Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
Ježci HMHBC Hostivař
3:4(0:3, 1:1, 2:0)
so 2. 3. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

První jarní zápas na Ježkovce body nepřinesl

První domácí zápas tohoto jara měla 2.3. obstarat juniorka. Ta po povedeném vystoupení v plzeňské Precol aréně chtěla potvrdit formu i před domácím publikem. Soupeřem jim měla být pražská Hostivař, s níž se na podzim Ježci dvakrát utkali.

Zápas začal zostra, již ve třetí minutě lovil Vašák po protiútoku Grepla míček z branky. Vyrovnaná hra obou týmů byla následně přerušena diskutabilním vyloučením Kozla. Přesilovky se hostivařští zhostili skvěle, Mikšovský v ní zvyšoval už na 0:2. A když v minutě dvanácté inkasoval Patrik Vašák potřetí, poroučel se na střídačku. Nastoupil za něj Adam Páv, který chtěl dokázat svoji formu z minulého týdne. Naopak útok Ježků si lámal zuby na skvělé hostivařské obraně.

Po přestávce přišla druhá třetina a zvýšená snaha domácích, která předznamenala první přesilovku Ježků. V té nejprve několikrát pálil Kovář, poté se však k dorážce Pilařovi střely dostal navrátilec do sestavy VÁCLAV KACHLÍK a snížil na 1:3. Střelec gólu se navíc ocitl v další velké šanci, avšak nedokázal míček zvednout nad Drahošův beton. Poté následovala nepříjemná srážka Kozla s Matějkou, po které musel být druhý jmenovaný odvezen na vyšetření do chrudimské nemocnice. Hostivař jako by ožila po tomto souboji a za zraněného Matějku vstřelil čtvrtý gól Ilušák.

Třetí třetina po herní stránce patřila Ježkům, především po vyhraných vhazováních měli hosté problémy. Po jedné z nich Musílek nastřelil tyčku, míček se odrazil do brankoviště a v něm se nejlépe zorientoval opět průbojný KACHLÍK2:4. Tlak domácích se stupňoval a další střela MUSÍLKA tentokráte znamenala čistý průstřel a snížení na 3:4. Bohužel, vyrovnání nepřineslo ani závěrečná powerplay, a Hostivař tak odvezla všechny body do Prahy.

Sestava:

Vašák, Páv - Musílek, Zmek - Kovář, Čapka - Roztočil - Bakus, Pilař, Šmíd - Mareček, Kozel, Kachlík - Bičík, Řivnáč, Zlesák

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorky: "Jelikož jsme se s Hostivaří v této sezóně již dvakrát potkali, tak jsme věděli, že to bude hokejbal nahoru dolů. To se i potvrdilo a začali přicházet šance na obou stranách. Soupeř si vedl v zakončení lépe a odskočil nám až na 0:3 a následně na 1:4. Zápas byl však v ostatních aspektech vyrovnaný, takže jsme věřili, že to ve třetí třetině dotáhneme a nebyli jsme vůbec daleko. Soupeř nakonec těsné vedení uhájil i přes naši powerplay. Zápas to nebyl vůbec špatný v určitých fázích zápasu jsme dominovali a ukázali nespornou kvalitu, ale prohráli jsme a prohra je vždy prohra, takže se nebudeme zbytečně chlácholit, že vše bylo super, ale zároveň ani propadat panice, že je vše špatně. Zápasy v nadstavbě prostě budou rozhodovat maličkosti, kdo udělá méně chyb a víc jich potrestá vyhraje."