Ježci HMHBC Malenovice
8:3(2:0, 5:1, 1:2)
ne 5. 11. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

Malenovice sestřeleny - nejvyšší vítězství v sezóně potvrdilo formu A týmu

Aktuálně náš nejčastější prvoligový soupeř je ze Zlína. S HBC Malenovice jsme dnes odehráli už čtrnáctý duel a tentokrát s vysokou výhrou, byť v naší historii teprve čtvrtou...

Trenéru Josefu Kozlovi se po nemoci do sestavy vrátil brankář Lukáš Synek a dostal důvěru pro toto utkání. Svou roli zvládl skvěle zejména v těžkém začátku. Oproti minulému víkendu byl ve hře i Tomáš Pilař a ten naopak góly střílel, přispěl tak k nejvyšší výhře v této sezóně.

Ježci HM vs HBC Malenovice    8:3   (2:0, 5:1, 1:2)

Utkání začalo zhurta. První pětka = první ohrožení soupeřovy branky, druhá pětka rovněž a třetí už střílí gól! Juniorské klenoty po oslavě osmnáctin měly energie až až a tak Vojtěch Šmíd zakombinoval s Vendou Kachlíkem, který našel oslavence a JAN PILAŘ ukázal všem, jak je jednoduché nevymýšlet nic složitě a prostě jen vystřelil - 1:0. Místo dalších šancí však přišel zkrat Dominika Macenauera, který nešetrně zbořil hostujícího Ševčíka a trest 5+OK jeho účinkování v zápase ukončil. Nepříjemný moment především s ohledem na zdraví hostujícího hráče však vystřídala starost jiná. Dlouhá pětiminutová přesilovka. Soupeř sice minutu vymýšlel, jak ohrozit LUKÁŠE SYNKA, ale sám si narušil tlak faulem a tak se hrálo 4 na 4. Po vypršení trestu ještě dvě minuty přesilovky zbyly, ale Synek byl v naší brance velmi pozorný a obranné čtveřice odvedly skvělou práci. Přesilovku nám nabídli i hosté, ale ani dvacátá přesilovka v sezóně naší brankou neskončila, byť souhra mladých pušek po gólu volala. Jak zakončit, tak musel ukázat až matador ROMAN HEJL, který těsně před první sirénou vymetl pavučinky v brance hostí - 2:0.

Druhá třetina byla naším nejlepším příběhem v utkání, ale taky povedenou střeleckou podívanou pro diváky. Hned v první minutě Macháčkův neúnavný boj v útočném pásmu přinesl snadnou trefu LUKÁŠI NOVELINKOVI - 3:0. A přišly další šance. Zejména Jaroslav Novák měl několik možností, ale dodržel svou roli v týmu, kdy střílí branky, které jsou vzácné... Hosté hledali cestu na snížení a našli ji snadno díky bojovnému Nohálovi - 3:1. Další minuty však opět patřily nám. Jak vymést pavučiny zápěstím vzorově po nádherném pasu Hejla předvedl PATRIK BAKUS - 4:1. Minutu po něm pak souhru mladíků zakončil přesnou střelou VOJTĚCH ŠMÍD - 5:1. Další Macháčkovo bojovné kouzlení v pásmu ušťouchal na brankovišti TOMÁŠ PILAŘ - 6:1, aby stejný hráč těsně před koncem druhé třetiny využil konečně naši přesilovku a krásným vinglem zakončil třetinu na 7:1.

Třetí třetina nebyla z nejpovedenějších. Hodně však tomu napomohl přístup hostí. Zápas nezabalili a šli si za góly. Nejprve Nohál a poněm krásným blafákem Brázdil snížili na 7:3. Teprve v tuto chvíli byl slyšet trochu víc trenérův hlas na střídačce a tak uklidnění celého příběhu raději zařídilo duo Hejl - Pecina s pohotovým PATRIKEM BAKUSEM a jeho druhou brankou v utkání - 8:3. Závěr přinesl ještě pár možností, jak našich, tak soupeře, ale obra brankaři už změnu skóre odmítli.

Díky další výhře tak držíme pozici našeho týmu v elitní trojici 1.LIGY. Poslední domácí podzimní duel odehrajeme příští neděli, poslední kolo pak za čtrnáct dní v Ústí nad Labem.

Trenér Josef Kozel: "Malenovice prochází generační výměnou, potřebují čas, ale je dobře, že zapojují své mladé odchovance. Je jen otázkou času, kdy chytnou více tempo první ligy. U nás dostali vysoký příděl, ale vše mohlo být i jinak. Zbytečný zákrok našeho hráče jim dal na začátku šanci a dlouhá přesilovka naštěstí byla z naší strany odbráněna skvěle. Každopádně zápas jsme celkově zvládli nadstandardně a jsem tak rád, že jsme potvrdili skvělé výkony z posledních kol."