813_20231126_072516.jpg

Sny se staly skutečností v celé své kráse. Hudiny je ZLATÝ!!!

Na počátku všeho byl sen o účasti v národním týmu. Po tvrdém úsilí, které se vyplatilo, můžeme přivítat v řadách ježků dalšího mistra světa, není jím nikdo jiný než Tomáš Hudy Hudec.

Hudiny sehrál 8.-12. listopadu 2023 MS 4na4 v dlaeké Dominikánské republice z něhož vyšel se zlatou medailí na krku!

Ahoj Hudy, na úvod bychom ti rádi pogratulovali za celé ježčí mužstvo, jaký to je pro tebe pocit stát se mistrem světa?

Ahoj, je to něco neuvěřitelného, jsem rád, že jsem to mohl zažít. Jsem moc vděčný za to, že jsem tam mohl jet s takovou skvělou partou a bojovat na hřišti se znakem České republiky na dresu.

Čekal jsi po pravdě před turnajem takový úspěch, nebo jsi byl spíše překvapen konečným výsledkem?

Jeli jsme tam s pokorou, odhodláním bojovat každý zápas a nechat na hřišti cokoliv. Jsme šťastní, že nám to vyneslo zlato.

Bylo pro tebe v týmu snadné se sehrát, nebo to chvíli drhlo?

Chvilku jsme si museli zvykat, ať už na hřiště nebo sami na sebe, ale díky trenérovi, vzájemné komunikaci a skvělé partě nám netrvalo dlouho se dostat do optimálního módu.

Jak probíhaly mistrovské oslavy?

Probíhali už na stadionu a pak na hotelu. Kde se hráli hlavně České písně a popíjelo se.

Přeci jen na hokejisty by se po vyhraném MS čekalo na “Staromáku”, kde se dostalo největšího přivítání vám?

Asi každému doma ve svém kroužku nejbližších.

V minulém rozhovoru jsi říkal co od soupeřů čekáš, splnila se tvá očekávání, nebo tě nějaký tým svou hrou překvapil?

Musím říct, že Velká Británie jde hodně nahoru a stává se zní dost nepříjemný soupeř.

Který zápas pro tebe byl nejnáročnější?

Nejnáročnější a zároveň nejlepší v mé kariéře řekl bych, bylo semifinále proti Québecku.

Popiš trochu našim čtenářům, co sis z turnaje odvezl krom zlaté medaile?

Jednoznačně zkušenosti a nové poznatky o hokejbalu jako takovém. Mám další věci k zamyšlení na kterých musím zapracovat. A Karibský rum…(smích)

Jak moc tě uchvátila Dominikánská republika?

Dominikánská republika je rozvojová země a musíte počítat s tím, že tam moc krásy neuvidíte. Kromě Resortu jsem se do přírody nedostal, ale při cestě autobusem mezi městy a nebo letištěm je to strašně zaneřáděná země. Minimálně ten sever . Z toho jsem byl opravdu smutný. Všude odpadky a bordel . Je to škoda. Na druhou stranu pokud se dokážete dorozumět španělsky (anglicky), tak korály a výlety na vodopády prý stojí za to, ale tam jsem já nebyl.

V létě jsi sehrál MS 3na3 na domácí půdě, kde jste s týmem dokráčeli také do finále, narozdíl od Dominikánské Republiky jste ale na pomyslný vrchol nedosáhli, v čem byl podle tebe ten zásadní rozdíl?

Asi méně zkušeností, trošku jiný náš tým a i tým Québecku. V Hodoníně za ně hráli i borci z AHL a bylo to znát . Za rok se koná mistrovství světa 3na3 právě v Québecku a já věřím, že už jsme se posunuli a dokážeme je pravidelně porážet.

Kdyby jsi měl porovnat tempo čtyřkového hokejbalu s extraligou, v čem jsou podle tebe největší rozdíly?

Rozhodně v intenzitě střídání, hra se nestopuje, neodpočinete si 30 vteřin, jedete na krev, oslabení 4:3 je naprosto rozhodující. Díky menšímu hřišti může padnout gól odkudkoliv a hodně se střílí. Je to trošku jiný sport ale myslím, že by většinu hráčů z 5na5 bavil.

Děkujeme ti za odpovědi a zároveň za ukázkovou reprezentaci klubu na mezinárodní scéně. Přejeme ti mnoho dalších úspěchů, ať už v Čechách nebo opět na mezinárodních turnajích. Hudiny, mnoho štěstí, pokračuj ve skvělé práci!

Díky moc Ježčí rodino!