Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
Ježci HMHBC Svítkov Stars Pardubice
4:1(2:0, 2:1, 0:0)
so 23. 9. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ
780_20230926_142014.jpg

S rivalem ze Svítkova vítězně pro Ježky

Juniorská extraliga je v plném proudu a Ježci po jednom volném víkendu narazili na Svítkov. Ten, vzhledem k souběžně hranému zápasu extraligy, dorazil ve značně omlazené sestavě, a tak měla být převaha jasně na straně domácích.

Ježci HM v. HBC Svítkov Stars   4:1    (2:0, 2:1, 0:0)

Heřmanoměstečtí se navíc narozdíl od posledního zápasu mohli spolehnout na svoji plnou sestavu, do branky se vrátil Páv, obranné řady vyztužil důrazný Kovář a v útoku navrátilce do sestavy Hladkého a Tomáše Málka doplnila nová posila z Jihlavy - Patrik Bakus.

Kdo bude na hřišti dominovat ukázala hned po úvodním vhazování dvojice Kachlík - Šmíd. Prvně jmenovaný vyhrál míček na VOJTU ŠMÍDA, který si v pásmu se svým centrem vyměnil přihrávku a po nádherné akci procedil míček za hostujícího Procházku - 1:0. Svítkovští chtěli udržet ofenzivu domácích velmi hlubokým blokem ve středním pásmu, s nímž Ježci příliš nepočítali, ale nijak zvlášť je netrápil. Důraz v brankovišti ukázal Kozel, který si po tomto incidentu šel s Vlašičem sednout na trestnou lavici. Ta se navíc na straně hostů ještě víc naplnila po sekání Pavlíčka. Velmi rychlou a jednoduchou souhru až do prázdné brány předvedla heřmanoměstecká čtveřice, střílejícím šťastlivcem se stal KACHLÍK - 2:0. Přesilovku si vyzkoušeli i hosté, ale bez využití.

Druhá perioda ukázala uvadající aktivitu Ježků. Ti se s výsledkem spokojili a nepředváděli hru, která od nich byla očekávána. I přesto v dvacáté minutě ČAPKA po sehraném vhazování zvyšoval na 3:0. Veseleji bylo ještě více v minutě osmadvacáté, Pilař našel hokejku KACHLÍKA tak přesně, že s ní čtyřbodový centr první lajny nemusel ani pohnout a bylo to rázem o čtyři branky. Ne však na dlouho, šťastného snížení se dočkal Seidl, který nohou tečoval střelu Vlašiče. Na konci periody se před Procházkou ocitl samotný Sedlák, avšak ani Kozel, ani Hladký ho nedokázali najít.

Třetí třetina byla opravdu nepohledná. Domácí vypadli z koncentrace a bylo to na výkonu znát. Až na únik Sedláka, ve kterém mu bylo na hranici pravidel znemožněno zakončit se nic významného nestalo a Ježci tak nakonec uhájili cenné vítězství 4:1.

Sestava:
Páv, Boháč - Čapka, Kovář - Musílek, Zmek - Bičík - Pilař J., Kachlík, Šmíd - Hladký, Kozel, Sedlák - Zlesák, Málek T., Bakus - Řivnáč, Mareček

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: "Do zápasu jsme vstoupili famózně rychlým gólem a nemusel být jediný. Postupem času však naše kreativita trošku upadala a navíc soupeř hrál v bloku až za červenou čárou. Nedostávali jsme se tak do rychlejšího přečíslení ve středním pásmu a museli bojovat o šance až v tom pásmu útočném. Soupeř hrál velice organizovaně a dokázal s námi běhat po celou dobu zápasu. První dvě útočné řady sice odehráli většinu střídání v útočném pásmu, ale do šancí jsme se nedostávali tak jak bych si představoval, naopak třetí pětice, která soupeři dovolila i zavítat do našeho pásma pak měla otevřenější cestu k protiútokům. Dobré tři body a teď zvládnout důležitý týden, kde kluky čeká velká porce zápasů v kombinaci juniorky, Atýmu a Btýmu."

FOTOGALERIE Romana Nedbala na našem FLICKRU a také na  https://www.rajce.idnes.cz/sti...