Ježci Heřmanův Městec
Ježci HMHBK Bulldogs Brno
7:2(1:0, 2:0, 4:2)
ne 17. 3. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

První domácí klání a hned za 3 body pro Ježky! Pachuť po minulém víkendu je pryč.

Heřmanův Městec – slunečné nedělní počasí, nově natřený stánek a skvělá atmosféra. Body tak byly ve velkém očekávání. Brno přijelo standardně v plné síle, a navíc mělo v řadách borce, co můžeme potkávat v naší 2. lize. S větším počtem hráčů soupeře jsme se potkali i na jihlavském turnaji, kde soupeř vystupoval pod jménem Kapři Brno a dokázal nás pěkně potrápit. Do naší sestavy se po jednozápasové absenci vrátil zkušený Roman Hejl a již zcela vyléčený Václav Kachlík, který zaparkoval opět v lajně bratří Pilařů.

Ježci Heřmanův Městec vs HBK Bulldogs Brno 7:2 (1:0,2:0,4:2)

První třetina se odvíjela zcela v naší režii, o čemž může vyprávět Tomáš Trojek, který hned v úvodu zápasu vyslal nebezpečnou střelu směrem na brankáře Makara, ale ten si s míčkem hravě poradil. Výraznou šanci zaznamenal v této pasáži také útok bratří Pilařů vedený centrem Kachlíkem. Byl to starší a ten den skvěle hrající Tomáš, který vyslal krásným pasem Kachlíka, ten však neproměnil. Hosté se k větší šanci dostali v 9. minutě, ale Emmer svůj postranní únik zakončil pouze do Synkovy náruče. Pak přišel Macenauer. Získal volný míček v rohu hřiště, našel volného VOJTU ŠMÍDA a ten pohodlně uklidil balónek mezi nohy hostujícího gólmana – 1:0. Hosté následně dostali příležitost přesilové hry, ale do konce třetiny početní výhodu nevyužili.

Přesilová hra hostí pokračovala i v začátku druhé třetiny, ale ani zde neměli Buldoci větší šanci. Byli to naopak domácí Ježci, kteří úspěšně zaútočili. Při důrazu na mantinelu se dostal k míčku DOMINIK MACENAUER a svůj únik zužitkoval střelou pod víko Makarovy branky – 2:0. Kdo čekal, že Brno bude bránit střední pásmo, ten se pletl, ale jejich snažení končilo vždy na skvělém Synkovi. Co nás zdobilo na turnaji v Jihlavě nyní bylo aplikováno i na Ježkárně, trpělivě jsme čekali na větší šance. Do první takové příležitosti se prokličkoval Kachlík, ale Makara vyrazil nad svou branku. Poté pálil Macenauer, ale zvednutá hlava směrem vzhůru znamenala, že nebyl se zakončením spokojen. To už ale neplatilo o VOJTOVI ŠMÍDOVI, který ve 28. minutě poslal pozdrav do kabiny Brna – 3:0. Zápas se pro nás vyvíjel dobře.

Ve třetí přišly brankové hody. Už po 25 vteřinách chladnokrevně skóroval TOMÁŠ PILAŘ - 4:0 pro Ježky. Hosté však projevili chvíli vzdoru, když se v čase 35:17 prosadil hostující Baláč - 4:1. Buldoci se však ani nenadechli k obratu, když opět po 25 vteřinách v čase 35:42 nabil v obraně zaskakující BĚLOUŠEK  a vymetl projektilem pavučinky Makarovy brány - 5:1. Že to však soupeř nechce vzdát nám dokazoval agilní Marcel Nazad, který hrozil ve 38. minutě, avšak neúspěšně. Ve velké pohodě naopak hrála naše druhá lajna, kdy nejprve na 6:1 zvýšil mladší z PILAŘŮ - JÉŇA, a to ve 42. minutě a o necelou minutu později i jeho STARŠÍ BRÁCHA TOMÁŠ - 7:1 pro domácí! Brněnští už jen korigovali skóre trefou Vodvárky v závěru zápasu - 7:2.

Konečný stav tak připisuje body do ježčí sbírky. Nutno podotknout, že bilance s Brnem je opravdu úžasná. Dvě výhry a skoré 10:2 je měřítkem, že Bulldog si zde láme zuby o sto šest.

Hodnocení zápasu od asistenta trenéra Lukáše Vajdy:

"Říct, že jsem nevěřil ve výhru, to bych vám lhal. Víme o síle soupeře, ale také umíme na ně zahrát. Překvapením bylo, že se snažili hrát útočně a snažili se presovat už v naší obrané třetině. Jenže paradoxně nám tenhle styl svědčil daleko více. Brněnští se snažili vyvíjet víc tlak na rozhodčí, než na naší branku a když už v pásmu byli, tak jsme jejich snahy dobře bránili. Škoda, že Sýňa neudržel čisté konto, ale i tak byl opět pevnou oporou týmu. Kluci předvedli jednoduše koncert, na který se dalo dívat. Kaňkou na tom všem bylo zranění Pepy Macháčka, který zápas pro poraněné kolene nedohrál, snad se brzy vrátí zcela zdráv. Soupeři přejeme hodně štěstí do další fáze ligy a my se již plně soustředíme na Kovo Praha."