Ježci HMTJ Sršni Svitavy
6:2(2:0, 2:0, 2:2)
ne 10. 3. 2024 17:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

První jarní bodíky pro ježčí rezervu

Na úvod jara se utkali Ježci proti Sršňům ze Svitav. Kdo v tomto duelu bodne víckrát? To bylo otázkou pro obě zúčastněné strany. Po podzimu tyto soupeře dělily čtyři příčky (JHM - 4., SS - 8.) v tabulce 2. ligy Čechy východ. Vcelku značný tabulkový rozdíl však neznamenal, že by Ježci šli do zápasu jako předem určení favoriti, což svědčí o veliké vyrovnanosti mezi týmy druhé ligy. Od zápasu si oba týmy slibovaly kvalitní hokejbal okořeněný góly a atraktivní hru na obou stranách. Vytoužený průběh zápasu se ve skutečnosti lépe vyvedl domácím Ježkům, ovšem i tak museli heřmanoměstečtí uznat, že i přes jednoznačný výsledek 6:2 se tři body neutvářely vůbec snadno.

Ježci Heřmanův Městec vs TJ Sršni Svitavy 6:2 (2:0,2:0,2:2)

Do první třetiny vlétly oba týmy s opravdu velkou vervou a jen díky zdatným brankářům by se dalo říci, že skoro zázrakem vydržel bezbrankový stav až do času 2:17. Tehdy se v přesilové hře do míčku opřel JARDA NOVÁK a zprvu vyražený pokus doskákal až za brankovou čáru - 1:0. O pár minutek déle dokázal využít jednu z nejistých chvilek hostujícího brankáře DOMINIK MACENAUER, jehož střela z kruhu prosvištěla až za záda bezmocného Jošta - 2:0. Mezitím se na druhé straně činil bezchybný NOVELINKA. Především díky jeho zásluze šli Ježci do kabin s čistým kontem v zádech.

Ve druhé třetině nabídli Sršni druhou přesilovou hru, kterou během minuty dokázal využít ranou od červené nově zvolený kapitán PEPÍNO MACHÁČEK a Ježci tedy bodli potřetí - 3:0. V čase 28:20 se ukázaly šikovné jihlavské ručičky PATRIKA BAKUSE, který nejlépe podchytil zmatečnou situaci ve Svitavské obraně a propasíroval balónek mezi betonem Jošta a tyčkou - 4:0. S neustále bezchybnou obranou mohli Ježci opustit hřiště po druhé periodě s dosud neinkasovaným gólem.

Do poslední části se vyřítili Ježci jako hurikán a už po 37 sekundách se opět měnilo skóre. FILIP KOVÁŘ vykoukl přes obránce a vypálil přesně do levého růžku svitavské svatyně - 5:0. V zápětí nabídli hosté několik přesilových her, zde byl tlak Ježků opravdu veliký, za řeč by stálo několik tvrdě vypálených střel od Zemana, nebo kombinace třetí lajny, u které vždy zakončoval nehlídaný Blažek nepříjemnou střelou z mezikruží. Žádná z šancí síť nerozvlnila, a tak přišel čas pro MILANA HOLÉHO, ten překvapil nepozorného Jošta v brance střelou z úhlu a zařídil tak svitavskému náhradníkovi 8 zbylých minut v brance - 6:0. Tento stav vydržel pouhých 28 vteřin, kdy zachytil Šmarda nezdařilé vyhození domácích a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě - 6:1. Sršni neskládali zbraně ani v posledních sekundách zápasu a povedla se jim ještě jedna kosmetická úprava, při níž nepohlídaný Beneš doklepl odražený míček za brankovou čáru - 6:2. Ježci opět potvrdili velkou sílu na domácí půdě a připsali si první tři jarní body, které je posunuli na třetí příčku.

Sestava:

Novelinka, (Menc) - Kovář, Zeman - Holý, Kopriva Jan - Čapka, Zmek - Škoda, Kopriva Petr, Macenauer - Bakus, Kozel, Novák - Bičík, Blažek, Macháček - Málek

Hodnocení trenéra B-týmu Lukáše Vajdy:

“Dnešní výhra jen potvrzuje elegantní vstup do druhé poloviny sezóny. Nejprve ještě na podzim 5 bodů za dva zápasy a dnes další tříbodový zisk. Kluci si zaslouží poklonu. Zápas jsme odehráli ve velkém tempu, protože v okamžiku, kdy jsme jen pomysleli na zvolnění, soupeř byl vidět. Jenže týmový, jednoduchý styl dovedl borce k vytouženému úspěchu. Jednotlivce nemá cenu vyzdvihovat, celý tým zaslouží velkou pochvalu. Můj obdiv má i soupeř, protože se snažil hrát do poslední minuty, ale na body to naštěstí ani z daleka nestačilo. Čekají nás ještě extrémně obtížné zápasy, ale pokud budeme hrát jako dnes, tak budou mít soupeři velké problémy.”