Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
Ježci HMTJ KOVO Praha
3:4 po prodl.(2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
ne 26. 3. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga
735_20230325_092030.jpg

Přijede pražské KOVO, naposledy nás vyloupili, máme jim co vracet!

Loni ještě extraligový klub TJ KOVO Praha má s naším klubem několik nezapomenutelných a dnes již i památných duelů. V letošní sezóně je bilance vyrovnaná.

TJ KOVO Praha patří k legendárním klubům ČR

Pražské KOVO patří mezi hokejbalové klubové stálice. Poslední roky sice bojuje na pomezí extraligy a 1.ligy a od vzniku organizovaného hokejbalu patří k top klubům České republiky, které se vždy pohybovaly v nejvyšších republikových soutěžích, vždy dokázali přilákat velmi zajímavé hráče, na které byla radost se chodit dívat. Snad nejznámějším jménem spojeným s tímto klubem býval legendární hokejista pražské Sparty František Ptáček. A ani nyní nejsou klubem, který by na zajímavá jména nemyslel...

Naše historická bilance má mnoho milníků

Náš klub se nemůže pyšnit historií jako kováci, ale najdeme překvapivě velmi mnoho příběhů, které nás společně svedly proti sobě.

Když v roce 2009 náš tým vtrhl do 1.ligy děly se velké věci. Coby nováček a klub, který vyšší soutěže nikdy nehrál, dokázal senzačně postoupit až do finále. A tam nás čekalo právě KOVO Praha. Finálová série byla velkým zážitkem a posunula náš klub o patra výše. Aréna Ježkárna i pražská Palmovka patřily ježčímu publiku. Na zápasy chodily stovky diváků. Vedli jsme 1:0 na zápasy, dokázali v infarktovém čtvrtém duelu srovnat sérii na 2:2 a vše vyvrcholilo v Praze 23.5.2009 zápasem, který si dodnes mnozí pamatují. Už už jsme se dotýkali zlatého snu, vedli 2:0 a měli šance na branku třetí. KOVO však dokázalo vstat z mrtvých a zápas otočit - pohár patřil jim po výhře 3:2 v rozhodujícím duelu a stejným poměrem tak skončila i finálová série.

KOVO tehdy zamířilo zpět do extraligy a pro náš klub porážkou zcela změnilo sezónu následující. Ta už patřila Ježkům a jaro 2010 i se zlatou tečkou v premiérovém prvoligovém titulu. A shodou okolností v rozhodujícím finále na Palmovce... ale proti Ďáblům Praha a to už je jiný příběh.

Současná bilance je vyrovnaná

Návratem Ježků do 1.LIGY na podzim roku 2021 se přiblížil i návrat na souboje s tímto celkem. A to i přes fakt, že KOVO bylo v té době extraligové. Hrálo totiž o záchranu a doba slávy, kdy prohánělo nej kluby ČR se začala vytrácet.

První možnou konfrontací už mohl být listopad 2021, kdy nás svedl k sobě los Českého poháru. Náš tým v té době měl velkou formu a na konfrontaci s extraligovým klubem se velmi těšil. Hrát jsme měli doma. Propagace a zájem o zápas byl veliký i ze stran diváků. Přeci jen rok 2009 si u nás hodně příznivců sportu pamatuje. K duelu však nedošlo. Soupeř nepřijel. Postup kontumačně...

A tak jsme si museli vyčekat naše měření sil, až do sezóny letošní. KOVO z extraligy spadlo a my měli možnost je hned v září prověřit - výhra 7:2 byla nad očekávání snadná. Vstup do sezóny jsme však měli opravdu skvělý a tak ji lze i označit za zaslouženou. Že však pražský klub nebude v soutěži za otloukánka začal ukazovat v další fázi dostatečně silně a ukázal to náležitě i u nás doma, kdy nám v listopadu ukázal svou sílu - prohra 3:5. A také velkou sílu dvou elitních hráčských osobností současného českého hokejbalu - reprezentanti Jan Čejka a Martin Kruček společně s trenérem Karlem Manhartem našli na Ježky recept.

Na jaře KOVO zatím nebodovalo, nelze ho však podceňovat

V zimní pauze opustil lavičku pražského celku trenér Karel Manhart, který zamířil do Hradce Králové. A duo Čejka+Kruček je ve svých klubech tedy extraligové Hostivaři a Kert Parku Praha. První dvě kola přišly prohry (v Poličce 1:5, v Pardubicích 4:6). Minulé kolo doma prohra třetí a to 3:5 s Mladou Boleslaví. Rázem to znamená pád na 5.příčku a boj o postupové místo v play-off. Pardubice i Zlín dýchají rázem Kovu na záda.

Přes odchody tým však na jaro svou posilu našel. Poslední kolo proti Mladé Boleslavi už v jeho dresu nastoupil Tomáš Šmerha, extraligový hokejista Tygrů Mladá Boleslav a loni HC Sparta Praha byl vidět. Vstřelil dvě branky a táhl ofenzívu pražského celku. A podle pozorovatele, kterého při utkání měl ježčí realizační tým přímo na stadionu, nevypadalo KOVO rozhodně vůbec špatně. Zápas mohl skončit klidně i obráceně.

My chceme jednoznačně tři body

Ježkům vstup do jara vyšel. Polička vyloupena 4:3, Malenovice doma smeteny 7:0. Poslední kolo však Brno naši vítěznou jízdu zastavilo (4:5). Patří nám však právem první příčka a doma velí bodovat. Máme co vracet za listopad.

Hlavní trenér Josef Kozel to vidí jasně: "Máme před sebou poslední čtyři zápasy základní části. Dva doma a dva venku. Chceme zůstat mezi prvními dvěma v tabulce a vyhnout se tak předkolu play-off a zamířit rovnou do čtvrfinále. Proto musíme KOVO porazit za tři body. Jinak to nepůjde :-) Kádr je při síle i přes zdravotní komplikace, které nás provázejí. Věřím, že to zvládneme."

PŘIJĎTE NÁM K TOMU POMOCI! FANOUŠCI JSOU NÁŠ BONUS! Neděle 14:00!