Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBK Bulldogs BrnoJežci HM
0:3(0:1, 0:2, 0:0)
ne 1. 10. 2023 11:00 @ Brno, 1. Liga / Základní část
784_20231003_123733.jpg

Synek vynuloval Buldoky!

Brno – Další kolo, další těžký soupeř, tentokrát se naše výprava vydala na cestu s cílovou stanicí metropole Moravy. S Bulldogs se nám daří, ale neradno je podceňovat, speciálně potom na jejich domácí půdě.

HbK Bulldogs Brno v. Ježci HM   0:3   (0:1, 0:2, 0:0)

V sestavě týmu neočekávaně chyběl mládežnický reprezentant Vojtěch Šmíd, který utrpěl v sobotním zápase juniorky zranění v horní polovině těla a chyběl i brankář Dvořáček, který dostal zasloužené víkendové volno. Naopak se do sestavy poprvé od začátku zařadil Josef Macháček a byl rozhodně vidět.

Sestava: Synek (Menc) – Pecina, Zeman – Trojek, Böhm – Menc, Musílek – Pilař J., Macenauer, Pilař T. – Bakus, Hejl, Novák – Macháček, Novelinka, Kozel

Domácí nastolili svou standardní taktiku - zavřít střední pásmo a hrozit z rychlých protiútoků. Recept na jejich obranu jsme pro tento zápas vymysleli rychle. Nově vzniklý první útok, duo Pilařů + Macenauer, rovnalo se nekompromisní nastěhování do pásma soupeře a plné ruce práce pro brankáře Makaru. Útočné choutky měl v Brně i obránce FILIP PECINA, který po přihrávce od Macenauera v čase 5:39 z mezikruží otevřel skóre zápasu - 0:1. Buldoci hrozili sporadicky, s jejich dalekonosnými střelami si Synek poradil, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Soupeř ani po přestávce svůj styl hry nezměnil, dál vyčkával na naše chyby, jenže marně. Tempo hry totiž určovali muži v modrém. Není se čemu divit, že už 3 minuty po úvodním buly prostřední části vytahoval Makara míček z branky podruhé v zápase, když se po pěkné kombinaci dostal ke slovu gólový řečník ROMAN HEJL a bylo to 0:2. Bejly byl při chuti, následující střídání si už vyřezával další čárku na pažbě, proti byl ale rozhodčí, který situaci neviděl optimálně a odraz míčku od zadní tyčky domácí branky rozpažil. Csaplárovu past prokouknul zanedlouho žolík A – týmu LUKÁŠ KOZEL, jenž svým sólem od levého mantinelu vymetl pavučinky v Makarově svatyni výstavní ranou do šibenice – 0:3.

Pozdrav do kabiny zanechal na domácích značný šrám, zlepšili sice pohyb, vynutili si dvě přesilové hry, ale dobře organizovaná obrana v čele se stoprocentním Lukášem Synkem, který chytal opravdu ve velké pohodě, nepřipustili žádné zdramatizování tohoto utkání. Největší šanci na zmaření Synkova „shutoutu“ měli brněnští až v posledních vteřinách, kdy se míček nebezpečně odrážel před brankovištěm, ale náš gólman vše vyřešil a může se tak radovat z první odchytané nuly v sezoně.

Nad Brnem tak díky zodpovědnému, trpělivému výkonu a jistotě v brance vítězíme již popáté a připisujeme další důležité 3 body do tabulky, která je letos opravdu velmi vyrovnaná.

Hodnocení Lukáše Vajdy, asistenta trenéra:

Řekl bych, že jsme na podobné vlně, jako tomu bylo minulý rok. Hrajeme dobře a s klidem, jsme velmi důslední v obraném pásmu a produktivní v pásmu soupeře, čehož výsledkem jsou branky na naší straně. Klukům není v zápase co vytknout, protože předvedli přesně to, jsme od nich chtěli. Soupeři děkujeme za korektní utkání a přejeme hodně štěstí do další kol.

Následující Ježčí program A týmu je náročný - v sobotu v úvodním kole Českého poháru míří na nedaleký Svítkov, kde od 15:30 změří síly s extraligovou rezervou místních Stars. V neděli pak doma čeká odveta prvního kola letošní soutěže. Přijede pražské KOVO. Zápas začíná v tradiční čas - 14:00.