V odpoledních hodinách porazil Svítkov extraligové Dobřany. To oporám tamního celku nestačilo. Hvězdná jména českého hokejbalu si počkala až do večerního soumraku na Ježky. Mezitím co odpoledne zněla Svítkovem ikonická Haberova skladba Je to vo hviezdach, tak večer to šumělo ploužákem „Hořely, padaly hvězdy a ty si se bála, že nepřijde den.” Píseň od Michala Šindeláře totiž lehce s nadsázkou popisuje vítězný pocit ježčí rezervy. B-tým se do Pardubic přijel ukázat v co nejlepším světle, do sestavy se vrátil po zranění šikula Petr Blažek a bylo ho plné hřiště. Dalším, kdo se narodil ve znamení střelce, musí být i Patrik Škoda. Díky povedenému týmovému výkonu si Ježci totiž mohli odvést všechny tři nebeské body.
HBC Svítkov Stars Pardubice B vs Ježci Heřmanův Městec B 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)
Ještě před utkáním bylo jasné, že na ježčí družinu čeká pořádná fuška. Ježci byli přivítáni v pardubické galaxii, neboli místě, kde je veliké uskupení hvězd. Bylo by bláhový si myslet, že večerní hřiště ovládnou Ježci jako
králové, nebo snad že budou plodit stejně gólových šancí jako malé stromky
jablek. V každém střídání se museli městečtí proklestit složitou cestou až do útoku. První pardubické souhvězdí tvořilo vskutku takový Velký vůz a Ježci pouze koukali, zda má dobře napumpované gumy. Protože více toho hostující obrana v prvních minutách zcela upřímně nestíhala. První zásah večera měl na svědomí domácí Drozd a Stars se tak chopili počátečního vedení - 1:0. Do ofenzivy přešli svěřenci Lukáše Novelinky až po prvotním šoku. No a nebyla to v útoku žádná procházka. Blažek
svým tahem na branku načal gólový účet hostí a zařídil rychlou odpověď - 1:1. Na svoje stahovačky s uzdraveným ramenem dokázal navrátilec nachytat i ostřílená esa svítkovské obrany. V tu chvíli bylo jasné i mezi hráči v bílém, že Ježci budou také velmi nepříjemní. Domácí však stále těžili z tlaku první lajny. Jako Orion na obloze se blýskl Stromko, který svým přesným zásahem vrátil vedení do rukou hráčů s hvězdou na hrudi - 2:1. Na další gólovou radost hostí se nečekalo ani půl minuty. Procházku prostřelil bývalý spoluhráč Tomáš „Venty” Ventura a bylo opět vyrovnáno - 2:2. Když se ve dvanácté minutě na trestnou lavici po vzájemných neshodách poroučeli Brož s Čapkou, hra přinesla vyrovnanou partii 4 na 4. Netrvalo to dlouho a většího prostoru ve svítkovské galaxii využil Patrik Škoda - 2:3. Hráči v modrém tak odcházeli do kabin s náskokem hubeným jak bankovní konto den před výplatou.
Krátce po začátku druhé periody se provinili proti pravidlům hosté. Domácí hvězdy kroužily okolo Mence jako po mléčné dráze. Přesný projektil Bláhy by znamenal pro Svítkov vyrovnání. V brankovišti však došlo ke konjunkci útočícího hráče se Sluncem ježčí sestavy v podobě Péti Mence a stav zůstal nezměněn. To nicméně nepomohlo bránící čtveřici, která se i nadále musela potýkat s dotírajícími hráči Svítkova. Ti se valili na modrobílou obranu jako žhavé meterority a neustávali ve svém tlaku. Menc dlouho držel naděje hostí a skoro už to vypadalo, že přesilová hra se skórem nic nenadělá. To byl omyl! Miroslav Spáčil našel černou díru ve výstroji heřmanoměsteckého brankáře a doklepl míček až do branky - 3:3. Značně rozhořčená sestava Ježků hledala možnost na odpověď. Tu nabídl potrestaný Birta a během čtyř sekund prokázal znalost pardubického hřiště jeden z nejpovolanějších. Ventura svou pohotovou dorážkou vrátil vedení na modrobílou stranu - 3:4. Prostřední dějství už toho mnoho nového nepřineslo a tak se šlo do další patnáctiminutovky.
Deset minut se posádka ježčí rakety na cestě ke hvězdám držela v dobrém kurzu. Minuty plynuly rychle jako světelné paprsky, nikomu se nezdálo, že by se něco mělo změnit. To byla další osudná chyba, která znovu hnula výsledkem. Střela Jakuba Krále vcukuletu rozplynula ježčí vedení jako hvězdnou mlhovinu - 4:4. Přestřelka jako ze Star Wars vrcholila a krev v žilách tuhla. Trvalo to přesně devět vteřin,…DEVĚT! Poté se Patrik Škoda vydal opětovně až k Procházkovi, kde zamířil přesně a zmrazil místní ochozy - 4:5. Do konce zbývalo něco lehce přes čtyři minuty, což je pro jména domácího celku stále dost času. Jiskřička naděje pro hvězdy vysvitla minutu před koncem, když se vhazovalo před Mencem. Stars se na buli postavili v šesti a k vyrovnání nebylo daleko, Bláha znovu zamířil, ale areálem rezonovala pouze spojnice. Po následujícím vhazování se k míčku dostal kapitán Lukáš Novelinka a svou třetí asistencí přichystal vše pro střelce Škodu, ten svou trefou přes celé hřiště do prázdné branky rozpoutal peklo na střídačce Ježků - 4:6. Zaznamenaný hattrick ježčího vlčáka byl pomyslnou tečkou za velmi výživným letem pro tři body. Na ohonu sobotní komety se vezl úspěch celého týmu. Jsme rádi, že se utkání obešlo bez zbytečně vyhrocených situací a děkujeme soupeři za skvělou hru.
Za týden se utká ježčí rezerva doma proti vedoucímu Chlumci, zazní po zápase v ježčí kabině hit, Vzhůru k výškám? Nebo se spokojí v Heřmanově Městci s utěšujícím songem, Aj tak sme stále frajeri? Ať už to skončí jakkoli, uplynulá sobota byla pro hosty opravdu zářnou nocí.
Hodnocení střelce Patrika Škody:
Sobotní večer si na nás nepřichystal nic jednoduchého. Čekala na nás výzva v podobě malého derby se Svítkovem, o kterém jsme dopředu věděli, že jejich domácí tým bude posilněn o své hráčské Stars z A-týmu. K utkání jsme přistoupili zodpovědně a nechtěli jsme soupeře pustit do zbytečných přesilových her, kdy by jejich posily vynikly ještě více. Naštěstí se nám podařilo vyvarovat se trestných minut. Soupeř nás tlačil celý zápas. Ve výsledku jejich produktivita nebyla tak efektivní jako naše, k čemuž dopomohl i náš velezkušený gólman Petr Menc. Soupeři bych chtěl poděkovat za fair-play utkání bez zbytečných faulů, což je v našich vzájemných zápasech spíše rarita.
Branky naší rezervy:
5. Blažek (Reinberg)
10. Ventura (Novelinka L.)
12. Škoda (Novelinka L.)
22. Ventura (Trojek)
41. Škoda (Řivnáč)
45. Škoda (Novelinka L.)
Sestava:
Menc (Novelinka P.) - Trojek, Čapka (A) - Budínský, Jurga - Málek J., Mojdl - Musílek - Škoda, Novelinka L. (C), Ventura - Blažek (A), Daníček, Reinberg - Mlejnek, Starý, Řivnáč - Hejl, Macháček