HBC MalenoviceJežci HM
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
so 29. 10. 2022 11:00 @ Malenovice, Extraliga juniorů

První prohra přišla na půdě Malenovic

K devátému zápasu Extraligy juniorů zajížděli Ježci na půdu dosud posledních Malenovic. Ty v novém svatostánku ještě neprohráli, i přesto však jeli heřmanoměstečtí potvrdit roli favorita a získat tři body.

HBC Malenovice : Ježci Heřmanův Městec 1 : 0 (1:0,0:0,0:0), střely 16:38

Brankář Páv opět nemohl nastoupit, a tak se do brány Ježků po několika letech postavil Daniel Makkai, který ovšem již ve druhé minutě musel lovit míček z branky. Po vyhození z pásma čamlíků si pro míček Makkai doběhl mezi kruhy, při rozehrávce však trefil Zmeka a domácí zmatku v obraně využili - 1:0. To bylo dokonalé zmražení střídačky Ježků, kteří se od této chvíle drali dopředu za vyrovnáním. I malenovičtí uměli zahrozit a brankář heřmanoměsteckých se musel činit dobrými zákroky.

Do druhé třetiny vstoupili Ježci s odhodláním vyrovnat a prostřelit tak dosud neomylného Chovančíka, na jehož těle končila většina pokusů hostí. Malenovice nadále hráli ze zabezpečené obrany a hrozili po nepříjemných lobech. Za zmínku stojí obětavost domácích, kteří velkou část střel zblokovali. Ježci se dožadovali přesilových her, které po tvrdých zákrocích Čamlíků mohly proběhnout, rozhodčí se však po celý zápas rozhodli nevylučovat.

Třetí třetina pokračovala v trendu té druhé. Ježci se snažili dobýt branku domácích, ale neúspěšně. V poslední minutě si hosté vypracovali několik slibných šancí a tlačili se do zakončení, ale skvělý Chovančík rozhodl, že všechny tři body zůstanou v Lopik aréně a Ježci si tak připsali první prohru.

Jiří Kozel: "Tak už to přišlo. Třikrát jsme si už koledovali o první ztrátu bodů a nyní jsme už zápas neurvali. Nemůžu hráčům toho mnoho vyčíst. Chuť, touha, bojovnost, nasazení, vytváření si šancí, soustředění se na zápas a nevnímat měkké míčky, rozhodčí kteří povolili v utkání téměř cokoliv, vše bylo skoro jak má být, ale prostě dnes bychom ten míček za skvěle chytajícího brankáře a neskutečně obětavou obranu neprocpali ani do půlnoci. Soupeři gratuluji. My se teď musíme z první prohry oklepat a ukázat, že naše šňůra nebyla náhodná a naskočit na další ideálně hned proti Brnu. Soutěž jsme rozehráli fantasticky, ale nelze žít jen z minulosti...musíme to nyní zase dokázat."