TJ Lokomotiva Česká TřebováJežci HM
3:2(0:1, 2:0, 1:1)
ne 10. 3. 2024 11:00 @ Česká Třebová, 1. Liga / Základní část

Po výpadku ze druhé třetiny jedeme z Třebové naprázdno!

K prvnímu jarnímu kolu jsme jeli do dobře známé České Třebové. Kohouti sice okupují až poslední příčku pelotonu první ligy, ale rozhodně nejsou do počtu. Jejich vzrůstající schopnost trápit i soupeře z horních pozic dost vyrovnané tabulky nám byla velmi dobře známa. Nám se naopak do sestavy vrátil Ondra Běloušek a Roman Jošt a připojili se i další jména, která bojují o místo v „Áčku“. Do Třebové tak vyrazila početná skupina s cílem přivést 3 body, ale…

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs Ježci Heřmanův Městec 3:2 (0:1,2:0,1:1)

Sestava:

Dvořáček (Synek) – Zeman, Pecina – Trojek, Böhm – Menc, Holý (od druhé třetiny Musílek) – Šmíd, Macenauer, Bakus – Pilař J., Běloušek, Pilař T. – Macháček, Novelinka L. (od třetí třetiny Kozel), Jošt – Škoda, Kopriva.

Ihned na začátku jsme udeřili. V první minutě se ke střele dostal od modré kapitán týmu FILIP PECINA a jeho zrádná střela rozvlnila síť za Sterenčákem – 0:1. Domácí hrozili jen z brejkových situací, do jedné takové se dostal i nám dobře známý Kuba Cvejn, ale Dvořáček si s jeho únikem zkušeně poradil. Na druhé straně nabídl Jéňa Pilař míček do pásma bráchovi Tomášovi Pilařovi, jenže ten neusměrnil míček správným směrem a Sterenčák si s ním hravě poradil. Poté se pakoval na trestnou lavici za velkého nesouhlasu domácích Kuba Cvejn a krátce po něm také domácí Válek, což nám nabídlo luxusní příležitost v podobě přesilovky 5 na 3 a možnost zavření kohouta do klece. Přesilovky však nadále zůstávají naším slabým místem, a tak jsme ji nevyužili.

V tlaku jsme pokračovali i na začátku druhé třetiny, ale Macenauerova jedovka vyprášila Sterenčákovu vestu. Sílící tlak na rozhodčí ze strany domácích pak přinesl zvýšenou pozornost na naše borce, a to se prokázalo v 19. minutě, kdy se na trestnou musel poroučet Milan Holý. Kohouti svoji příležitost využili bravurně, obránci si vyměnili míček na modré čáře a Mrštný střelou z první prostřelil Dvořáčka – 1:1. Mdlý přístup však o 30 sekund později využil Smutný, který zahrál Dvořáčkovi na housle – 2:1. Naše trápení v koncovce pokračovalo. Bakus poslal z poza branky míček přímo na Macenauera, ten však nevyužil možnosti střely bez přípravy a Sterenčák se dokázal přemístit a ještě si uvařit kafe. Ani Bělouškův útok po zdárné teči Jéni Pilaře na konci třetiny gól nepřidal.

Třetí perioda znamenala změny v ježčí sestavě, když si místo dresu oblékl bundu Novelinka a Holý. Místo něho trenér Kozel vyslal na zteč Kozla s Musílkem. A byl to právě jejich útok, který zaznamenal šanci hned v úvodu. Pepa Macháček se protáhnul podél mantinelu a namířil si to přímo k brance, ale jeho pokus a snažení domácí brankář s přehledem zastavil. Naději na tříbodový zisk vykřesal až TOMÁŠ PILAŘ, jenž s přispěním Sterenčáka vyrovnal utkání – 2:2. Hurá. Rychlonohý Cvejn se v zápětí pokusil o návrat vedení na stranu domácích, ale na Lubu Mence si nepřišel, a tak z jeho pokusu nezbylo nic. Bakus mohl strhnout vedení na naši stranu, ale svou šanci nevyužil. Naopak domácí Cvejn se krátce na to rychle zorientoval v útočném pásmu Kohoutů a propálil Dvořáčka – 3:2. Vyrovnat jsme mohli, když nejprve Musílek střelou od modré zkoušel své štěstí, bohužel mimo, a ještě větší příležitost měl Ondra Běloušek, když mu Vojta Šmíd naservíroval parádní přihrávku do prázdné kasy, ale navrátilec v ježčí sestavě prováhal.

Domácí tak slaví první tříbodovou výhru v sezoně a nám nezbývá nic jiného, než se poučit a hodit tenhle zápas rychle za hlavu. Už příští týden hostíme doma Brno, které rozhodně nebude chtít body nechat u nás.