýžený titul a Ja věřím, ze se nám tohoto úspěchu povede dosáhnout. Co se týče mé pozice v A-tymu, tak se budu snažit jako obvykle do toho dat maximum a třeba se mi i povede být platnějším článkem týmu než doposud.

A do budoucna? Máš nějaký velký ježčí sen, který by jsi chtěl zažít? Cíl?

Tak bezpochyby mým největším cílem by bylo si jednou zahrát extraligu mužů s logem našeho klubu. Každopádně nás čeká ještě dlouhá cesta skrz 1.ligu, ale věřím, že se to jednou povede.


VELKÉ DĚKUJI - hodně sil na té cestě! Byť je dlouhá, tak věříme, že bude úspěšná! #sjezkemvsrdci