Související zápasy

Čtvrtfinále je po dvou duelech vyrovnáno, rozhodne se už v Ústí?

To proč jsme hráli sezónu je tu, play off začalo a začalo u nás doma. K týmu se definitivně připojil Ondřej Běloušek a Petr Blažek. V brankovišti dostalo přednost duo Lukáš Synek/Petr Menc, ale už sobota ukázala, že je zde i cesta pro Petra Novelinku.

SOBOTA:

Ježci HM v. Vlčí smečka Ústí nad Labem  1:5  (0:1, 1:1, 0:3) - série 0:1

Sestava: Synek – (Menc.P 9.) – Menc L. , Böhm – Trojek, Macháček – Sedlák, Musílek – Čapka – Hejl, Macenauer, Hudec – Kozel , Novelinka, Pilař T. – Pilař J., Kachlík, Šmíd – Blažek, Běloušek

Od začátku zápasu jsme měli herně navrch, hráli jsme útočně, ale soupeř nás dobře držel u mantinelu a pokud už jsme měli střeleckou šanci, pak se činil hostující Řehoř. V deváté minutě šestnáctiletý Pepa Sedlák, jenž hrál poprvé play-off v mužské kategorii, však zahrál holí tak, že vylétla soupeři do tváře a pozorní rozhodčí trestali. A nejen oni, i hosté a to dvojnásobně. Při následném oslabení nejprve Synek lehce uklouzl, hnul si s nohou tak, že již nemohl pokračovat a míček tak skončil za jeho zády z hole Michajličenka - 0:1. A co víc, následovalo vynucené střídání brankářů, kde do brány musel nestárnoucí Petr Menc. Závěr třetiny se hra vyrovnala a nenabídla příliš šancí ani na jedné straně.

Michajličenko však trestal naší laxnost i v třetině druhé a zvyšoval tak na rozdíl dvou branek – 0:2. Nutno přiznat, že při ojedinělé příležitosti a hosty zdobila velmi pozorná obrana a tak si na svou šanci vyčekali. Naše snaživá hra se však stále rozbíjela o krunýř vlčí obrany v čele s brankářem Řehořem. Musel tak přijít další šestnáctiletý příběh. Skvěle hrající VENDA KACHLÍK dobře přečetl hru, poslal prudkou přihrávku na Jana Pilaře, míček však putoval od nohy hostujícího hráče přímo za Řehořova záda – 1:2. Do konce třetiny zbývaly necelé tři minuty a my v nich sahali po vyrovnání. To však nepřišlo.

Třetí třetina začala hodně nepovedeně. Hned po 10 sekundách se Macenauer proběhl soupeřovic brankovištěm a atakoval brankáře, rozhodčí si toho dobře všimli a trestali. Naštěstí máme v brance nestárnoucí stálici Petra Mence, který nás udržel ve hře. Jenže situaci před brankou nezvládl Jan Böhm a po dalším zbytečném souboji se poroučel za krosček na trestnou. Toho už hosté využili z hole Faigla – 1:3. Závěr jim patřil. Při následném pokusu o hru vabank hosté dobře kontrovali přečíslením, nejprve Strnad a o pár sekund déle i Škurla – 1:5. První dílek a první vítězství tak patřilo soupeři.

Hodnocení zápasu asistenta trenéra Lukáše Vajdy:

"Tlak dobrý, ale to bylo všechno. Nemáme střelce, zranil se Synek a prohráváme na zápasy 0:1. Bylo potřeba se vyspat a hodit všechno za hlavu. Soupeř byl důrazný a hrál velmi chytře. My měli šance, ale Řehoře musel překonat jeden z hostů, abychom se zapsali do listiny střelců a to v play-off určitě stačit nebude."

NEDĚLE:

Ježci HM v. Vlčí smečka Ústí nad Labem 4:3 (3:2, 1:0, 0:1) - série 1:1

Sobotní zranění Lukáše Synka vrátilo na střídačku Petra Novelinku, který kryl záda Petru Mencovi. Trenér Josef Kozel reagoval i drobnou změnou v obranných řadách a přeskupením dvou útoků, aby ještě více zpevnil náš systém hry. Příliš změn však dělat nemusel. Sobotní výkon rozhodně nebyl špatný, byť výsledkově se radoval soupeř. Co jsme si však v úvodu zápasu ze soboty na neděli nepřenesli, byla zbytečná vyloučení. Po čtyřicetipěti vteřinách přehnal důraz Macenauer a hosté okamžitě udeřili. Mence prostřelil Škurla a otevřel tak skóre zápasu – 0:1. Zdeněk Banda, jenž vystřídal Řehoře pro nedělní duel v brance hostů však kapitoval brzy také. TOMÁŠ PILAŘ vytáhl parádní trik a i když stál za brankou otevřel tak střelecký účet Ježků ve druhém zápase už v páté minutě – 1:1. Hosté však přidali do kroku a zanedlouho lovil míček ze sítě Menc podruhé, trefil se Singer – 1:2. Odpověď však přišla ihned poté, Kachlík vyhrál buly a VÍT MUSÍLEK propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Ke slovu se konečně dostal i DOMINIK MACENAUER, když parádní bombou využil první nabídnutou přesilovku a my tak poprvé v sérii vedli – 3:2.

Soupeř byl zjevně unavený, protože jejich útočná aktivita ve druhé třetině jakoby nebyla. To my jsme však byli extrémně hladový, Bandu vyhnal z branky ONDŘEJ BĚLOUŠEK, který hrudním košíčkem šťastně skóroval - 4:2. Velkých příležitostí bylo dost, ale vše pochytal fantom dosavadní série hostující Řehoř.

Třetí třetina byla nejprve pod naší kontrolou, samotný závěr však byl v režii hostujícího celku. Ale Menc odolával a také si dobře postavil tyče, protože to za ním zvonilo jak při svolávání věřících v neděli ráno na vesnicích. Na nás byla vidět ochota udělat všechno proto, abychom vyrovnali zápasovou bilanci. Hostům jsme nabídli spoustu možností po našich chybách, ale míček za Mencova záda spadl až 8 sekund před koncem, což na výhru bohatě stačilo. Série se tak stěhuje do Ústí nad Labem za nerozhodného stavu 1:1.

"Zápas to byl prakticky stejný, opět jsme měli víc aktivity ve hře, tentokrát však to přineslo ovoce. Tedy než se do branky vrátil Řehoř. Pevně však věřím, že v Ústí na něj lék najdeme a minimálně vrátíme sérii zpět do našeho města. S předvedenou hrou jsme spokojení, i když vždy může být lépe, ale je proti nám opravdu velmi silný soupeř a každé vydřené vítězství se na psychiku počítá dvakrát. Tak snad to prokážeme na soupeřově hřišti jako doma."