806_20231106_071403.jpg

Sny se mají plnit. Hudiny míří na MISTROVSTVÍ SVĚTA 4 na 4 federace WBDHF do Dominikánské republiky!

Aréna v Puerto Plata v Dominikánské republice bude ve dnech 8.-12.listopadu hostit šampionát v hokejbale 4 na 4 hned v pěti kategoriích. Muži, Muži 35+, Muži 45+, Ženy a Ženy Masters. Mezi nominovanými nechybí ani jméno Tomáše Hudce, který si mezinárodní hokejbal vysnil, jako jeden ze svých cílů v letošní sezóně.

Hudy předně blahopřeji ke splnění jednoho ze snů a cílů pro letošní sezónu. Jak se těšíš do Dominikánské republiky?

Ahoj, děkuji. Těším se moc nikdy jsem v podobné destinaci nebyl a nikdy jsem nehrál hokejbal v zahraničí a na to se hodně těším.

Soupeři by v kategorii mužů měly být Velká Británie, Slovensko a Québec (tj. Kanada) - máš o nich nějaké informace?

Známe se z mezinárodních turnajů 3na3. Se Slovenskem to bude hodně soubojový hokejbal, ale Québec má neskutečné hráče jak dovednostmi tak takticky vyspělé. Doufám, že jim vrátíme porážku z finále MS 3na3.

A jaké jsou tvé osobní ambice? S čím se chceš navrátit zpět do ČR?

Jedeme si to všichni užít, ale zároveň přivézt placku domů. Doufám, že se vrátím jak s medailí tak s novými zkušenostmi, které mi pomůžou v dresu Ježků a v Extralize.

Letos máš absolutní přednost v Extralize, v našem dresu jsme tě viděli jen jednou. Tato priorita bude platit i po návratu, protože dalším z cílů je ve federaci ISBHF Mistrovství světa v klasickém pětkovém hokejbalu. Stále platí tvá touha dostat se do finální nominace ČR trenéra Mašíka?

Ano samozřejmě, chci udělat všechno pro to abych mohl jet na MS ISBHF , ale máme v Česku hromadu skvělých hráčů a konkurence je obrovská tak uvidíme jak se s tím dokážu poprat.

A jaké mohou být tvé cíle či hokejbalové sny další?

Rád bych byl v nominaci na MS v České republice, které se bude konat v roce 2026. Samozřejmě rád bych si zahrál o titul v naší extralize.

Děkujeme ti za rozhovor, držíme palce ať se sny vyplní a ať se ti i náležitě daří! Již nyní se můžeme těšit na Hudyho rozhovor číslo dvě po návratu. Bude o hokejbalovém nadšení nebo ve stylu "Hudiny a dominikánky?"

PRŮBĚH ŠAMPIONÁTU můžete sledovat na wbhfworldchampionships.com