Ježci HMHBK Bulldogs Brno
6:3(1:0, 2:1, 3:2)
so 9. 9. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ

Start sezóny se povedl, juniorka i přes omlazenou sestavu za 3 body

Heřmanův Městec – S druhým zářijovým víkendem odstartovala i Extraliga juniorů, která je znovu rozdělena na divize – západ a východ. Do prvního kola Ježkům los přisoudil domácí prostředí a známého soupeře z Brna.

Ježci HM v. HBK Bulldogs Brno  6:3  (1:0, 2:1, 3:2)

Jak bývá na Ježkovce zvykem, úvodní buly bylo v vhozeno ve dvě hodiny odpoledne. Na hokejkách obou týmů byla znát jistá nerozehranost, a tak bylo k vidění mnoho nepřesností, zejména v obranných řadách. První zajímavá situace mohla nastat v páté minutě, kdy na trestnou lavici za podražení putoval Kozel. Defenziva domácích v čele s Vašákem byla však na pozoru, díky čemuž se skóre neměnilo. Brněnští se navíc o část početní výhody připravili, sekání Staňka byla rozhodčím potrestáno dvěma minutami. Domácím na rozdíl od hostů trvalo k využití převahy pouhých 22 vteřin, JAN PILAŘ si narazil míček o Šmída a bylo to 1:0. Poté jsme znovu mohli pozorovat řadu nepřesností na obou stranách, další vyloučení Buldoků navíc zůstalo tentokrát nevyužito. Akce na hřišti nastala opět až v poslední minutě periody, kdy hostující Svoboda dorážel po pískání, což se nelíbilo Kozlovi. Oba si tak šli sednout na trestnou lavici, ale výhodu jednoho muže navíc dostali Ježci.

Přesilovková pětice Ježků si znovu nevěděla rady s houževnatou obranou hostů, Jankůj dokonce v oslabení pozlobil na straně druhé. Na navýšení náskoku jsme si museli ještě chvíli počkat, ŠMÍD to vzal v útočném pásmu na sebe a po ukázkovém průchodu přes čtyři brněnské hráče skóroval. O minutu později se navíc z rohu vytočil dorostenec ŘIVNÁČ a bylo ještě veseleji. Buldoci ale nic nevzdávali a tak se i oni dočkali gólové radosti, z pravého kruhu snížil Havránek - 3:1.

Domácí dostali do začátku třetí periody jasný úkol – navýšit své vedení, aby se nemuseli strachovat o výsledek. To se jim povedlo v dvojnásobné přesilovce, svoji pumelici ukázal SEDLÁK a vymetl všechny pavučiny z Chovančíkovy branky. Pokračující přesilovka 5 na 4 také nezůstala nevyužita, Musílek prostrčil míček na PILAŘE a ten se nemýlil – 5:1. Šanci tak mohli dostat i další starší žáci a dorostenci v dresu Ježků a vedli si velmi dobře. Začátkem jednačtyřicáté minuty zvyšoval mezi nohy Chovančíka ŠMÍD už na 6:1. Do zápisu se zapsal i nováček v sestavě Jakub Málek, který si za sekání vysloužil dvě minuty. V této početní výhodě ukázal svoji chladnokrevnost Kimmel, vzal míček v rohu a bekhendem ho pověsil k horní tyči. Ještě jeden zásah si hosté zapsali po ukázkovém Forsbergovi Filipa Foršta, nic to však neměnilo na úvodní výhře juniorů domácích v novém ročníku.

Sestava: Vašák, Boháč – Čapka, Zmek – Musílek, Roztočil – Pilař J., Kachlík, Šmíd – Řivnáč, Kozel, Sedlák – Bičík, Mareček, Zlesák – Starý, Málek J.

Jiří Kozel, hlavní trenér:  Nastoupili jsme v kombinované sestavě, kde nechyběli dorostenci a dokonce i starší žáci. Zápas odpovídal startu sezóny, kdy se najde ještě řada nepřesností a chybiček, ale aspoň víme na čem pracovat. Hru by asi v některých fázích slušelo zjednodušit a nehrát situace až do prázdné brány, ale to jsme prostě my. Velkým pozitivem je právě zapojení mladších hráčů, kteří se šance nezalekli a dokázali, že mohou hrát i tuto kategorii. Věřím, že to byl start a budeme se ještě zlepšovat.