Ježci HMHbC Chlumec nad Cidlinou
5:2(2:0, 2:1, 1:1)
ne 7. 4. 2024 17:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Přes Chlumec až na druhý flek

Ježčí rezerva se o víkendu utkala ve vypjatém utkání s shlumeckými Vrtačkami. I když tato dvě města dělí zhruba 40 kilometrů, tak mezi hráči panuje jistá rivalita a sem tam je možné zaslechnout i slovo DERBY. Ježkům šlo o možnost posunout se na druhé místo v tabulce 2.Ligy. Poslední vzájemný duel rozhodli Heřmanoměstečtí na chlumeckém asfaltu v povedené druhé třetině. Tentokrát si šli Ježci za vítězstvím již od samotného začátku utkání. Z divácky velmi atraktivního zápasu si domácí odnesli 3 body a výrazně se tak přiblížili účasti v play-off. Pozorný divák mohl v zápase dokonce nalézt i 3 bratrské dvojice v ježčím dresu, což v celé republice nemá jen tak obdoby. (Mencovi, Novelinkovi, Koprivovi)

Ježci Heřmanův Městec vs HbC Chlumec nad Cidlinou 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

V Chlumci Ježci rozhodli duel ve svůj prospěch gólem při vlastním oslabení, tak jak zápas minule ukončili, dnes perfektně začali. Právě běžela šestá minuta utkání, když z přesilovkového zámku našel cestu pryč Dominik Macenauer a samostatným únikem poslal domácí do vedení - 1:0. V tu chvíli měli hosté možná i trochu více ze hry, ovšem Ježci nepodléhali tlaku a taktéž si dokázali vytvořit slibné šance vepředu. Druhý gól se nápadně podobal tomu prvnímu, když se Ondra Hladký prosmýknul mezi obránci a v úniku překonal Havlíčka v brance hostů - 2:0.

Do druhé třetiny vlétli domácí s chutí své vedení navýšit a povedlo se. Dočasný kapitán Blažek ukázal svůj potenciál a vystřelil vedení - 3:0. Během druhé třetiny už byli Ježci lepším týmem a Chlumec jen málokdy pustili k nějaké šanci. Tlak se stupňoval a smyčka utahovala, až ji Patrik Škoda přitáhl na krásných - 4:0. Hosté nechtěli složit zbraně a zaveleli do útoku. První větší příležitost dostali v čase 28:07, kdy na trestnou lavici usedl střelec prozatím poslední branky a Vrtačky mohli začít navrtávat ježčí obranu. Neuběhla ani minuta do nápřahu tahouna hostí Pavla Malého, který vyslal velmi tvrdý kalibr na Peťu Mence, střela skončila na brankovišti, kde ji první našel Antonín Kralovič, aby upravil skóre - 4:1.

V poslední periodě se oba týmy snažili udržet svou hru a nebylo to vůbec snadné. Hra se neustále přitvrzovala a díky volnému průběhu kolikrát i hraničila s nedovolenými zákroky. Po pozdním dohrání Jana Kraloviče si mohli domácí opět užít přesilovou hru. V ní se činila první lajna domácích, souhra Trojek -> Kopriva Petr -> Macenauer přinesla poslednímu jmenovanému již třináctý kanadský bod za Ježčí rezervu v letošní sezóně - 5:1. Již tak dost okořeněnou hru dokázali připepřit Bičík s Horákem, když se ve 40. minutě poroučeli na trestnou lavici za hrubost. To rozpoutalo debaty mezi střídačkou hostí a sudími, kteří neváhali a udělili Chlumci vyšší trest za zdržování hry. Půl minuty před koncem si hosté vybojovali ještě malé zkrášlení skóre na 5:2 a bylo po utkání. Domácí opět potvrdili, že body z Ježčí pevnosti si soupeři jen tak odvážet nebudou.

Sestava:

Menc Petr (Novelinka Petr) - Trojek, Čapka/Zmek - Menc Lubomír, Kopriva Jan - Kovář, Holý - Škoda, Kopriva Petr, Macenauer - Blažek, Novelinka Lukáš, Hladký - Bičík, Kozel, Novák

Hodnocení trenéra Vajdy:

"Zápas, který vždy tak trochu bolí. Takový je soupeř z Chlumce. Kluci však tento souboj zvládli na jedničku. Až na prvotní tlak soupeře jsme odehráli opravdu velmi kvalitní zápas a nenechali se strhnout provokací a tvrdší hrou, nebo mnohdy až nepochopitelným tlakem soupeře na rozhodčí. Výsledkem jsou tak plně zasloužené tři body a prokázání, že v boji o nejvyšší příčky nejsme náhodou. Velký dík patří i klukům z A týmu, kteří mentorovali naše mladé a předali tak zkušenosti, které mladé posunou dál. Teď však musíme vše hodit za hlavu, protože nejdůležitější krok nás čeká v neděli proti Přelouči.”