773_20230914_065207.jpg

S kapitánem Filipem Pecinou nejen o posledním duelu

Návrat ztraceného syna, i tak by se dal charakterizovat start Filipa Peciny v letošní sezoně, a není to start ledajaký, ale pořádný. Filip nosí od nové sezony „C“ na prsou a už stihl dvakrát v závěru rozhodnout utkání vítězným gólem.

Na Letňáčku v semifinále 5 sekund před koncem zavěsil do sítě domácího celku jediný gól zápasu. Důležitý a rozhodující gól si připsal i v prvním kole proti Kovu Praha, kde v čase 43:47 rozhodl o naší výhře 2:3.

Co na to on sám? O svém hraní, ale i cestování a roční pauze - to je náš nový kapitán!

Ahoj Filipe, než se dostaneme k hodnocení, rád bych ti pogratuloval ke kapitánskému „C“ a hlavně jsme rádi, že ses vrátil v pořádku ze své cesty. Ty sis dal na rok pauzu, přiblížíš nám, co jsi ten rok delal?

Ahoj Lukáši, děkuju. Když za mnou Luba Menc před sezónou přišel s "céčkem", byl jsem trošku překvapen. Původně měl v hlavě Ondru Bělouška, který však v těchto dnech prohání latinské Američanky za velkou louží, a tak to padlo na mě. Lubošovi ještě jednou klobouk dolů za všechny ty roky úspěšného kapitánování. Já si naopak v loňské sezóně plnil svůj dávný sen, když jsem devět měsíců cestoval a pracoval na Novém Zélandu. Kdo v životě viděl alespoň sekundu z nějakého dokumentu o NZ nebo sledoval moje příběhy na sociálních sítích, určitě pochopí, že se mi tam líbilo. Příroda, lidi a jejich mentalita, něco úžasného. I na práce jsem měl štěstí, začínal jsem v Aucklandu na konferencích v hotelu Movenpick, kde v tu dobu probíhalo MS žen v rugby, takže jsem měl na starosti servis pro národní týmy Italek, Američanek a Skotek. Potom jsem měl práci ve Spark aréně (něco jako O2 v Praze), kde hráli domácí zápasy baskeťáci Breakers, dál koncerty Dua Lipy, Davida Greye, Rufus de Sol, The Killers, atd.) Poté koupil auto a dva měsíce jen cestoval, chodil po trecích přes hory, sopky, kolem jezer a užíval moře na plážích obou ostrovů. Zakotvil jsem v Queenstownu a zbytek svojí cesty zde finálně připravoval domy k prodeji a brigádně pomáhal s cateringem na svatbách.

Setkal ses tam s nějakým podobným sportem jako je hokejbal?

V Queenstownu jsem bydlel u jednoho Čecha původem z Mladé Boleslavi, který zde už žije asi 15 let, v Česku hrával hokej a hokejbal, takže jsme si dobře rozuměli a každou středu chodili hrát florbal s místními. Chtěl jsem si zkusit zahrát rugby s Maory, ale nebyla k tomu příležitost.

Tvůj návrat proběhl už před koncem sezony, přesto ses kvůli nastaveným pravidlům nemohl zapojit do play off 1.ligy. v A týmu ses tak objevil až na turnaji Letňáček, už ale jako kapitán.

Jak říkáš, vrátil jsem se koncem dubna. Když už se krystalizoval datum návratu, chodil jsem denně běhat, cvičit, plavat, a i když je hokejbal trošku jiný pohyb, vrátil jsem se alespoň fyzicky dobře připraven. Upřímně dneska mám oproti návratu +9kg. Stihnul jsem prakticky s jedním tréninkem na hřišti dva poslední zápasy béčka v loňské sezóně. Pravidla v první lize byla neúprosná, na druhou stranu dopředu známá, takže se není na co vymlouvat. Zkoušel jsem neúspěšně kontaktovat předsedu svazu ohledně možnosti výjimky, těžko soudit jestli bych byl v rozjetém play off přínosem nebo naopak brzdou, žijme proto dál v domnění že jsem týmu spíše chyběl :D

Určitě chyběl! Máme za sebou první domácí zápas a to s úspěšným koncem 5:1. Jak se rodilo tohle ?

Čekali jsme, že na nás nováček soutěže nastoupí, což se i potvrdilo. Napadali nahoře ve dvou, ihned přistupovali k útočníkům při rozehře. Minimálně první třetinu byl lepším týmem, možná mu proto v průběhu došly síly a od půlky zápasu jsme diktovali tempo a skóre hry jen my. Sýňa nás dobře podržel vzadu, diváci podpořili, nebyli jsme ani jednou vyloučení (marně pátrám v paměti, ale takovou kuriozitu nepamatuji), byli jsme trpěliví a zaslouženě vyhráli.

V první třetině jste byli výrazně pomalejší, ale tresty nebyly. O čem to dle tebe svědčí?

Jak jsem říkal, soupeř začal velice aktivně, až to podle mě přepálil, bylo znát že později jsme těch sil měli víc. Zaplať pánbůh že tresty nebyly, určitě by nějaká využitá přesilovka a inkasovaný gól s osudem utkání zamávaly. My jsme si řekli, že budeme hrát disciplinovaně a bez vyloučení (stejně jako si to říkáme vždycky ) tentokrát se nám to podařilo. Nemyslím si ani, že by na jedné či druhé straně rozhodčí něco pouštěl, hrálo se důrazně a v rámci pravidel, za to jak soupeři tak rozhodčím patří pochvala.

Teď vás čeká zápas v Berouně? Co od tohohle zápasu osekáváš?

Proti Berounu jsem nikdy v životě nehrál, těžko tak predikovat jak to bude vypadat. Znám tam pár kluků proti kterým jsem nastupoval v extralize - Martina Kohouta, se kterým jsme společně odehráli i dvě juniorská MS, Jirku Hrabara, nově přišel David Rozenberg z Kertu. Naši junioři s nimi padli loni v semifinále play off, takže tam určitě bude taky pár šikovných rychlých mladíků. Po dvou kolech zatím stoprocentní jako my, očekávám kvalitní zápas a sám jsem na to zvědav, věřím že budeme hrát naši hru a popereme se o všechny body.

Na závěr, proběhlo už nějaké zápisné za pozici kapitána?

Přivezl jsem basičku na cestu autobusem domů z turnaje v Dobřanech, o kterou se teda s péčí postarali hlavně Slip s Blážou. QR kód s částkou zápisného mi od pokladníka ještě nepřišel (děkuju moc, že mu to takto připomínáš...)

Ja sem charakter. Ja ti Filipe moc dekuji a přejí ti jako kapitánovi mnoho štěstí a hlavně mnoho zdraví, ať nám můžeš rozdávat radost!