Ježci HMTJ Lokomotiva Česká Třebová
5:1(1:1, 1:0, 3:0)
ne 10. 9. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

V pekelném počasí zůstaly všechny body doma!

Heřmanův Městec – O této slunečné neděli k nám zavítal staronový soupeř, kterého známe velmi dobře ještě z krajských soutěží – Česká Třebová. Hosté si vítězstvím ve 2.lize vysloužili prvoligovou vstupenku a do druhé nejvyšší soutěže se vrací po 6 sezónách.

V úvodním kole odehrál náš soupeř proti brněnským Bulldogs velmi vyrovnané utkání, přesto všechny body putovaly do Brna po výsledku 1:2. My jsme po těžkém souboji udolali soupeře z Prahy 3:2, když minutu před koncem vystřelil všechny body kapitán Filip Pecina.

Před vhozením buly nás čekala ještě jedna milá povinnostgratulace a poděkování za vzornou reprezentaci města na juniorském MS v Liberci včetně předání věcných darů našim 4 odchovancům, jmenovitě v kategorii U20 bronzovému Vojtěchu Šmídovi a v U18 třem mistrům světa; Víťovi Musílkovi, Janu Pilaři a Václavu Kachlíkovi z rukou předsedy klubu pana Josefa Kozla a místostarostky Heřmanova Městce paní Zuzany Dvořákové, které tímto ještě jednou děkujeme za podporu našeho sportu.

Ježci HM v. TJ Lokomotiva Česká Třebová  5:1  (1:1, 1:0, 3:0)

Sestava: Synek ( Dvořáček) – Pecina (c), Zeman – Musílek, Menc – Trojek, Böhm – Macháček – Pilař Jan, Macenauer, Šmíd – Hejl , Novelinka, Novák – Bakus, Kachlík, Pilař Tomáš – Kozel, Sedlák, Holý

Kohouti zakokrhali a okamžitě se drali dopředu. Svým bojovným stylem dost nepříjemně klobali a naše obrana v čele s brankářem Synkem měla plné ruce práce. Soupeř nás do větších příležitostí prvních pět minut prakticky nepustil, přesto se skóre paradoxně měnilo v náš prospěch v 7. minutě, kdy si třetí útočnou řadu dobře dirigoval hokejbalový virtuóz Tomáš Pilař a spolu s Patrikem Bakusem vyslali do pravostranného výpadu VENDU KACHLÍKA, který si to namířil bez milosti přímo na hostujícího brankáře a pěknou trefou otevřel skóre – 1:0. Vstřelená branka byla impulzem ke zlepšení hry, my se začali dostávat do větších příležitosti, soupeřův brankář Břeň ale držel nejmenší možnou ztrátu. Po nešťastné rozehrávce Trojka se však radovali hosté ve 12. minutě zásluhou Faltejska a do kabin se šlo za nerozhodného stavu - 1:1.

Začátek druhého dějství se nesl v podobném duchu, ihned po buly prověřil pozornost Synka zpoza červené čáry hostující obránce Švec. Z naší strany nejprve pokusem o vyslání nakonec takovou polonahou střelou zkoušel štěstí „mladík“ Menc, míček i přes očividný problém hostující obrany za záda Břeně nespadl. O chvíli později se prezentoval dobrou šancí Macenauer, míček ani v tomto případě ještě v brance neskončil. Na druhé straně dobrou příležitost hostů hasila Synkova hbitá lapačka. Skóre se měnilo ve 24. minutě, kdy našel Honza Pilař DOMINIKA MACENAUERA a ten se nemýlil – 2:1. Jak se ukázalo, připsal si tak i gól vítězný. Od této chvíle soupeřům začaly docházet síly a my je několikrát zamknuli v jejich obranném pásmu. Do velké šance se dostával mladý Jéňa Pilař, ale míček s vypětím všech sil bránící hostující pětice před brankovou čárou udržela.

Zajímavý tah tria trenérů Kozla, Vajdy a Drbohlava nesl ovoce ihned po úvodním vhazování třetího dějství, Tomáš Pilař se po přihrávce od Macháčka dostal do přečíslení spolu s PATRIKEM BAKUSEM, který přihrávkou nepohrdl a v čase 30:08 navýšil naše vedení a současně si i otevřel účet v kabině, protože to byl jeho první ježčí gól – 3:1. Soupeř se nevzdával, chtěl snížit, ale počasí a především dobře rozběhlá družina našich chlapců je do ničeho vážného nepustila. Ve 42. minutě bylo ještě veseleji, po pěkné souhře z obranného pásma po ose Pecina – Macenauer – VOJTA ŠMÍD měl poslední jmenovaný snadnou roli uklidit balónek do poloprázdné klece a definitivně zpečetit osud tohoto utkání - 4:1. Tečka to však nebyla, nejprve předvedl kaskadérský zákrok lapačkou Synek, čímž nedovolil žádné byť jen náznaky dramatu. Na konci navíc přidal DOMINIK MACENAUER do prázdné branky svůj druhý korálek a celkově pátý do naší sbírky - 5:1.

Domácí hradba udržena a všechny body bereme my!

Hodnocení zápasu očima Lukáše Vajdy, asistenta trenéra:

Od druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým. Hráli jsme dobře, drželi otěže a dobře se dostávali do šancí. Měli bychom však lépe podchytit začátek, kdy byl soupeř lepší. Za co však Českotřebovským patří velký dík byl bojovný sympatický výkon a především bez žádných zákeřných faulů. Bohužel mi to nejspíš opět redakce hokejbal.cz nevydá celé , (ikdyž ani nevím, že mé hodnocení vůbec vydává) tak musím smeknout před dvojicí rozhodčích, kteří dobrý dojem nad zápasem jen podtrhli a zaslouží si poděkování a uznání za velmi dobře odpískaný zápas. Slušnost se dnes nosí a v tomhle zápase to bylo vidět, škoda že to nedrží všichni."