Ježci HMSK Hokejbal Letohrad
1:3(0:1, 0:2, 1:0)
so 28. 10. 2023 11:00 @ Heřmanův Městec, Český Pohár / Play-Off

V poháru končíme, Letohrad nás dál nepustil

Naše pouť letošním pohárem končí už ve druhém kole. Stop nám vystavil vicemistr ČR, extraligový Letohrad. Postoupil zaslouženě, náš výkon však rozhodně nebyl špatný a ukázal sílu týmu.

Ježci HM vs Hokejbal Letohrad  1:3  (0:1, 0:2, 1:0)

O tom, jak máme ještě k extralize daleko jsme se mohli přesvědčit hned v úvodních minutách. Individuální vyspělost hráčů Letohradu, pohyb i kombinace pod tlakem nám dělala od prvního střídání starosti, nicméně první branka padla po standardní situaci. Vhazování v našem obranném pásmu vyhrál Cvejn na Luxe a favorit vedl - 0:1. Ačkoliv nám snahu nemohl nikdo upřít, byli to hosté, kdo si vytvářeli své další příležitosti. Brankář DVOŘÁČEK však svůj tým podržel. Závěr třetiny už jsme byli vidět více i my a pomohla nám i přesilovka, nicméně k vážnější střele jsme se, i přes dlouhé desítky vteřin v pásmu, nedostali.

Druhá třetina nejprve přinesla usazení našeho týmu do patřičných mezí. Branka zkraje třetiny a pak vzorově sehraná přesilovka určila v 19.minutě stav 0:3 a bylo složité se do zápasu vrátit. Přesto náš tým svou misi nevzdal. Hru nejen vyrovnal, ale změnou v systému hry a poctivým přístupem začal měnit obrázek hry. Vynutili jsme si chyby v rozehrávce, řadu zakázaných uvolnění, téměř utlumili jakoukoliv kombinaci našeho soupeře, ale z šancí, které se začaly rodit branka nepřišla. Hostující brankář Křemenák byl velmi spolehlivý.

Třetí část jsme zahájili ještě větším úsilím a byli jsme odměněni. Soupeř nám nabídl druhou přesilovku a ta už našla svého střelce. Juniorská sestava rozebrala letohradskou čtveřici na jeden dotek a po ose Musílek - Pilař - ŠMÍD jsme zvedli ruce poprvé nad hlavu - 1:3. Další pětiminutovka byla z naší strany skvělá. Šance Nováka, Novelinky i Hejla volaly po gólu. A když Macenauer místo vysněného snížení jen orazítkoval břevno, bylo zřejmé, že jsme své možnosti v drama neproměnili. Zkušení hosté si závěr pohlídali a mohli přidat i čtvrtý gól v přečíslení, ale vyšachovaného Dvořáčka nakonec zachránila "střela do lesa".

Soupeř tak postupuje do třetího kola, pro nás letošní pouť pohárem skončila.

Trenér Josef Kozel: "Na zápas jsme se těšili. Přeci jenom srovnání s absolutní republikovou špičkou pro nás nebývá běžné. Sice Letohrad nemohl postavit všechny své opory, ale ukázal ve svých řadách opravdový individuální rozdíl. Já mám však radost, že je vidět posun v našem růstu a že se velkých zápasů už nemusíme úplně bát. Soupeři gratuluji k postupu a děkuji za férový zápas. Takhle by se měl hokejbal mezi soutěžemi prezentovat."

FOTOGALERIE  Jakuba Seckého tradičně na našem FLICKRu...