765_20230831_123113.jpg

Útočné řady posílí jihlavský talentovaný mladík Patrik Bakus

Kvůli některým otazníkům v sestavě prvoligového A týmu reaguje vedení klubu příchodem teprve 17-letého Patrika Bakuse z Jihlavy. Ten na trénincích zaujal natolik, že si dokonce vysloužil pozvánku na přípravný turnaj Letňáček.

Tento talentovaný junior se v mládí věnoval především hokeji, k hokejbalu se vrátil teprve nedávno. Už však stihl získat zlatý kov, kdy s Jihlavou vyhrál druhou ligu.

Co on sám o sobě prozradil?

Ahoj Patriku, jsem rád, že tě mohu v našem týmu přivítat. Přicházíš k nám trochu z neznáma…Jak jsi začínal s hokejbalem a kde všude jsi hrál?

Ahoj, s hokejbalem jsem začínal v Jihlavě a měl jsem ho jako doplňkový sport k hokeji. Minulý rok jsem se k hokejbalu opět po 5 letech vrátil a hrál jsem v Jihlavě.

Nyní hraješ spolu s Jirkou Zemanem u nás, jak se to seběhlo, že k tomu přestupu došlo?

Seběhlo se to hrozně rychle, jelikož v Jihlavě se nepřihlásila první liga a nehraje se zde ani juniorská soutěž. Dostal jsem nabídku přijet na trénink k vám, zalíbilo se mi tu a poté jsme se domluvili na přestupu.

Za nás jsi už stihnul odehrát i první zápasy na turnaji, jaké jsou pocity a hlavně jak se v týmu cítíš??

Mé pocity jsou skvělé, obstáli jsme na kvalitním turnaji a dokázali jsme se vyrovnat i extraligovým týmům. V týmu se cítím výborně, je tu spousta dobrých kluků a hlavně dobrá parta.

Pevně věříme, že vrchol své kariéry zažiješ v našem dresu. Ty jsi přišel do úplně nového prostředí, bylo to pro tebe těžké?

Nebylo to pro mě zas tak těžké, jelikož jsme šli s Jirkou ve dvou a bylo to tím pádem snažší.

Čeká tě sezóna s mnoha starty v různých kategoriích, jak se na to připravuješ?

Snažím se co nejvíc času trávit na hřišti, mimo tréninku v Heřmaňáku trénuji v Jihlavě s chlapama a ještě chodím pomáhat trénovat děti v Jihlavě.

Jak se liší jednotlivá příprava celků?

Tak hlavně se liší intenzitou a počtem lidí na tréninku. V Heřmaňáku jsou tréninky více zaměřené na herní situace.

Tak Patriku a i tebe čeká záludná otázka. Ač ti ještě nebylo 18, tak teď to na tebe neřeknu vašim. Někde slýchám otázku , jestli si dáš párek s hořčici, nebo kečupem, jinde borovičku, nebo Bechera. Má otázka však bude z pivního světa, dáš si radši Kozla , nebo Ježka?

Z tohoto výběru radši Ježka (smích)

Děkuji , ať se ti u nás Patriku líbí!

A pohled z realizačního týmu od Lukáše Vajdy? „Patrik je talentovaný mladý útočník, který nám ideálně zapadá do konceptu budování stabilního týmu. Pevně věříme, že se spojí s našemi juniory a ještě víc posílí už tak skvělou generaci, která čítá už dnes zvučná jména jako je Musílek, Šmíd, Pilař, Kachlík nebo Sedlák, jež rozhodně nenechají žádného trenéra soupeře v klidu spát...„