Ježci HMHBC Hradec Králové 1988
8:0(2:0, 3:0, 3:0)
st 28. 9. 2022 11:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů

Souboj o první místo skončil lépe pro Ježky

Ani ve sváteční středu se Extraliga juniorů nezastavila a ve východní divizi slibovala souboj o první místo. Do Ježkárny přijeli hradečtí Piráti.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hradec Králové 1988 8 : 0 (2:0,3:0,3:0), střely 33:16

Utkání začali hradečtí narozdíl od jiných soupeřů aktivně a především první útok Pirátů dokázal obraně domácích zavařit, ale brankář Páv byl na pozoru. Ježci prvotní šance Pirátů ustáli a přesunuli se tak do útočného pásma, kde ne a ne vyzrát na dobře chytajícího Vrkoslava. V desáté minutě se však hostující Kutnar poroučel na trestnou lavici a v přesilovce zakončoval z hezké souhry první lajny centr KACHLÍK. Zanedlouho poté si však početní výhodu vyzkoušeli i Piráti, ale obrana Ježků držela pevně jako skála a odměnou jí bylo zvýšení na 2:0. Postaral se o něj ŠMÍD, který vystrašil rozehrávajícího gólmana hostí a před odkrytou brankou se poté nemýlil. Heřmanoměstečtí tak šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupili Ježci s úkolem navýšit svůj náskok a to se povedlo již po třech minutách po ose Holý, Pilař a zakončující VOJTĚCH ŠMÍD. Tentýž hráč ve 22. minutě uzavřel hattrick a potvrdil svou výbornou střeleckou formu. Domácím byla také nabídnuta další přesilovka, při které se prosadil VOHRALÍK, který dorážel Čapkovu střelu. To už v brance hostů Vrkoslav nevydržel a jednalo se tak o třetího brankáře, který v této sezóně kvůli gólové smršti Ježků musel odcházet na střídačku dřívenež po 45 minutách.

Ani nově příchozí Novotný dlouho na obdržený gól čekat nemusel, souhru prvního útoku nezakončil nikdo jiný než ŠMÍD. O pár vteřin později se na vhazování v útočném pásmu postavil Sedlák a míček vyhrál přesně na MUSÍLKA, kterého střela se po několika odrazech do hradecké svatyně dostala také. Během třetí třetiny ještě jednou zafungovala spolupráce Čapky s VOHRALÍKEM a skóre ukazovalo konečných 8:0.

Sestava:

Páv - Musílek, Holý, Čapka, Zmek, Pilař, Kachlík, Šmíd, Daníček, Kozel, Sedlák, Málek, Vohralík, Zlesák

Jiří Kozel: "Souboj o první příčku se stal dle výsledku jednoznačnou záležitostí, ale na hřišti to bylo daleko vyrovnanější a šli jsme si za vítězstvím poctivou hrou od zadu, kdy jsme si řekli, že musíme v zadních řadách hrát na nulu a v útoku využít vše co se nám naskytne. Po odskočení soupeř již trošku rezignoval a my si mohli dojít pro další tři velice důležité body."