753_20230811_194900.jpeg

Může se zdát, že spíme - opak je však pravdou, míříme do 25.sezóny

Nová sezóna pomalu klepe na dveře a v klubu je vše připraveno, aby byla zase velkou ježčí jízdou. V pořadí 25.sezóna jasně ukazuje, že klub čeká připomínka čtvrtstoletí vzniku!

Není už v klubu mnoho pamětníků onoho historicky prvního zápasu v červenci 1999. Organizovaným hokejbalem i jeho neorganizovanou podobou prošlo v Heřmanově Městci neuvěřitelných téměř tisíc osob. Radost hokejbal dával, radost i bral. Tak už to ve sportu bývá. Jsme na prahu 25.sezóny a po celou tu dobu klub vede a působí v pozici předsedy Josef Kozel. Jak on vidí připravenost klubu a jaká bude ta sezóna další? Ptali jsme se a tady nabízíme odpovědi.

ČERVEN 2024 BUDE MĚSÍCEM OSLAV

Čtvrtstoletí s hokejbalem v Heřmanově Městci jistě nabídne oslavy, lze už prozradit, jak budou vypadat?

Na detaily je brzo, ale vše směřujeme k červnu příštího roku. Rádi bychom uspořádali velký Ježčí den, svou velkou show by měl ukázat penalty a třešničkou na dortu by mělo být velké překvapení. Snad se nám vše povede a užijeme si červen i s ohledem na sportovní vrcholy.

Než si řekneme víc o sportovních cílech, tak co populární PENALTY? Opravdu se stěhují do června?

Ano, letos v srpnu penalty nebudou! Vede nás k tomu více důvodů, základ je však v tom, že z nich chceme udělat velký předprázdninový happening. Jen se nesmíme potkat s fotbalem, kluci z FK umí svou penaltovou loterii na výbornou, mají velký zájem veřejnosti, zajímavý formát i ceny pro vítěze. Bylo by od nás hloupé jakkoliv jít proti jejich akci. To rozhodně nechceme. Věřím, že se nám to povede změnit a že i u nás to bude opět velká hokejbalová show. Těšte s tedy na ČERVEN 2024.

SEZÓNA 2023-2024 KLEPE NA DVEŘE - CÍLE JSOU VYTYČENY

Budeme-li v červnu, tak budou vrcholit i soutěže. Jaké cíle má náš klub pro sezónu 2023-2024?

Velké! Mít stabilní účast v soutěžích a radost z hraní je pro nás prioritou. A cíl to není rozhodně malý. Chceme však taky bojovat o úspěchy medialové a nijak nezastíráme, že pro JUNIORY máme cíl jasný: chceme partě kolem trenéra Jiřího Kozla dopřát velké extraligové finále. Letos už měli nakročeno, ukázali, jak velkou partou jsou. Patří mezi nejlepší extraligové kolektivy v ČR a věřím, že to potvrdí.

A tým chce opět do play-off. Soutěž se ještě více zatraktivní - má třináct účastníků a my budeme měřit síly i s týmy ze západu. Já osobně se na to hodně těším. Chceme být v soutěži vidět a věřím, že na to budeme mít. Příprava začala 1.srpna a byla kondičně hodně výživná. Teď už míříme na hřiště vyladit herní stránku.

B tým bude mít jasnou snahu o malé obrození - pravidelné tréninky jsou začátkem. 2.liga není snadná, ale věřím, že se neztratíme i tam.

Dorost v extralize je další z korálků, který máme a já osobně se těším na některá jména, která nám vyrostla ze žáků. Myslím, že i v této kategorii budeme soupeře z celé ČR slušně prohánět.

Starší žáci minulou sezónu dokončili v žákovské lize na 6.místě - i tady věříme v posun, i když nezastíráme, že pro nás je v tomto věku na prvním místě především výchova celých generací. Ostatně to platí i pro mladší žáky, přípravku, mini i mikropřípravku - hokejbal má být zábava a my z toho našeho pohledu na svět neustupujeme. Navíc chceme opět více zapracovat i na náborech našich nejmenších. Ježků není nikdy dost :-)

MLÁDEŽ V TĚCHTO DNECH OBSADILA SVITAVY, MUŽI MÍŘÍ DO DOBŘAN

Srpen bez velkého soustředění mládeže si už ani neumíme představit, jak je to letos?

Čím dál stejné, čím dál lepší? Kdo nezažil, neporozumí :-)))) Je to zkrátka náš základ a vidění světa. Trenéři mládeže věnují intenzivně čtyři dny života téměř padesátce našich mládežníků od minipřípravky po juniory. Jiří Kozel, Bohumil Kubát, Ondřej Honek, Jiří Šulc, Tomáš Janeček, Lucie Kozlová a Petr Menc jsou v tomto neuvěřitelní. Mě to dělá velkou radost a věřím, že i všichni, kdo Svitavy absolvují přijedou nejen nadšeni, ale i natěšeni na novou sezónu. Určitě přijedou S Ježkem v srdci!

A tým má přípravu rozmanitou, jak se rodila?

Přípravu mužů jsme letos hodně pospojovali s B týmem i juniory a musím za sebe říct, že se vše vyvíjí zajímavě. Díky úspěšné kreativitě Kamila Mlejnka v zimní přestávce se nám osvědčila spolupráce s kondičními specialisty z řad profesionální armády a tak jsme jejich služby zařadili do přípravy i v létě. Ti co dali všechny kondiční tréninky si opravdu mákli a mě těší, že porci zvládli celou i někteří mládežníci. A rozhodně jim to prospěje.

Teď už ale míříme na hřiště, jaké přípravné zápasy budou a uvidíme Ježky v srpnu doma?

Tréninky opravdu míří nyní na hřiště, mezi mantinely. Budeme ladit detaily i zapracovávat jednotlivé dvojice a trojice do spolupráce. Doma však v přípravě neodehrajeme žádný zápas. Fanoušci si tak musí počkat na září. Naši prověrkou totiž bude zajímavý turnaj v Dobřanech v sobotu 26.srpna. Prověří nás extraligoví domácí Šneci a extraligová Hostivař, nebudou chybět prvoligoví Buldoci Brno a Kovo Praha a zajímavým soupeřem může být Reprezentace ČR Masters. Týden před začátkem soutěže pro nás hodně zajímavá akce v krásné hokejbalové hale.

ZMĚNY V KÁDRECH BUDOU - O NAŠE HRÁČE JE VELKÝ ZÁJEM V EXTRALIZE

Skvělí junioři, výborně fungující A tým - kdo od nás míří do Exraligy?

Tři mistři světa do osmnácti let (Vít Musílek, Jan Pilař, Václav Kachlík), bronzový Vojta Šmíd z MS do dvaceti let, širším kádru reprezentace Tomáš Hudec a vicemistr ČR s extraligovým Letohradem Dominik Macenauer. To jsou velká lákadla pro extraligové celky a musím uznat, že i z pohledu kvality kluků oprávněná.

Tomáš Hudec by měl pokračovat na Svítkově. S největší pravděpodobností ho v Ježčím dresu neuvidíme, což je pro A tým velká ztráta, ale pro kluka s reprezentační vizí je Extraliga potřeba. Příští rok je i MS mužů a Hudy rozhodně není hráčem bez šanci na konečnou nominaci. Věřím, že jeho dny však v našem dresu neskončily. Naučil se mít Ježka pod kůží a umí za náš klub dýchat. I pro fanklub byl vždy velkou osobností.

Dominik Macenauer zvažuje. Nabídek má více, asi se nabízí pokračování v Letohradě, bránit mu nechceme, víme, že klubu hodně dal v letech minulých. V A týmu je však jednou z hlavních postav, ne-li tou nejhlavnější a já jako trenér bych o něho nerad přišel. V přípravě makal příkladně a je pro mne jedním z hlavních pilířů mužstva.

A co mladí? Přeci jenom jejich vrchol je juniorská extraliga, ne?

Jednoznačně. Kluci chtějí sami úspěch se svou partou se kterou vyrůstají od malička. V reprezentaci ukázali, že vyrostli pro velký svět. Možné cesty do extraligy tak logicky jejich budoucnost nabízejí. Osobně si však myslím, že letos jejich srdíčka upřednostní svou partu. Ale uvidíme, třeba nějaký zápas v extralize zkusí. Ale kluci vědí, že mají narýsován i velký prostor v 1.lize v A týmu a já se těším, jak nám budou dělat radost i tam. Jsme jedním z nejmladších kolektivů, co v 1.lize nastupuje. Je před nimi budoucnost.

Jiné změny v A týmu nebudou? Co další osobnosti?

Změny spíše vynucené. Ondra Běloušek se úspěšně zotavil po operaci kolene, ale pracovně jej podzim odvane do zahraničí. Ten bude chybět moc. Vrací se však Filip Pecina, což je velké jméno do kabiny. Věřím v návrat Petra Koprivy a Patrika Škody. Po zranění jde do sezóny naplno Lukáš Jurga a po zranění kolene je i Tomáš Trojek, který začal s tréninkem. Rozrůstá se mu však šťastná rodina a tak jeho sezóna je trochu v mlze. Pak máme příběhy stavitelů domů, kterých je v týmu více, ale já klukům věřím, že vše zvládnou skloubit. A to i ti co chystají svatby na září :-)

A nová jména? Po skončení pardubického B týmu v 1.lize se proslýchalo leccos?

Na nová jména si počkejme. Z Pardubic však s velkou pravděpodobností nebudou. Sice jednání proběhla a nějaké oťukávání vypadalo i nadějně, ale v tuto chvíli příliš variant nevidím. Přesto nové tváře uvidíte, jednu staronovou, která se k nám do klubu vrací, jeden brankář k tomu, jeden obránce a taky jeden útočník. Víc poodhalíme postupně. Není to ale žádné běsnění na přestupovém trhu. Chceme stavět vlastní odchovance, to je náš základ, porotoi jsme si je vychovali. Doplňujeme ale citlivě - věřím v silné jádro, které si dlouhodobě budujeme.

K dalším plánům, novým šatnám, stadionu, novým sponzorům i novinkám ve fanshopu a dalším dalším vizím přineseme podrobnosti později. Nespíme, míříme do 25.sezóny! #sjezkemvsrdci