TJ KOVO PrahaJežci HM
2:3(0:1, 1:1, 1:1)
ne 3. 9. 2023 11:00 @ Praha - Palmovka, 1. Liga / Základní část

Udřený gól v závěru rozhodl, body z Prahy jsou naše!

Praha – k našemu prvnímu souboji jsme dorazili na pražskou Palmovku, kde jsme se na „národním stadionu“ utkali s domácím Kovo Praha. Soupeř, kterého v sezóně uvidíme ještě dvakrát, bojoval a dřel. My také. Při vší úctě ke kovákům však naším největším soupeřem byl spíše stadion...

TJ KOVO Praha v. Ježci HM  2:3  (0:1, 1:1, 1:1)

Jak Kovo spotovalo před tímto utkáním, v minulé sezóně jsme s pražským celkem 2x prohráli a to v obou případech doma, avšak v Praze se nám podařilo dovést souboj do pohodlného vítězství. Přicestovali jsme též s novými posilami a též staronovou tváří v naší sestavě. A cíl byl jasný - CHCEME BODY!

Sestava: Dvořáček (Synek) – Zeman, Pecina – Musílek, Sedlák – Trojek, Böhm – Holý – Pilař J., Macenauer, Šmíd – Hejl, Kozel, Novák – Škoda, Novelinka, Pilař T. – Bakus.

Co víc si na začátek přát, než řešení technických závad na hřišti. Zápas, který se původně měl hrát od 11:00 začal déle, protože rozhodčí našli v brakách díry, které jednoznačně nedovolovaly zahájit klání. Po dořešení hlavním pořadatelem hodil rozhodčí Volkán míček mezi hole na úvodním buly. Očekávaný opatrný průběh na začátku sezóny se však měnil v drama. My jsme šli bez váhání za prvním úderem, a to se nám i povedlo. První útok při svém druhém střídání v zápase zatlačil soupeře k bráně a svou dorážkou otevřel skóre DOMINIK MACENAUER – 0:1. Místo další sportovní krásy a radosti, zaúřadoval nejprve povrch, kdy za brankou Dvořáčka se odloupl kus plastu a hra se přerušila. Pětiminutová oprava hřiště byla spíš ku prospěchu domácích, protože přerušila náš úspěšný start do zápasu. Hned po úspěšné opravě se navíc potácel k překvapení všech na trestnou autor prvního gólu Dominik Macenauer a tím byl úvodní tlak definitivně zastaven. Do akce tak musela naše nová posila z Hradce Králové v podobě Tomáše Dvořáčka, jenž zažíval debut v našem dresu. Svatyni však v přesilovce ubránil a skóre se neměnilo. Série příběhů však pokračovala, kdy při návratu Macenauera odešel na trestnou krátce na to Jaroslav Novák za držení. Soupeř měl tak nabídnutou druhou početní výhodu z přísného vyloučení. Avšak Dvořáček byl opět 100%. Když nejprve vyrážečkou vytěsnil míček letící za do pravého horního rohu a pak ramenem zastavil střelu z skrumáže před ním. Drama se odehrálo i na ve stavu hřiště, kdy plastový povrch podrazil jednoho z domácích hráčů a zase jsme čekali na opravu. Dalších pět minut tak ničilo jakýkoliv pocit ze sportu. Nováka v dalším vyloučení vystřídal viník Pecina, kdy si všichni mysleli, že půjde domácí hráč, opak byl pravdou a náš kapitán musel přísný verdikt zkousnout. Domácí z přesilové hry moc neměli. V čase 14:56 navíc zaúřadoval opět plastový povrch a šlo se předčasně do kabiny.

Druhá třetina započala výborně, nejprve jsme bez problému ubránili přesilovou hru a následně se při rovnovážném stavu pěkně prosadil VOJTĚCH ŠMÍD, který po nezdařeném pokusu Macenauera pěknou kličkou dopravil míček za záda domácího brankáře – 0:2. Nabídku přesilové hry jsme dostali od domácích záhy, ale naše střelecké pokusy v síti neskončily. Časté problémy s povrchem hru kouskovaly a tím nám nedovolily se na nějak moc dlouho dostat do tempa. A ještě když rozhodčí opět se zdviženou pravicí nadělovali tresty, bohužel to bylo na naší straně a dvě minuty si vysloužil Jan Böhm. Tentokrát sehráli žlutí svou přesilovku o poznání lépe a ve druhé minutě trestu Dvořáčka překonal Hochman – 1:2.

Trenér Kozel udělal do třetího dějství změny v řadách. Svou šanci dostal v zápase Milan Holý, který dovršil juniorské tažení a přešel mezi muže a nová posila teprve 17 letý Patrik Bakus, který přišel z Jihlavy a již se dobře prezentoval na turnaji v Dobřanech. Třetina závěrečná však přinesla dřinu, dřinu a dřinu, protože soupeř rozhodně nechtěl nechat naši patrolu v klidu odjet se třemi body. Navíc po špatném rozehrání Lukáše Kozla se před brankou dostal k míčku Terč a kličkou překonal padajícího Dvořáčka, kterému nepomohl ani jeho kočičí skok - 2:2. Hra nepřinesla moc pěkného, spíše přestřelku z větších vzdáleností. Až v osmé minutě třetiny se do dobré příležitosti dopracoval Tomáš Pilař, ale klíčku i za drobných faulů nedokonal. Na druhé straně se do obrovské příležitosti dostali domácí, ale Dvořáček s ledovým klidem střelu vyrazil. Závěrečná pětiminutovka začala však lépe pro nás, kdy chtěl odčinit zaváhání Lukáš Kozel, ale míček se za záda domácího brankáře nedostal. V k dobré vykličkované šanci se dostal i Jan Pilař, ale domácí brankář i tuhle šanci chytil. A tak musel přijít novopečený kapitán FILIP PECINA, který raketovou střelou minutu před koncem rozvlnil síť domácích – 2:3. Doporučuji domácím zkontrolovat, protože tahle pumelenice mohla ne úplně zánovní síť poškodit. „Poklidný konec?“ ani nápad, nejprve a dovolte mi to, mně z nepochopitelných důvodu odešel na trestnou lavici Vojtěch Šmíd, naštěstí to bylo vyloučení vzájemné. Po buly si míček převzal Tomáš Pilař a zavezl ho k mantinelu. Rozhodčí se ve skrumáži u něj nejspíš správně vyznali a dali šanci domácím, když našemu hbitému bojovníkovi udělili 2 trestné minuty za zdržování hry. Z toho však domácí nic moc nevytěžili a mohli jsme si oddychnout.

Z Prahy vezeme tak udřené první tři body do tabulky.

Hodnocení zápasu očima Lukáše Vajdy, asistenta trenéra:

Utkaní bylo zbytečně rozbité a nemělo tak parametry, které by této lize slušely. Klukům se nedá nic moc vytknout, protože okolnosti byly dnes složité, ale kouskování hry bylo nepříjemné pro oba celky. U nás se však dobře osvědčilo trio nováčků skvěle hrající Zeman, dobře chytající Dvořáček a ač jen jednu třetinu tak s klidem hrající mladík Bakus. Pochvalu si vyslouží i navrátilec do sestavy Jaroslav Novák, který se rozhodl po roční pauze opět okusit první ligu a ukázal, že to chyba rozhodně nebyla. Co však pochvalu rozhodně nezaslouží je areál Palmovky a příprava povrchu a branek, protože to do první ligy a na národní stadion rozhodně nepatří. My si po této zkušenosti budeme daleko více hýčkat našeho správce areálu Petra Mence, který má všechno vyšperkované tak, že zaslouží diplom zasloužilého všeumělce.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ FANKLUBU, KTERÝ DO PRAHY VYRAZIL A PODPOROVAL NÁS V TĚŽKÉM DUELU! Nyní se těšíme na doma, v dalším kole přivítáme nováčka z České Třebové! NEDĚLE 10.9.2023 - 14:00 - Aréna Ježkárna!