Ježci HMHBC Pardubice
3:2(3:0, 0:2, 0:0)
so 1. 10. 2022 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů

Juniorské prokletí ze zápasů s Pardubicemi prolomeno!

Náročný týden, během kterého juniorka odehrála 3 zápasy, zakončila naše nejstarší mládežnická kategorie domácím zápasem proti pardubickému HBC. Čekala je těžká zkouška.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Pardubice 3 : 2 (3:0,0:2,0:0), střely 33:16

Ježci si byli před zápasem vědomi, že Pardubice budou možná tím nejběhavějším soupeřem a makali tak od úplného začátku. A to se vyplatilo, hosté začali tropit chyby a po dobře přečteném výhozu po mantinelu se k míčku na vrcholku kruhu dostal FILIP KOVÁŘ a nemýlil se. Domácí byli nadále lepším týmem, chtěli odskočit ve skóre. Na to jsme si však museli počkat až do desáté minuty, kdy Kozel zjednodušil hru ve středním pásmu, prošel do útočné třetiny a namazal JOSEFU SEDLÁKOVI - 2:0. A bylo ještě veseleji! Po návratu z trestné lavice se k míčku dostala produktivní první formace a byl to konkrétně VÁCLAV KACHLÍK, který propálil hostujícího Kuryviála potřetí. Nebylo to však vše, poslední zajímavá událost třetiny se stala 3 vteřiny před jejím koncem. Kovář zasáhl pardubického hráče do krku a obdržel trest 2+10, což značně ovlivnilo druhou periodu.

Domácí museli trochu upravit sestavu kvůli zmiňovanému vyloučení a přesilovka pardubických pokračovala. Bohužel pouhých 46 vteřin, Lang na modré napřáhl a vymetl všechny pavučiny v Pávově brance - 1:3. K početní výhodě se dostala také domácí juniorka a byla velmi blízko ke skórování, po přihrávce Šmída mohl zakončovat Sedlák. Ježci se dostali znovu do tlaku, který však zastavilo vyloučení Holého. Bohužel po 27 vteřinách přišla rána druhá, Musílek přestřelil celé hřiště a zatímco se míček kutálel po dopravním hřišti, domácí už byli ve třech. Čekali je těžké chvíle a také jednoduchá souhra Pardubic, po které Snížek snížil na rozdíl jediného gólu. Třetina byla vyloučeními značně poznamenána a dohrála se poměrně rozpačitě. Grády celému zápasu dodal ještě konflikt Langa s Kozlem, prvně jmenovaný zasáhl domácího forvarda pěstí do hlavy, rozhodčí však nic neviděl. Třetí třetina tak slibovala zajímavou podívanou.

Po návratu Kováře se formace heřmanoměsteckých srovnaly a ve hře 5 na 5 Ježci nadále dominovali a pardubické k ničemu nepustili. Přišla však čtyřicátá první minuta a znovu u toho byla dvojice Lang - Kozel, která se tentokrát na trestnou lavici pakovala. Kozel však obdržel osobní trest a Ježci se tak dostali k přesilové hře, po minutě byla dokonce dvojnásobná, ale hráči v bílých dresech se nikam nehnali. Minutu před koncem se do přesilovky mohli dostat i pardubičtí, ale po několika vteřinách i oni znovu faulovali a Ježci avizovanou výhodu využili k dohrání zápasu, kdy zkušeně podrželi míček na hokejkách. I z tohoto zápasu si tak vedoucí tým tabulky připsal plný počet bodů.

Sestava:

Páv - Musílek, Zmek, Holý, Čapka, Pilař, Kachlík, Šmíd, Kovář, Kozel, Sedlák, Málek, Vohralík, Zlesák

Jiří Kozel: "Pro nás zatím určitě nejsložitější zápas, ale udělali jsme si to z části sami. Vedeme 3:0 a myslíme si, že zápas bude vypadat, jako ty předchozí - soupeř to zabalí a my si budeme moct s ním dělat co se nám zamane. Místo doražení soupeře jsme ho posadili na koně a první polovina druhé třetiny smrděla vyrovnáním. Dlouhé vyloučení Kováře, na to nabalené oslabení, přesilovky nás dostalo do divokého střídání a nedařilo se nám to nijak srovnat. Třetí třetina už vypadala lépe a chtěli jsme rozhodnout zatímco soupeř usilovně bránil a věřil v nějaké okénko v naši obraně - to však nenašel. Zůstáváme na vítězné vlně, ale zatím to jsou výkony nahoru a dolů - naštěstí i když se nám to tolik nepovede, tak si se zápasem poradíme."