Ježci HMTJ KOVO Praha
3:4 po prodl.(2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
ne 26. 3. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

Obrat byl dokonán, Kovo si nakonec druhý bod odvezlo

Heřmanův Městec – Návrat králů, i tak by se mohlo říct předzápasovém dění. Na lavičku se po zápasové pauze vrátil Josef Kozel a do branky se postavila naše velká stálice Petr Menc. Kozel také mohl počítat s juniory, kteří do Brna před týdnem neodcestovali.

Ježci HM v. TJ KOVO Praha   3:4 pp (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Sestava: Menc P. (Synek) – Menc L, Böhm – Musílek, Sedlák – Čapka, Trojek – Hejl, Macenauer, Hudec – Šmíd, Kachlík, Pilař J. – Kozel, Novelinka, Pilař T.

To co jsme zažili v Brně, tedy rychlý nástup soupeře, se opakovalo i na Ježkárně. Naštěstí však bez gólového efektu. Hosté si rychle vytvořili pár šancí, ale Menc byl pozorný. My jsme se začali rovnat až okolo paté minuty, ale tvrdou střelu Hejla odrazil jen mantinel za brankou soupeře. Hosté však po pěkné kombinaci se v osmé minutě přece jen ujali vedení, když Mence přoknal Doksanský – 0:1. Soupeř však velice rychle okusil, co je hrát proti TOMÁŠI HUDCOVI, který zatím na jaře sbírá bod za bodem a nebylo tomu jinak ani proti Kovu – 1:1. A do kabiny jsme nakonec s vedením šli, když se trefil o minutu později po dorážce LUKÁŠ KOZEL, který oslavil gól v obětí se soupeřem - 2:1.

Druhá třetina nemohla začít lépe, když už po 35 sekundách lovil Habrt míček ze sítě potřetí, kdy ho umístil za jeho záda opět skvěle hrající TOMÁŠ HUDEC -3:1. Kdo však čekal, že je po zápase, tak ten byl k naší smůle okamžitě přesvědčen o opaku, když se nejprve trefil Kenr – 3:2. A ani ne o minutu později vyrovnal se při vyloučení Macenauera trefil Ruda – 3:3. Smutek na tvář mohl přidat i další pokus Pražanů, Menc byl však naštěstí včas na místě.

Oba celky nastoupily do třetí třetiny dost opatrně a až na pár závanů třetí třetina byla spíš hodně o emocích, protože ani jeden tým nechtěl udělat tu rozhodující chybu. Na konci třetiny byl však posouzen souboj držením soupeře a na trestnou lavici se odebral Václav Kachlík. Jeho trest soupeř ve třetí třetině nevyužil, ale část početní výhody se přenášela do prodloužení.

A to hned z kraje prodloužení hosté využili a rozhodli tak o bodu navíc, který s nimi odcestoval.

Teď máme týden volna , kdy se budeme muset otřepat z nezdarů a začít zase naplno bodovat. Na hřišti se tak uvidíme až 8.4, kdy naše šapitó rozložíme v Mladé Boleslavi.

Lukáš Vajda, asistent trenéra: "Zápas byl dost nervozní a tím i vyrovnaný. Soupeř však měl v některých chvílích přece jen navrch. Nás bohužel chvilka nepozornosti stála nakonec o bod méně, než brali hosté. Teď je třeba si uležet myšlenky a do dalších bojů po týdnu volna jít zase jako před tím. Čeká nás silný soupeř, ale věřím, že kluci body přivezou. Nyní však musíme sportovně pogratulovat soupeři."