SK Kometa PoličkaJežci HM
2:1(0:0, 2:0, 0:1)
ne 14. 4. 2024 11:00 @ Polička, 1. Liga / Základní část

Skvělý Synek, dobrý herní projev, avšak velká smůla v zakončení

V neděli se A-tým vydal do Poličky, kde bylo cílem získat minimálně dva body a pojistit si tak první šestku, a tím se vyhnout předkolu play-off. I přes výborný brankářský výkon Synka, pět přesilových her a spoustu dalších gólových šancí jsme důrazného soupeře nepřehráli a Kometa se v pomyslném hokejbalovém vesmíru posunula ještě výše. Pro Ježky naopak prohra znamená nepříjemnost v podobě nutnosti vyhrát ve Zlíně, kam se „Áčko“ odebere tuto neděli.

SK Kometa Polička vs Ježci Heřmanův Městec 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Od úvodní buly doprovázela utkání celá řada ostrých soubojů a tvrdých střetů. Hrál se velmi důrazný hokejbal a naši borci ukázali, že ježci nejsou pouze milá a drobná stvoření. To prokázal Dominik Macenauer (hráči Poličky po celý zápas oblíbený), který rozběhl své pověstné kytary, ale místo strun zabrnkal tělem protihráče o mantinel, a putoval tak v 6. minutě hry na trestnou lavici. I přes nevyužitou početní výhodu domácích byla Polička aktivnějším celkem a trápila Synka nebezpečnými střelami, dorážkami a důrazem do brány. Nicméně ten se překonat nenechal a do kabin se šlo za stavu – 0:0.

Druhá třetina byl jeden velký blázinec. Díky naší aktivní hře nám Kometa nabídla hned 4 přesilové hry, a dokonce jednu početní výhodu 5 na 3. Naše komando ale není z těch nejostřejších, co se zúčtování faulů soupeře týče. Jedinou velkou šanci měl z přesilové hry Hejl, který pálil ze své oblíbené pozice, ale orazítkoval pouze tyčku Novákovy brány, který se jen potutelně usmíval, jak dobře si ji postavil. I přes nevyužité početní výhody jsme byli v této části hry aktivnějším týmem. V efektivitě ale vyučoval soupeř. V čase 22:33 si s trochou štěstí míček na čepel zpracoval Havlík a v brejkové situaci nedal jinak výbornému Synkovi šanci – 1:0. O pět minut později zaspala naše obrana a pěknou kombinaci zakončil Tobiáš – 2:0. Pro naše plejery to byla náročná třetina, o to víc, že bez branky, ale neztráceli jsme hlavu.

Ve třetí třetině jsme svou aktivitu ještě zvýšili a naději vykřesal krátce po začátku třetiny v čase 32:54 BÖHM, který jako tank projel domácí obranou a protlačil míček za brankovou čáru – 2:1. Povzbuzeni snižujícím gólem jsme vše vrhli do útoku a na domácích začala být znát únava. Domácí Novák si však naše střelce s radostí vychutnával. Třešničkou na dortu mu byla dorážka Jošta, který si skvěle našel prostor přímo před bránou, ale jeho zakončení do prázdné brány hostující gólman vyzobl. Všechny naše pětky si vypracovaly několik slibných zakončení, ale místo jásotu na střídačce byly slyšet povzdechy a k vidění bylo několik zděšených grimas. V závěru utkání jsme vsadili vše na ofenzívu, odvolali brankáře Synka a s 6 hráči v poli drtili domácí. Žádná ze střel se bohužel neujala a Kometa tak uhájila hubený náskok.

I přes kvalitní předvedený výkon jsme nezvládli srovnat a opět nás potrápila přesilovka. Neklesáme však na mysli a v neděli vyrážíme do Zlína, kde rozhodně nebudeme nakupovat Baťovky, ale brát body!