Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
Ježci HMVlčí smečka Ústí nad Labem
1:5(0:1, 1:1, 0:3)
so 6. 5. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Play-Off
747_20230505_122545.jpg

PLAY-OFF JE TADY! Čeká nás Vlčí smečka Ústí nad Labem

Ježci v play-off první ligy po dvanácti letech. Čtvrtfinále startuje doma. Přijede loňský finalista. Tým, který jsme dosud nikdy nepotkali.

Hokejbalová první liga má své nezpochybnitelné perly kuriozit a zajímavostí. Dokonce i jiné než nejvyšší soutěž Extraliga hokejbalu. Jednou z nich je i fakt, že na náš tým ve ČTVRTFINÁLE play-off 1.LIGY čeká soupeř z Ústí nad Labem, kterého jsme za celou sezónu nepotkali. A nehráli jsme proti sobě nikdy...

Vlčí smečka skončila třetí ve skupině Západ a prošla předkolem přes rerzervu Plzně.

Ústecký soupeř s vlkem ve znaku hraje 1.LIGU stejně jako náš tým druhým rokem. Loni byl zářivou kometou. Došel až do finále, kde jej udolal Svítkov Stars. Ukázali však obrovskou herní kvalitu. Tu potvrzovali i v této sezóně a prali se o přímé postupové místo do čtvrtfinále stejně jako Ježci. Nakonec jeden zápas a tedy tři body rozhodly o celkově třetím místě a nutnosti zabojovat v předkole. Tam na ně čekala plzeňská extraligová rezerva, která navíc v základní části na smečku znala recept. Vlci však ukázali svou kvalitu a zkušenosti v play-off a po dvou výhrách 5:2 a 3:2 zamířili do čtvrtfinále.

Tým má velmi široký kádr. V základní části se zapojilo 35 hráčů a 5 brankařů. Klub těží ze spolupráce silné ústecké hokejbalové oblasti a také výpomoci Jana Fedáka, coby trenérské persony. Byť se i on většinově věnuje především juniorům Elby a naši fanoušci jej mohli poznat při měření Ježků s Elbou v nadstavbě juniorské extraligy. Tahouny týmu jsou třicetibodový a terpve jednadvacetiletý Jan Tůma, zkušený útočník Tomáš Fajgl či nestárnoucí Roland Baxa.Ti byli ostatně hodně vidět i v postupových duelech z Plzní. V brance je drží i extraligou prověřovaný Adam Řehoř.

Ježci hlásí návrat do play-off po více než 12 letech

Poslední vystoupení Ježků v play-off první ligy už má hodně vousaté datum 16.4.2011. Tehdy ve čtvrtfinále skončila pouť po prohře s Malenovicemi 3:0 na zápasy. Pamětníky v současném ježčím dresu tak ani nenajdeme. Loni nám postup do play-off těsně unikl. Letos už tým neponechal nic náhodě a zvládl skvěle základní část, když z 2.místa postoupil přímo do čtvrtfinále.

Za klubové historie není jediné utkání, kde by se tyto dva celky potkaly. A to ani přátelsky. Bude tedy před nimi premiéra a náš tým se na ni velmi těší. Byť trenéru Josefu Kozlovi dělá stav hráčské kádru nejednu vrásku: "To už je holt sport, že zdraví občas nevyladíte na ideál v sezóně. Trochu nám zamávalo se jmény, která jsou pro tým velmi důležitá. Věřím ale, že jsme dobře připraveni a že uděláme maximum pro radost svoji, ale i našich skvělých fanoušků, kteří nás celý rok podporují."

A co říká trenér na herní model? "No, je stejný pro všechny. Znali jsme ho před sezónou a tak netřeba spekulací. Za mne by mu slušelo jednou ročně se potkat i se západem, ale svaz to nastavil jinak. Aspoň to bude zajímavé pro všechny, jak se vyrovnat s neznámým protivníkem," nehledá v herním systému žádnou vědu trenér Josef Kozel. Herní omezení pro jednotlivce považuje však za nesmyslné: "Nejen nesmyslné, ale pro mé vnímání amatérského sportu za praštěné. To, že nemůže nastoupit hráč z našeho béčka, který celou sezónu hraje 2.ligu v play-off 1.ligy, protože v základní části neodehrál aspoň pět zápasů je podle mne ku škodě a dost to demotivuje klubovou práci s hráči. Právě v případě zranění by naopak radost kluka z béčka zahrát si najednou play-off 1.ligy mohla být velkou motivací do dalších sezón. Mrzí nás i příběh Filipa Peciny, který byl ještě na jaře obrannou oporou A týmu, pak jej profesně odvál čas do zahraničí a on nemůže nyní hrát. Kluk oddaný hokejbalu, žádný profesionál najatý z extraligy či ledního hokeje, přesto svaz říká nehrej. Já naopak zápasy, kdy soupeře posílil Jan Čejka, Martin Kruček coby top repre hráči ČR nebo třeba Tomáš Šmerha coby profi hokejista považuji za skvělé pro diváka i pro náš sportovní růst. Tam to hraní možné je, což je za mne správně. Ale raději další komentář rozvádět nebudu. Zase bych skončil u toho, jak jsem zlý na současné vedení svazu. Já si prostě jen myslím, že oni jsou hrobaři sportu, který děláme po práci pro svou radost a zábavu a přesto s velikým zaujetím a osobním obětováním. Od toho je hlavně ten nejvyšší hodně daleko."

Na play-off se těšíme, bude to velké!

Na čtvrtfinále se tým i celý klub moc těší. Přijďte fandit Ježkům a podpořit. Hrací časy utkání v Ústí nad Labem se ještě nestanovily. Jakmile budou známy, budeme vás informovat. Teď nezbývá než ve 14:00 v sobotu i v neděli být pln sil #SJEZKEMVSRDCI! Tři výhry posunou jeden z týmů dál.