Tentokrát byl prachovický beton nad naše síly

Po prvním hracím víkendu si naše béčko přivezlo na půdu soupeře velmi nelehký úkol, v němž byla naše výchozí pozice dosti nepříznivá. Po dvou kontumovaných utkáních musela ježčí rezerva vyhrát oba zápasy, aby vrátila sérii zpět na naši tvrz. Pro mnohé týmy nesplnitelný úkol, Ježci ale ani tak neskládali zbraně. I přes veškerá odhodlání se ježčí sen o postupu v neděli rozplynul. Na ježčí béčko tak bude čekat zápas o bronz, který sehrají Ježci proti pardubické Alfě B.

4.5. SK Prachovice vs. Ježci Heřmanův Městec 2:3(0:0,1:2,1:1)

5.5. SK Prachovice vs. Ježci Heřmanův Městec 5:1(2:1,0:0,3:0)

Celkový výsledek série - 1:3 pro Prachovice

Jak jsme již informovali, předešlý víkend si Ježci, i přes jednu prohru a jednu výhru, po kontumaci obou utkání odvezli na prachovickou půdu nepříznivý stav. Porazit dvakrát Prachovice na jejich domácí půdě znělo pro Ježky jako zajímavá výzva. Do sobotního utkání vlétli kluci s ježkem na hrudi v dost okleštěné sestavě. Týmu chyběl dlouhodobě zraněný kapitán Josef Macháček, nově se na marodku zařadili i Jan Čapka a Ondřej Hladký, čímž trenérovi Lukáši Vajdovi značně zkomplikovali rozhodování o nadcházející sestavě. V sestavě se tak objevil i dorostenec Jakub Málek, o jeho působení zde bude ještě řeč.

V prvním utkání bylo znát semknutí heřmanoměsteckých, nechtěli sérii skoncovat poměrem 0:3. Hlavními body pro postup byla bojovnost, odhodlanost, tvrdost, a to ježčí srdíčko. První třetina ještě góly nepřinesla, avšak v té druhé už Ježci předvedli, že dnes si pro prohru rozhodně nepřišli. Ve 28. minutě dokázal skórovat Patrik Škoda, hned vzápětí zvyšoval Blažek již na 2:0. No a aby toho nebylo málo, v té stejné minutě zvýšil na 3:0 Jakub Málek. Po proběhlé oslavě se ještě stihlo vhodit buly a hosté zářili úsměvem od ucha k uchu. Rázem se přerušila hra a úsměvy se začaly vytrácet. Vzhledem k nedopsání Málka na soupisku, byl 3. gól smazán a samotný Málek musel opustit lavičku hostí. Během chvíle bylo pro hosty ještě hůř. Lukáš Menšík snížil na 1:2 a místo tříbrankového vedení byla hra jen o gól. To dostalo domácí zpět do sedla a hra se značně vyrovnala. Ježky držel především skvěle chytající Novelinka. Stav 1:2 platil až do času 42:31, to zamířil přesně navrátilec do sestavy Ježků Lebduška. Jeho oslavy opět odšpuntovaly radost i v řadách fanoušků, kterých z Heřmanova Městce na sobotní zápas možná dorazilo více než domácích příznivců. Fandění bylo tak veliké, až museli domácí pořadatelé některé fanoušky dokonce vyvést z areálu, což jen dokazuje vypjatost tohoto duelu. Minutu před koncem už jen snížil Dvořák na 2:3. Vyrovnání už Ježci nedopustili, a tak mohla propuknout radost ze snížení série na 1:2.

Před nedělním utkáním si každý člen Ježků raději třikrát zkontroloval soupisku, aby již nemohlo dojít k podobným problémům, jako tomu bylo v předešlých utkáních. Ježci měli v hlavách jediné a tím bylo navrácení série zpět na domácí hřiště. S jasným úkolem přispěchal Ježkům na pomoc i junior Tomáš Málek, který se svým mladším bratrem utvořil velmi nebezpečné duo ve třetí formaci. Za svým cílem si šli již od úvodního buly, při hře pět na pět bylo na straně Prachovic znát, jak těžké je udělat rozhodující krok. V 7. minutě se prosadil i s trochou štěstí Musílek, a poslal tak hosty do vedení. Místo setrvání v tlaku si hosté začali koledovat a na trestnou lavici zamířili krátce po sobě Kozel a Holý. To bylo určitou vzpruhou pro domácí celek. Dvojnásobnou přesilovku využil Hruban a srovnal skóre. Do konce první třetiny se dokázal prosadit ještě Kunc, a to byl nový impuls pro prachovické hráče. Od té doby fanoušci mohli přihlížet jisté dominanci Prachovic. Ježci i přes vypětí všech sil nedokázali nalézt protilék na prachovický tlak. V 21. minutě bylo ještě hůř pro hosty, po nehezkém naražení Hrubana na hrazení byla hra na pár minut přerušena. Sudí měli v tu chvíli nelehké rozhodování, a nakonec udělili hostujícímu kapitánovi 5+OK a Kozel se tak poroučel do kabin. Nabídnutých 5 minut domácí nevyužili a ke konci trestu naopak sami faulovali. Přesilové hry nedokázala využít ani jedna strana a stav se měnil až v 35. minutě, kdy se po návratu dokázal prosadit Hruban. Bylo znát, že na nose mu zůstane asi nehezká vzpomínka, tu však mohla mírnit bilance dvou vstřelených branek. Ze střídačky Ježků už moc pozitivních slov slyšet nebylo a ty letmá povzbuzení umlčel v čase 37:43 Podařil. Gól vyvolal mnohé ohlasy po sporné situaci, těsně před gólovou střelou, ale rozhodčí měli o celé situaci jasno, a domácí tak oslavili již čtvrtý gól. Po dvou minutách upravil na konečných 5:1 taktéž dvougólový střelec Kunc. V dusném počasí Ježci dělali, co mohli, bohužel na vrácení série domů to nestačilo.

Gratulujeme soupeři k postupu a přejeme mnoho štěstí ve finále.

Sestava:

Novelinka - Kovář, Holý - Musílek, Kopriva Jan - Zmek - Kopriva Petr, Blažek, Škoda - Lebduška, Kozel, Novák - Málek Tomáš, Málek Jakub, Bičík

Hodnocení kapitána B-týmu Kozla:

"Za mě tenhle víkend byl rozhodne lepší než ten minulý, celkově jsme víc bojovali, blokovali střely, mysleli na obranu a hráli jsme konečně jako jeden tým, což je v play-off potřeba. V sobotu jsme měli slabší začátek, ale zbytek zápasu jsme udávali tempo my. Trochu nás srazilo, když jsme mohli dát na 3:0, ale byla chyba v zápise, a naopak jsme inkasovali. V neděli jsme do zápasu vstoupili jako lepší tým, hned jsme mohli dát několik gólů, ale trápili jsme se v koncovce. Ten den nás zradila nedisciplinovanost a až moc jsme si všímali rozhodčích."

Vyjádření trenéra B-týmu Lukáše Vajdy:

"Do tohohle posledního víkendu, kde jsme odehráli další utkání semifinále, jsme nastoupili bez pomoci áčkařů a ukázalo se to jako obrovský plus. Kluci si dokázali, že to můžeme uhrát i bez hráčů, kteří nastupují ve vyšších ligách. Také jsme si ověřili, že lze hrát s každým, dokonce i na těžké půdě Prachovic, a to pod obrovskou dekou, kterou jsme na sobě měli z minulého týdne, kdy jsme prakticky jeden zápas vyhráli, ale vinou, která se stala na naší straně, se vše muselo kontumovat. Z mého pohledu, když se za celou sérií ohlédnu, bylo tam spoustu chyb, ať už hráčských, či těch funkcionářských, kterých se musíme bezpodmínečně vyvarovat, ale určitě je to cesta do budoucna, abychom si uvědomili, že není třeba vše tlačit přes sílu, ale dá se hrát i bez áčkařů. Soupeři děkujeme za fair-play, které předvedli, nechtěli to kontumovat celý, naopak chtěli, abychom si tu sérii mohli dohrát. To se nakonec podařilo a nějakým způsobem jsme předvedli, hlavně v tu sobotu, velmi dobrý týmový výkon. Na ten jsme chtěli navázat i v neděli, bohužel ty síly už nám ke konci nestačily. I vinou individuálních chyb jsme se dostali do nevýhodný situace, kdy nám vlastně odešel jeden z hlavních centrů, kterého jsme měli, a to si myslím, že naši hru zásadně rozbilo. Každopádně ještě jednou soupeři moc děkujeme za celou sérii, a především za to, že nás to nechali dohrát. Děkujeme fanouškům, kteří nás podporovali a doufám, že v boji o bronz to urveme, tak abychom si mohli převzít tu placku."