Ježci HMTJ KOVO Praha
1:2(0:0, 1:1, 0:1)
ne 8. 10. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

KOVO nám vrátilo porážku z Prahy, odvezlo všechny body

Nebyla to povedená neděle. První porážku v domácím prostředí nám uštědřilo pražské KOVO. Svou bojovností i s trouchou štěstí přetavilo ve výhru. Tato prohra mrzí...

S pražským KOVEM máme dlouhodobě velmi úpornou a vyrovnanou bilanci. A ačkoliv náš vstup do soutěže byl lepší než pražanů včetně vítězství na jejich hřišti, tak Aréna Ježkárna opět viděla vyrovnanou bitvu o každý centimetr hřiště.

Ježci HM vs TJ KOVO Praha   1:2   (0:0, 1:1, 0:1)

Trenér Kozel mohl počítat s tradiční sestavou, nechyběl ani Tomáš Trojek, který v sobotním pohárem utkání nedohrál a ještě ke všem žil v očekávání radostné události. A nechyběly ani mladé pušky z řad juniorů.

Sestava: Synek (Dvořáček) - Pecina, Zeman - Trojek, Böhm - Musílek, Menc L. - Šmíd, Novelinka L., Macenauer - Macháček, Hejl, Novák - Pilař J., Kachlík, Pilař T. - Bakus, Kozel, Sedlák

Od prvního střídání byl zjevný rozdíl mezi týmy. Pražané vsadili vše na důslednou obranu, náš tým se snažil o tlak a útočení. Ačkoliv aktivita na našich holích byla, tak vyložené šance se daly počítat jak prsty na rukách pracovníka hoblovny. Navíc se do postupné pohody začal dostávat i hostující brankář Martin Šach, který ve výsledku celé utkání svými zákroky rozhodl. Nejvíce nadějně se jevila souhra třetí útočné formace, ale ani Václav Kachlík, ani bratři Pilařovi nenašli cestu k úvodní brance. Nutno přiznat, že často i zbytečným přehráváním situací a malou četností střelby. To platí i o ostatních pěticích. Zkrátka soupeř nás k ničemu vážnému nepouštěl.

Druhá část přinesla zlepšení. Náš tlak začal doléhat na fyzičku některých hostujících hráčů a v 18.minutě po dlouhém obléhání Šachovi branky vyšla souhra bratrů Pilařů na mladšího JANA PILAŘE, který otevřel skóre - 1:0. Hned vzápětí se do dobré příležitosti dral Dominik Macenauer, ale nešťastný souboj, kdy se chytl za obličej hostující obránce, vyhodnotili rozhodčí jako hru vysokou holí a bylo po šanci, tlaku i přesilovce. Marné byly naše protesty, když hokejka naše hráče po celou dobu drhla náš plastový povrch. Přesilovku jsme však ubránili, i když LUKÁŠ SYNEK musel v naší brance ukázat hodně ze svého umění. Po úspěšně ubráněném oslabení přišel opět náš tlak a jak Hejl, tak Novák se drali za druhou brankou. V době největšího úsilí přišel zničeho nic brejk a hostují Poulíček ač tísněn zbořil vše co mu stálo v cestě i s anším brankářem a vyrovnal - 1:1. Do konce třetiny jsme měli několik příležitostí na druhou branku, ale ani Kachlík, ani Macenauer na přihrávku i centimetry před brankovištěm nedosáhli. A když Lukáš Novelinka orazítkoval břevno, bylo jasné, že do třetí části nepůjdeme ve vedení.

Trenér Kozel udělal pro třetí část drobnou změnu v sestavě, kdy do druhého útoku zařadil Patrika Bakuse s cílem oživit naši střelbu a jeho tah téměř vyšel. Po šesti minutách hry závěrečné třetiny, kdy naše snaha začala pomalu umdlévat, vyšla kombinace Nováka a Bakuse na Romana Hejla, který prostřelil hostujícího brankáře a rozjásal slušně zaplněné ochozy. Proti však byli rozhodčí, kteří nechali dále hru plynout, aniž by přerušili hru a branku neuznali. Zřejmě to byl pomyslný hřebíček do našeho snažení. Pět minut před koncem totiž za Synkova záda zaplulo nahození hostujícího Votýpky a soupeř se dotýkal tří bodů - 1:2. Závěr byl ve znamení našeho závěrečného vzepětí. Soupeř nám ještě tlak dopomohl vylepšit svým faulem, ale prostě a jednoduše nebylo souzeno. A to ani ve hře bez brankáře, kde už už míček létal do sítě, ale vždy jej něco zastavilo na poslední chvíli. Ať to byla žerď hole obránce nebo našeho vlastního hráče. Radost hostů tak byla oprávněná. Ze zápasu pod tlakem vydřeli a vybojovali všechny body. Nám nezbývá, než příště opět body uzmout... s Kovem nás ještě jeden duel v soutěži bude čekat.

Hodnocení trenéra Josefa Kozla: "Asi příznačné utkání pro nás samotné, které občas v sezóně absolvujeme. CHybí nám důraz před brankou, krok rychlejší, hrajeme složitě ve středním pásmu a hledáme ideální a luxusní souhru na střelu. Nahození jakým KOVO rozhodlo jsme téměř za zápas neukázali. Důraz do brankoviště, jakým vyrovnali, jsme rovněž neměli. Budiž pro nás ponaučením do dalších zápasů. Musíme jinak a lépe. Soutěž přeje tomu, kdo více obětuje a to nám nějak v neděli nesedělo. Na jeden gól se zpravidla nevyhrává."