737_20230330_142040.jpg

Od nové sezóny jinak, měníme strategii klubu!

Čtvrt století klubové historie se blíží. Pětadvacátá sezóna přinese milníky, které musely uzrát. „Nebylo snadné vše utajit, ale dnes už není důvod mlžit. Musíme klub posunout dále,“ prozradil předseda, prezident a stoprocentní majitel klubu Josef Kozel.

Aby posun klubu mohl nastat, musely mu předcházet velké strategické hokejbalové, různě zákulisní, ale i důležité politické dohody. Jejich utajení bylo nejtěžším oříškem celého příběhu. Avšak bez rozpletení všech vazeb a vyjasnění parametrů spolupráce by se jednání nemohla posunout dále. Každý z členů tohoto příběhu v tom hledal své velké uplatnění. „V některých jednáních jsme museli využít služeb mediátora a trvalo roky, než si vše sedlo. Teď si troufám říci, že se blížíme optimu,“ neskrývá spokojenost klubový vládce Josef Kozel. Podařilo se mu zapojit nebývale velké množství osobností.

Od září na YOKOSOFT Extraligu!

Josef Kozel a Jiří Mašík (vpravo) v roce 2010
Josef Kozel a Jiří Mašík (vpravo) v roce 2010

Blízko nejvyšší hokejbalové soutěže v ČR byl náš klub už v roce 2010, kdy do ní postoupil sportovní cestou, tedy velkým vítězstvím a ovládnutím první ligy i následné baráže. Už tehdy byla blízko spojení, která se nabízela. Zde hledejme základní kameny pro situaci dnes. „Řada jmen, která nyní s naším klubem spojila své síly potřebovala čas do roku 2023. V roce 2010 jsme sice byli blízko, ale bylo to příliš brzo,“ vysvětluje cestu Josef Kozel. Klub tehdy přeprodal licenci marně se sportovně snažící Alfě Pardubice a aby její snažení v extralize nebylo úplně mimo mísu, věnoval i řadu svých hráčů a do pozice trenéra jim tehdy dosadil Jiřího Mašíka.

Na jaře 2011 pak došlo i na strategické převzetí svazu klubovým předsedou Josefem Kozlem, aby byl připraven nejen dostatek prostoru a času na umělé povrchy na stadionech, ale také na velký triumfální návrat. „Úspěšné mistrovství světa v Pardubicích 2017 byl test schopností týmu, který k sobě hledal cestičku a důležitý krok bylo i propojení s myšlenkami MS 2009. Velké úspěšné projekty vždy inspirují do dalších let. Malou odbočkou pak byl nástup mikrodiktátora všeznajícího Martina Komárka, který si dodnes myslí, že vše vede dobře, aniž by tušil, že rozhodují jiní, což mu nyní ukážeme v plné nahotě a bez slitování. On totiž Komárek, coby utajený člen našeho klubu se měl snažit zcela jinak. A zdržení nám připravil také z Číny zavleklý COVID, ten nás překvapil, přitom Čína byla naším stěžejním partnerem v mezinárodní federaci a to i finančním a prezident Si Ťin-pching toužil mít na Konopáči chatu,“ sdělil Josef Kozel.

Extraliga mění své jméno od nové sezóny, protože ji odkoupila se všemi právy i se všemi funkcionáři společnost YOKOSOFT company s.r.o., která z nich obratem udělala firemní vazaly. Ředitely extraligy bude úspěšná hokejbalová dvojice s právem rozhodovat samostatně Milan Jelen z Ústí nad Labem pro základní část (Být součástí planety YOKOSOFT ho lákalo odjakživa, plní si tak svůj dětský sen. pozn.red.) a Miroslav Zadák odtamtéž pro play-off, které ponese název „ATT Investments WBHF play-off YOKOSOFT Extraligy hokejbalu 2024“. (Mimochodem Ježci se stali první nasazeným týmem do čtvrtfinále s právem vybrat si soupeře, pozn.red.) Právě toto spojení dodá soutěži tolik potřebný restart a zářnou budoucnost. ATT+WBHF v našem světě chybělo.

Marwin Bláha neměl o svém dresu v srdci jasněji
Marwin Bláha neměl o svém dresu v srdci jasněji

Práva na soutěž nám přenechal KERT Park Praha (výměnou za funkci ředitele extraligy a asistenta trenéra A týmu) a zároveň se zařadil do skupiny klubů, které chtějí plnit roli farmy v nižších soutěžích. K nim patří i oba pardubické kluby, Chlumec nad Cidlinou a Prachovice. Zde dosud definitiva však nepadla, jak vysvětluje Josef Kozel: „O farmách je předčasné mluvit, nepanuje zatím shoda, jaké plodiny by měly dotyčné kluby dodávat. To ještě musíme stanovit.

Nový realizační tým má jediný úkol - TITULY!

Nový realizační tým nepovede nikdo jiný než legendární hokejbalová trenérská persona Drahomír Kadlec. Za asistenty si vybral Jiřího Mašíka, Davida Kunu a Martina Bláhu, což nám svým typickým prohlášením objasnil: „Na asistenty nebylo kde brát. Ty dva znám z toho… z internetu, z toho fejsbůku, tak jsem je napsal do svých podmínek smlouvy. Jinak by mi ani nešla vyplnit, byly to povinné položky. Stejně je to ale jedno, co budou říkat, já jsem trenér a kouč, ne oni! A přes to nejede vlak! Oni můžou nosit desky a fixy, tam ničemu neublíží. Stál jsem jen o Marwina Bláhu, kterého mi doporučil předseda. A já předsedu poslouchám. Marwin zná všechny kluby světa, hráče i fankluby. Uděláme z něj analytika. Bude si hrát po nocích s videem.

Jiří Mašík (vlevo) a Kamil Mlejnek - spolu a jen spolu!
Jiří Mašík (vlevo) a Kamil Mlejnek - spolu a jen spolu!

Mimochodem v podmínkách smlouvy trenéra Kadlece je i dům v milovaných Pardubicích s výhledem na Paramo, osobní řidič, cigarety a asistentka. Klub mu vyšel vstříc ve všem. Asistentky má hned tři. Platové podmínky nadstandardní. Úkoly jsou jasné = TITULY ze všeho kam se klub přihlásí!

Vedoucí mužstva bude administrativně velmi silný a zdatný Kamil Mlejnek, který dlouhé roky šířil mlhu ve vztahu k Jiřímu Mašíkovi. Ve skutečnosti jsou již několik let registrovanými partnery, bydlí spolu v zahradním domku nedaleko Chrudimi a chystají společné prohlášení, tzv. coming out, i s tiskovou konferencí (na den LGBT, tj. 17.5.), kdy společně ruku v ruce upřesní svůj první coming in. Kamil Mlejnek bude rovněž hlavním PR manažerem pro sociální sítě. Jeho citlivost ho k tomu bezpochyby předurčuje. Zde bylo jasno od počátku a Kamil Mlejnek si v průběhu let svou roli již několikrát vyzkoušel i na profilech jiných klubů či přímo svazovém.

Nový stadion vyroste o prázdninách

Je zřejmé, že klub se musí vymanit z nedostatečného prostoru stadionu na Ježkovce. Od roku 2010 se řešením zabýval Ing. Aleš Jiroutek, tehdejší a dnes již opět současný starosta města, velký stavebník a velký fanoušek hokejbalu. „Dal jsem si do podmínek dostatek času. A taky, aby v letech 2014-2022 pohlídal za mne město Josef Kozel. Přeci jenom stavbě a jejímu zákulisí se musí rozumět a já o tom všem vím své,“ naznačil tajemně Aleš Jiroutek a pokračuje: „Teď už je vše připraveno, jsem zpátky na radnici a tak můžeme v létě vše spustit. Postavíme halu s dvěma hřišti, aby se to celé stavebním firmám vůbec vyplatilo. Postavíme to i s hotelem AZ minulost, který bude nabízet komfort a servis především rozhodčím a spřáteleným osobám. A postavíme to vše v zámeckém parku. Jednak je tam místa dost. Jednak umíme dobře odvodnit pláň a taky jednak zaplatí se nám to celé z dotace na protipovodňové opatření. Hala bude jednoduchou hrází a vodu vyženeme ven z města směr Klešice přes plánované parkoviště autobusů, protože terminál je blbost,“ dodal s omluvou v očích směrem k Josefu Kozlovi. Zde mezi těmito velikány heřmanoměstecké politiky nepanuje shoda. Nijak je však zjevně vztahově nerozděluje.

Michal Drenko (vlevo) a Aleš Jiroutek
Michal Drenko (vlevo) a Aleš Jiroutek

Naopak možnou komplikací se jeví současný územní plán, památková zóna, režim přírodní kulturní památky a i to, že pozemky nejsou v majetku klubu či města, které nyní Aleš Jiroutek řídí, nad tím však zkušený stavitel a politik mává rukou: „Ále, to jsou drobnosti. Vše dáme do pořádku až to bude postavené. Navíc územní plán města lze snadněji měnit, když se dává do souladu se skutečností, než unáhleně dopředu. A když už to bude stát, tak to prostě v územním plánu být musí. Změníme ho tedy až bude hotovo. Památkáři a ochránci žabiček a brouků jsou malé ryby, ty projekt neohrozí. A Praha, která vlastní pozemky? Vždyť oni ani pořádně nevědí, že u nás mají pozemky. A až na to přijdou, tak si rovněž poradím. Vždyť Prahu zase řídí ODS a v tomhle prostředí se umím pohybovat od revoluce, věřte mi.

Klub Aleši Jiroutkovi bezmezně věří. Historie mu dává za pravdu dlouhé roky a od titulu 2010, kdy fandil společně s tehdejšími lídry fanklubu, mu nepřevzetí extraligy leží v žaludku. „Vnímám to jako svůj dluh vůči klubu. Nemohl bych se Pepovi Kozlovi podívat do očí, kdybych to nedotáhl. Na rok 2010 a začátek všeho nezapomínám. Dlouhých třináct let stálo za přípravou. Trpím v duchu sloganu S Ježkem v srdci, že jsem nemohl ani naznačit svou podporu. Vše muselo být neveřejné. Koupil jsem si všechny reklamní předměty, jen pyžamo mi bylo malé. Ještěže jsou sociální sítě, klub doslova hltám a teď konečně můžu své jméno s ním takto viditelně ukázat,“ sděluje radostně Aleš Jiroutek, který plánuje i svůj osobní skybox a návštěvu všech utkání Ježků včetně venkovních. Své postupy konzultuje i s čerstvě novým šéfem mocné organizace Rozvojový fond Pardubice a.s. Michalem Drenkem, který byl rovněž součástí zlaté party 2010 a byl záměrně i dosazen do HBC Pardubice při vzniku extraligového klubu.

Podoba haly je nasnadě. Stavitel první oficiální specializované hokejbalové haly v ČR plzeňský guru Josef Kadaně v roce 2011 opustil vedení svazu, aby pomohl ke zrodu výjimečného projektu v Heřmanově Městci. To že má svůj díl odpracován je zřejmé. Vrátil se do vedení svazu už loni na podzim a těší se na novou soutěž, kde samozřejmě Plzeň nemůže chybět ať už ta letošní extraliga dopadne jakkoliv. Sice nám za sebe nechtěl spolupráci okomentovat, ale jeho příběh doplnil náš předseda.

Pepovi Kadaněmu se patří poděkovat. Utajil celý příběh, sám i potlačil své plzeňské srdce, což pro něho bylo velmi těžké a dal prostor velkolepému projektu. A to celé bez nároku na mimořádnou odměnu. Řádnou samozřejmě dostal. Jen jsme mu nevyšli vstříc s názvem haly PEPA-K-ARÉNA, i když musím uznat, že i v mých očích to byl název hodně úderný a zajímavý. Počítáme však s pamětní deskou po vzoru Aleše Hušáka v O2 Aréně a jeho bustou. Hned vedle mých soch a 3D sdělení hokejbalové rodině, které tam budu mít v několika světových jazycích. S Pepou počítáme v duchu dohod před začátkem spolupráce, tj. s postem předsedy organizačního výboru MS ISBHF+WBHF 2024, které se u nás za rok uspořádá za účasti 122 zemí. Neutrální pojmenování ÁŠA stadium pak zvítězilo v anonymní anketě grémia dle návrhu stavitele Aleše Jiroutka,“ přidal doplnění Josef Kozel s tím, že sice zkratce nerozumí, ale že ho neuráží.

Stavebními pracemi je určen Petr Menc. Ten má celou stavbu zajistit svépomocí. Jeho zkušenosti z menších projektů jsou nezanedbatelné (letos například nová dlažba ve sprchách, pozn.red.). A taky si na tyhle věci jako jediný umí najít čas. Sám zůstává skromný: „No, halu, natož dvojhalu jsem úplně nestavěl, ale mám na to celé prázdniny, tak to snad nějak zvládnu. Plus mám ještě deset dní dovolené, které na to chci věnovat. Nevím teda jak moje žena oželí společnou dovolenou se mnou, ale klub mi slíbil, že v tomto pomůže.“ Podle zákulisních informací by manželka Petra Mence měla od klubu obdržet poukaz na dva měsíce dovolené bez manžela v klidu hvozdů nedaleko Nasavrk. Stan s logem klubu, karimatka a kotlík jsou od klubu samozřejmostí.

Nová koncepce klubu je zcela jiná, výchova hráčů je přežitek

Nové klubové Grémium, jak je pojmenováno nejvyšší vedení klubu jako jeden muž deklaruje zcela nový přístup k výchově hráčů. „Dělali jsme to téměř 25 let, myslím, že to stačilo. Ať to dělají jiní! My si jejich hráče vezmeme až bude vhodný čas,“ má jasno bývalý šéftrenér Hokejbalového centra mládeže Jiří Kozel (HCM), od nové sezóny pak šéfmanažer CVOK (Centrum vykrádání ostatních klubů, pozn.redakce) a doplňuje: „Tady jsme museli utvořit hodně silný tým osobností z venčí. Přeci jenom s vykrádáním klubů jsme neměli dosud žádné zkušenosti. Pomohlo nám, že nám byli rok co rok vykrádáni naši hráči, takže jsme hned tyto osobnosti oslovovali do spolupráce. A troufnu si tvrdit, že je nyní máme všechny na své straně. Z taktických důvodů, tak můj tým bude pracovat v utajení. Po letech výchovy mám jasno a souhlasím s grémiem - výchova hráčů je přežitek!

Daniel Rákos = naděje vše žen - Bodlin
Daniel Rákos = naděje vše žen - Bodlin

Obnovou by měla projít i kategorie žen. Ta s covidem z klubu zmizela a až na pár trosečnic (děvčata v kategoriích mládeže + Petra Hovorková s Lůcou Bártovou) není příliš na čem stavět. Samostatně se k této roli hlásil od roku 2010 člen zlatého kádru týmu a v hokejovém světě velmi populární Daniel Rákos. I on sepisoval a připravoval koncepci pro ženský hokejbal v ježčím provedení právě od zlatého finále 2010. Jeho diplomová práce s prozaickým názvem „Co dělaj Ježci? Píchaj!“ získala v hodnocení prací nejvyšší známku i od současného předsedy svazu Martina Komárka a to 2+ (poprvé v historii hodnocení někdo prolomil čistou 2! pozn.red.) s tím, že nejvíce byly hodnoceny prvky mimoherní, volnočasové a své uznání vyslovil k pasážím zábavných pomůcek. Ke hře samotné však nic nepoznamenal, což autora Dana Rákose dost mrzí.

Samotné grémium je pak velkou revolucí. Obsahuje i tváře, které by v našem klubu hledal jen málokdo. Dvě jména jsme dosud v článku neodhalili. Jejich role se výrazně projeví v čase a tak vám je osvětlí až samotný nový klubový chod. Pozorný čtenář si je jistě hned najde sám.

Složení Grémia klubu od sezóny 2023-2024:

Josef Kozel - předseda/prezident/majitel (určen JK na 22 let s opcí)

Jiří Kozel - šéfmanažer CVOK

Aleš Jiroutek - stavební manažer pro cokoliv

Petr Menc - stavitel svépomocí čehokoliv

Lukáš Vajda - manažer pro styk v zákulisí (zejména Chorvatsko)

Petr Kopečný - koordinátor agrární složky klubu (v utajení)

Daniel Rákos - edukační manažer ženského hokejbalu

Kamil Mlejnek + Jiří Mašík - PR manažeři klubu a koordinátoři vztahů

Kavid Chřestýš Dantor - výsledkový specialista (v utajení)

Martin Bláha - bubny

Pevně věříme, že těmito historickými kroky se rodí nový sportovní hegemon na půdě hokejbalu, který bude vládnout nejen ČR, ale i světovému hokejbalu.

#SJEZKEMVSRDCI nejen 1.4. ;-)