SK Kelti 2008Ježci HM
7:3(2:1, 2:0, 3:2)
ne 17. 9. 2023 15:00 @ Beroun, 1. Liga / Základní část

Lekce z přesilovek udělena, u Keltů byly body daleko

Beroun - Težký soupeř, těžký zápas po všech stránkách. Tak by se dal snadno shrnout duel třetího kola 1.LIGY v Berouně. Úmorné vedro nebylo příznivé pro sport, ale oba celky předvedly náročné utkání, které náš tým ztratil především v přesilovkách. A to i v těch svých vlastních...

Dosud jsme neměli tu čest se potkat. Znali se junioři, kdy semifinále juniorské extraligy bylo na jaře vítězné pro Kelty a oba celky nabídly řadu jmen ve svých sestavách právě z této kategorie. V našem týmu se jich objevilo hned sedm. Nerozhodlo mládí, ale rozhodla velká síla extraligou ošlehaných jmen vyšší věkové kategorie v barvách domácích. Výsledek je ale pro nás z pohledu vývoje zápasu až příliš krutý...

SK Kelti 2008 v. Ježci HM  7:3  (2:1, 2:0, 3:2)

První dvě minuty utkání naznačily, že se bude hrát i přes úmorné vedro velice svižný zápas. Náš první útok měl dvě obrovské šance poslat nás do vedení, ale domácí brankář Günther odolal. Ve čtvrté minutě přišlo ne úplně šikovné vystřídání a přísné rozhodnutí rozhodčích nabídlo domácím úvodní přesilovku. Soupeř ji hrál dobře, ale Dvořáček v naší brance byl velmi pozorný. Když už se zdálo, že ubráníme, přišla sedm vteřin před jejím vypršením bomba Maršouna a domácí šli do vedení - 1:0. To je povzbudilo a náš úvodní tlak byl pryč. Navíc po nedorozumění v obraně v osmé minutě ve hře 4 na 4 zvyšují Krbcem na 2:0. Do zápasu nás vrací souhra Jana Böhma se zakončujícím Josefem SEDLÁKEM, který prostřelil Günthera - 2:1. Z následného honu za vyrovnáním však nic nebylo. Zkušený Kohout si došel pro faul a domácí dohrávají třetiny v přesilovce. Tu však bráníme velmi dobře.

V druhé třetině začínáme podobně jako v té první. Máme náznak tlaku a domácí faulují. Místo vyrovnání však přichází první z šoků pro naši hru - v oslabení Hrabár našel vzduchem Taufera, který nejen těžkou přihrávku skvěle zpracoval, ale ještě skvěle zakončil - 3:1. Rozhodčí navíc přidávají našemu Macenauerovi dvě minuty za nesportovní chování a domácí ukazují sílu přesilovky podruhé - souhru Kohouta s Hrabárem uklízí do naší sítě Maršoun - 4:1. Okamžitě se snažíme odpovědět. Sedlák po nabídce Hejla nenašel volný kout v brance Günthera. Domácí se z tlaku vysvobozují fauly a nabízí nám přesilovku 5 na 3. Byť ji nehrajeme ideálně, tak po střele Peciny doráží z brankoviště důrazně Zeman. Naši radost však utíná rozhodčí a branku neuznává... vítr v plachtách je pryč a do konce třetiny už příliš aktivity nemáme. Naopak Dvořáček drží naději dvěma hbitými zákroky v závěru třetiny.

Ačkoliv domácí vedou o tři branky a vedro nás spaluje, tak vstupujeme do třetí části se snahou snížit a vrátit se do zápasu. A daří se. Tomáš PILAŘ prokráčel zkoprnělou obranou domácích a nekompromisně zavěsil - 4:2. Za dvacet vteřin po něm však míří na trestnou lavici Macenauer, necelou minutu po něm Böhm a domácí přesilovkou 5 na 3 nepohrdnou. Ke vzteku naší střídačky zvyšuje Kohout z brankoviště na 5:2. Marně se dožadujeme stejného posouzení stejné situace jako ve třetině druhé. Rozhodčí jsou neoblomní, tentokrát uznávají. Osm minut před koncem vykřesává naději po souhře Macenauera se Šmídem BAKUS - 5:3. Náš poslední nádech je tu. Novák jde sám na branku, bohužel neproměňuje. Honza Böhm trefuje břevno. Zápas nechceme nechat domácím zadarmo. Proti je však výklad pravidel, pozdní dohrání a další přesilovka pro domácí. Trio Taufer, Maršoun a zakončující Hrabár pět minut před koncem opět sestřeluje naše snahy - 6:3. Sice nám ještě domácí nabídly dvě přesilovky, ale snaha o hru 6 na 4 končí individuální akcí Rozenberga, který uzavírá do prázdné branky sóre celé ho zápasu na 7:3.

Sestava Ježků:

Dvořáček (náhr. Synek) - Pecina (c), Zeman, Menc L., Musílek, Trojek, Böhm - Šmíd, Macenauer, Bakus, Hejl, Kozel, Novák, Pilař. J., Pilař T. Sedlák

Josef Kozel, hlavní trenér: "Stál proti nám doposud výkonostně nejkvalitnější soupeř. Ačkoliv výsledek je jednoznačný, tak si odnášíme i pozitivní. Soupeř nám ukázal v čem ještě musíme přidat. Nasazení, zápal a bojovnost to není. Tam jsme na tom dobře a při hře v plném počtu jsme nevypadali špatně. Kontrast konečného výsledku však je v přesilovkách. Tam domácí ukázali vysokou kvalitu jednotlivců a tím si k bodům i ve výsledku pomohli. Samozřejmě i musíme více myslet na důvody našich vyloučení. Sedm trestů v zápase je moc. Poučíme se, potrénujeme a budeme hledat zlepšení."

Zda se povede můžete vidět už tuto neděli. Náš tým hostí od 15:00 Blatnou a bude třeba Vaší fanouškovské podpory. Poslední výsledek Datlů, kdy deklasovali Mladou Boleslav 13:1 vzbuzuje respekt. Pojďte nám pomoci - přijďte fandit! #sjezkemvsrdci