Ježci HMHBC Hodonín
7:0(3:0, 2:0, 2:0)
so 11. 11. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ

Sedm kulí jako v Sarajevu! Hodonín odjíždí bez bodu

Neoblíbený soupeř z města Hodonín přijel na svatého Martina do Heřmanova Městce. Poslední střetnutí obou celků dopadlo lépe pro našeho soupeře, který vydřel 2 body po výhře v prodloužení.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hodonín 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Úvod utkání ukázal, že Ježci nechtějí opakovat prohru z Moravy. K vidění byla kvalitní ofenziva, podpořená pevnou obranou, která musel čelit rychlým protiútokům hodonínských. První míček musel Studénka lovit ze sítě v minutě třetí, kdy VOJTĚCH ŠMÍD vystřelil a s odrazem se míček dokutálel do branky – 1:0. Poté hrál nedovoleně hostující Laš, výhodu však dokázali Ježci po spolupráci Sedláka s VÁCLAVEM KACHLÍKEM proměnit a bylo ještě veseleji. Hřebíček do Studénkovy rakve udeřil z přesilovky JAN PILAŘ. Šlo se do šaten.

Hodonín nasadil do druhé třetiny do své svatyně Pomajblíka, na jehož neměli domácí střelci nejlepší vzpomínky. Jistý impulz to pro hosty bylo, začátek periody patřil jim. Proti jakémukoli snížení byl však výtečný ADAM PÁV, který nejednou tygřím skokem zachraňoval situaci. Na další gól se tak muselo pár minut počkat, PATRIK BAKUS našel po Šmídově střele míček a pohotově dorazil. A když po třiceti pěti vteřinách vyhrál Kachlík míček na JANA ČAPKU, bylo to 5:0.

Herní styl Hodonína Ježky hodně bolel, mnohdy hráli hokejkou i tam, kde by neměli. I tak dokázal VOJTA ŠMÍD ukázat svoji genialitu a završil kanára. Došlo i na mnohá vyloučení, v jednom z oslabení se nenechal JÉŇA PILAŘ od tří protihráčů tělem odstavit a uzavřel na konečných 7:0. Ježci tak nechali zapomenout na nepřesvědčivé výkony ze začátku sezóny a ukázali, co je zdobilo a zdobí nadále.

Sestava:

Páv, Vašák – Musílek, Bičík – Kovář, Čapka – Roztočil, Zmek – Bakus, Kozel, Šmíd – Sedlák, Kachlík, Pilař J. – Zlesák, Řivnáč, Hladký - Mareček

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů:”No hurá, konečně zápas, který nás chytnul a bavil. Po celý zápas bylo vidět, že nám to sedlo, udělali jsme minimum chyb do obrany a navíc jsme se mohli opřít o bezchybný výkon brankáře. Dopředu jsme hráli ze začátku jednoduše, gólově odskočili a pak byl čas na hračičkování. Za mě výkon podzimu.”