Ježci HMSK Suchdol nad Lužnicí
7:5(5:3, 2:2, 0:0)
ne 31. 3. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

Lídra tabulky jsme poslali domů s prázdnou.

Heřmanův Městec – po nezdařeném utkání v Praze jsme potřebovali opět bodovat a začít proměňovat šance, a to se nám povedlo. Z jihu Čech k nám přijel Suchdol. Soupeř, který před zápasem vládl 1.lize, nastoupil na modrou čáru právě na Ježkárně. Naše skupina byla motivována o to víc, že přišla o kapitána Pecinu, který nyní potřebuje věnovat čas rodině, a proto jsme hráli i za něj.

Ježci Heřmanův Městec vs SK Suchdol nad Lužnicí 7:5 (5:3, 2:2, 0:0)

A začali jsme z gruntu, JAN BOHM se nebojácně dostal za branku soupeře a nachytal brankáře Janáka na švestkách – 1:0. Další seznámení přidal o chvíli později VOJTĚCH ŠMÍD, který překonal Janáka podruhé – 2:0. První útok pálil ostrými a jednoznačně se vryl do paměti soupeři. Obzvláště, když při třetím střídaní VOJTA ŠMÍD přispěl i o dvě minuty později – 3:0. Soupeř však nic nezabalil, a naopak začal prokazovat, že ne nadarmo hraje v první lize opravdu vysoko. Synek však byl pozorný. V desáté minutě to ale přece přišlo, Tácha vystřelil a míček zaplul do Synkovy branky – 3:1. Přestřelka pokračovala. Podél mantinelu se protáhl ROMAN HEJL a jakmile má míček, mohou se zvednout ruce nad hlavu – 4:1. Hostující Dráb ovšem provětral Synkovy šibenice znovu, tentokrát druhou – 4:2. Suchdolští projevili herní vyzrálost a v přesilové hře Pavlík dokonce snížil na rozdíl jedné branky – 4:3. Že jste neslyšeli prozatím nic o bratrech z Chotěnic? Ano, a proto přišel mladší z klanu Pilařů, konkrétně JAN PILAŘ, který využil přihrávku staršího Tomáše Pilaře a vrátil nám klid do kabiny – 5:3. První třetina tak nabídla hned 8 branek a byla to velká podívaná. Pro nás trochu infarktová.

Hosté hráli zkušeně a čekali na naše chyby. Využili jednu takovou v 17. minutě, kdy se trefil Kalát – 5:4. O 9 minut později létali do vzduchu čepice, když svůj hattrick dokonal kapitán juniorského týmu VOJTA ŠMÍD, který v sobotu ve své kategorii rozhodl penaltový rozstřel a podobnou střeleckou chuť si přenesl i do zápasu v neděli – 6:4. Po patnácti sekundách to však bylo opět jen o gól, když se trefil Kovárník – 6:5. Srovnání stavu však odmítli opět bratři Pilařové, když JAN PILAŘ byl opět na správném místě a upravil stav na 7:5 pro Ježky. Realizační tým Ježků v čele s Pepou Kozlem si tak šel spočítat nové šedé vlasy a připojit se na kardiostimulátor.

Třetí třetina již změnu skóre nepřinesla. Do zajímavé střelecké pozice se v 36. minutě dostal Tomáš Pilař, ale hostující Janák míček lapil. V posledních minutách hry jsme poctivě bránili a 2 minuty do konce utkání nám Suchdol nabídl přesilovou hru, kterou jsme sice nevyužili, ale konečný výsledek jsme si pohlídali a přehráli tak lídra tabulky! Domácí zápasy nám evidentně svědčí a budeme chtít navázat i tuto neděli, kdy nás navštíví Mladá Boleslav.

Sestava:

Synek (Dvořáček) - Zeman, Böhm - Musílek, Menc L. - Holý, Trojek - Pecina, Kopriva P. - Šmíd, Běloušek, Macenauer - Pilař J., Kachlík, Pilař, T. - Hejl, Novelinka L., Kozel - Škoda, Blažek, Jošt.

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Vajdy:

„Uff to byl zápas. 10 střel 5 gólu, to se jen tak nevidí. Obranná hra byla dnes malinko horší. Hráli jsme však velmi dobrý útočný hokejbal. Skvělý zápas odehrál Lubomír Menc, který od začátku byl velmi aktivní, a to jak na hřišti tak i na střídačce. Spokojenost tak je veliká, ale nesmíme usnout na vavřínech a opít se touto vlaštovkou, protože do play-off chceme jít z co nejlepší pozice."