Ježci HMTJ KOVO Praha
6:2(2:1, 3:0, 1:1)
so 28. 10. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ

S KOVEM stoprocentní

Po týdenní pauze se zpět do akce vrátili junioři. Čekalo je KOVO, které čtrnáct dní nazpět porazili tříbrankovým rozdílem a prezentovali se také zlepšeným výkonem ve druhé a třetí třetině.

Ježci Heřmaův Městec : TJ KOVO Praha 6:2 (2:1,3:0,1:1)

Pražané přicestovali značně oslabeni, ani domácí však nebyli v plné sestavě. Dalo se to pozorovat především ze začátku utkání, kdy na obou stranách vznikalo mnoho nepřesností. První větší šance nastala, když se mezi kruhy zjevil BIČÍK, který chladnokrevně zakončil a mohl tak oslavit svůj první juniorský gól. Určitý klid na hokejky domácích to přineslo, ne však zcela, a tak se i hosté dostávali do šancí, Vašák, jenž se znovu postavil do svatyně Ježků, byl ale pozorný. Na druhý gól jsme čekali do patnácté minuty, kdy se z dorážky prosadil KOZEL. Brzy zaúřadoval i hostující kapitán Číž, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1.

Start druhé periody přinesl pěknou střelu ŠMÍDA už po dvaceti vteřinách. O střídání později se se štěstím prosadil také MUSÍLEK a bylo prakticky po zápase. Hosté se do útoku dostávali pouze sporadicky, navíc pátý gól přidal i KACHLÍK.

Třetí třetina byla, dalo by se říci, pouze symbolická. Na obou stranách padlo po gólu – za ježčí juniorku se poprvé prosadil BAKUS a na konečných 6:2 kosmeticky upravil Číž.

Sestava:

Vašák, Páv - Kovář, Čapka - Sedlák, Musílek - Bakus, Kozel, Šmíd - Hladký, Kachlík, Pilař J. - Bičík, Mareček

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů:"Hráli jsme celkem dobře dopředu, kde jsme si vytvořili celou řadu šancí, horší to bylo již s jejich proměňováním. Věděli jsme, že máme výkonnostně navrch a tak jsme nešli do předbrankového prostoru s takovou vervou a spíš jsme čekali na jednoduché góly při kterých to nebolí. Do obrany jsme hráli zase lehkovážně a soupeři dali docela dost příležitostí ke skórování. Až moc jsme si jistí vlastní silou, což nás však v některých zápasech může stát zbytečně body."